JAV ketina bausti Vokietiją už tokį 5G įrangos įsigijimą  ()

Nors praėjusiais metais ir šių metų pradžioje viešojoje erdvėje ne kartą teko girdėti atsakingų JAV asmenų raginimus nenaudoti Kinijos įmonės „Huawei“ įrangos statant ateities 5G tinklus, pastarosiomis dienomis JAV retorika sugriežtėjo kone iki šantažo formos, rašo engadget.com.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

„The Wall Street Journal“ žurnalistus pasiekė informacija, kad JAV ambasadorius Vokietijoje Richardas Grenellis nusiuntė laišką Vokietijos ekonomikos ministrui įspėdamas, jog JAV ribos dalijimąsi savo žvalgybine informacija, jeigu Vokietijoje bus leidžiama Kinijos telekomunikacijų įrangos gamintojams (įskaitant „Huawei“) dalyvauti kuriant 5G ryšio technologijų infrastruktūrą. Ambasadorius aiškino, kad saugios komunikacijos linijos yra gyvybiškai būtinos gynybos srityje, o tokios įmonės, kaip „Huawei“, yra žalingos saugumui.

Iki šiol Vokietijoje buvo linkstama leisti „Huawei“ dalyvauti konkursuose dėl 5G infrastruktūros sutarčių, nes atlikus kibernetinio saugumo tyrimą nerasta jokių įrodymų, kad ryšio įranga periminėtų ir nežinomomis kryptimis siųstų kokią nors per ją siunčiamą informaciją.

JAV žvalgybos ir kibernetinio saugumo tarnybos taip pat viešai nepateikė jokių įrodymų, kad „Huawei“ įranga veikia kaip nors nepatikimai ir savo įtarumą motyvuoja ne realia, o potencialia grėsme saugumui, be to, JAV pateikti kaltinimai „Huawei“ dėl sankcijų režimo Iranui pažeidimo ir technologijų vagystės.

„The Wall Street Journal“ nurodo, kad Vokietija iki šiol ketino „Huawei“ įrangos patikimą veikimą užtikrinti kitais būdais – infrastruktūros įrangos programinio išeities kodo tikrinimais, žmonių ir įmonių, valdančių 5G tinklus griežtesne kontrole ir atsakomybe.

Jeigu JAV savo grasinimų laikysis ir toliau, galima tikėtis, kad vien Vokietija apsiribojama nebus – veikiausiai bus spaudžiami visi NATO partneriai. O tai savo ruožtu sukeltų rimtų problemų „Huawei“ ir kitoms Kinijos įmonėms, nes prieš jų nosį gali būti užtrenktos durys net į tas šalis, kuriose nėra įsišaknijęs tikėjimas, kad Kinijos įmonės kelia grėsmę nacionaliniam saugumui ir kur „Huawei“ įranga dažnai naudojama telekomunikacijų tinklų kūrime.

Lietuvos valstybiniame tinkle „Huawei“ įrangos tikrai nebus

Lietuvos Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis praėjusią savaitę apžvelgiant šalies kibernetinio saugumo būklę nurodė, kad vasario mėnesį NATO valstybių gynybos ministrų susitikime buvo sutarta, kad būtų imtasi detalaus technologinio ir žvalgybinio „Huawei“ įrangos įvertinimo – parengtos ataskaitos laukiama apie birželio-liepos mėnesį. Ministro teigimu, Lietuvoje sprendimai nebus priimami izoliuotai – bus remiamasi NATO partnerių parengtomis išvadomis.

Tačiau, kad ir kokios būtų vertinimo išvados, R.Karoblis pabrėžė, kad saugiame valstybiniame informacijos mainų tinkle, kuris yra kuriamas bendrovės „Infrastruktūra“ pagrindu ir kuriame bus tam tikras 5G komponentas, „Huawei“ įrangos tikrai nebus – tai yra tinklas, kuriame investavimo į įrangą sprendimai bus priimami ne tik iš ekonominio vertinimo, bet ir iš nacionalinio saugumo vertinimo pusės, o taikant tokius papildomus kriterijus partneriai pasirenkami itin atsakingai: neturi būti ne tik žinomų kibernetinio saugumo trūkumų, bet net ir įtarimų, kad tokių trūkumų gali būti.

Aut. teisės: 15min.lt
(17)
(8)
(9)

Komentarai ()