Lietuvos Aukščiausiasis Teismas apvertė teismų sprendimus ir galutinai užbaigė startuolio PriceOn istoriją  (1)

Praeitą savaitę Lietuvos Aukščiausiame Teisme buvo išnagrinėta jau penkis metus trunkanti kainų palyginimo startuolio PriceOn akcininkų konflikto byla. Startuolio investuotojas Tadas Karosas kaltino bendrovės įkūrėjus Jurij Laneckij ir Andrių Poznanskį programinio kodo vagyste ir kenkimu bendrovei ir reikalavo grąžinti visas į bendrovę investuotas lėšas — maždaug vieną milijoną eurų.


Visi šio ciklo įrašai

  • 2019-06-16 Lietuvos Aukščiausiasis Teismas apvertė teismų sprendimus ir galutinai užbaigė startuolio PriceOn istoriją  (1)

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Pirmųjų instancijų teismai sprendė ginčą investuotojo naudai ir iš įkūrėjų buvo priteisę arti milijono eurų, tačiau bylą peržiūrėjus Aukščiausiame Teisme, teismų sprendimai buvo kardinaliai pakeisti — pretenzijos įkūrėjams atmestos, nuostoliai ir žala nenustatyta, ieškinys pripažintas nepagrįstu.

„Apibendrindama pateiktus argumentus ir išvadas, teisėjų kolegija konstatuoja, kad šią bylą nagrinėję pirmosios ir apeliacinės instancijos teismai, netinkamai taikydami materialiosios teisės normas, be pagrindo visiškai patenkino ieškovų ieškinį.” — nurodoma Aukščiausiojo Teismo priimtoje nutartyje.

Startuolis PriceOn pradėjo veiklą 2012 metais, ir tais pačiais metais pritraukė tuo metu stambiausią tokio tipo investiciją. Vėliau PriceOn paslaugai išpopuliarėjus ir ruošiantis tarptautinei plėtrai, tarp startuolio akcininkų kylo konfliktas, po kurio startuolis bankrutavo, investuotojai pradėjo panašų verslą Pietų Afrikos Respublikoje, o akcininkų ginčas tęsėsi penkis metus, kol šis teismo sprendimas padėjo galutinį tašką startuolio PriceOn istorijoje.

„Labai džiaugiuosi, kad ginčas pagaliau baigėsi, o investuotojo skleistas šmeižtas ir kaltinimai yra atmesti. Deja, teismų kelias nėra efektyvus — užtrukome penkis metus, teisininkai sugaišo tūkstančius darbo valandų, tai kainavo šimtus tūkstančių eurų, o rezultate jokios konkrečios papildomos vertės nesukūrėme. Kita vertus, tai vertinga patirtis tiek mums, tiek visiems startuoliams, ir galų gale pačiai teisės sistemai, kuriai vis dažniau teks susidurti tiek su naujais verslo modeliais, tiek su IT technologijomis.” — kalbėjo startuolio įkūrėjas Jurij Laneckij.

PriceOn akcininkų ginčas prasidėjo 2014 metais, kai įkūrėjai apkaltino investuotojus verslo perėmimu ir perkėlimu į Pietų Afrikos Respubliką, o investuotojai uždarė Lietuvišką bendrovę, skubiai inicijavo jos bankroto procedūrą ir apkaltino įkūrėjus programinio kodo vagyste, dėl ko PriceOn apskritai nustojo veikti.

Įkūrėjų interesus teismuose atstovavę advokatų kontoros Juodka ir partneriai — PRIMUS advokatas partneris Marius Devyžis ir vyresnysis teisininkas Martynas Kalvelis, komentuodami Lietuvos Aukščiausiojo Teismo nutartį, pažymėjo: „Džiaugiamės dėl klientams palankios Lietuvos Aukščiausiojo Teismo nutarties, kuri užbaigė itin intensyvų ir įtemptą teisminį procesą. Kasacinis teismas aiškiai patvirtino, kad ieškovų teiginiai, tame tarpe — ir vieši kaltinimai, dėl tariamai mūsų klientų veiksmais investuotojams padarytos žalos yra visiškai nepagrįsti. Lietuvos Aukščiausiojo Teismo nutartis svarbi ne tik mūsų klientams, tačiau ir visai startuolių bendruomenei apskritai — teismas patvirtino, kad investuotojai negali taip paprastai reikalauti iš startuolio kūrėjų atliktų investicijų kompensacijos, kai investicija paprasčiausiai nepasiteisina“.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: www.technologijos.lt
(29)
(7)
(22)

Komentarai (1)