Ne tik sukūrė lygių Europoje neturintį 5G tinklą, bet įsteigė ir pirmąją Europoje 5G inovacijų kalvę: kas tai yra ir kuo tai svarbu visam pasauliui?  (4)

Sinergija tarp partnerių gali duoti stulbinamų rezultatų. Tą puikiai iliustruoja „Huawei“ ir telekomunikacijų bendrovės „Sunrise“ bendradarbiavimas technologijų srityje. Šios kompanijos ne tik sukūrė lygių Europoje neturintį 5G tinklą, bet ir žengia dar toliau. „Huawei“ kartu su „Sunrise“ įsteigė pirmąjį jungtinį 5G inovacijų centrą Europoje, kurio tikslas yra tyrinėti bei kurti 5G technologijas tiek privačiam, tiek verslo sektoriui, rašoma pranešime spaudai.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Svarbus įvykis visam pasauliui

„Atidarydami pirmąjį jungtinį 5G inovacijų centrą Europoje, mes, kaip pirmaujantys 5G tiekėjai, žengiame dar vieną svarbų žingsnį. Tai, ką pristatome visuomenei, netrukus atskleis didžiulį 5G technologijų potencialą tiek privačiame, tiek verslo sektoriuose. Aš ypatingai didžiuojuosi, kad esame pirmieji paslaugų teikėjai pasaulyje, pradėję naudoti debesijos paslaugą žaidimams 4K formate, kurią užtikrins 5G“, – teigia „Sunrise“ generalinis direktorius Olafas Swantee.

Inovacijų centre Šveicarijoje kartu veiks ir „Huawei“ įsteigta „OpenLab“ technologijų laboratorija, aprūpinta moderniausiomis inovacijomis. Šioje laboratorijoje programų kūrėjai galės tiesiogiai prisijungti prie 5G tinklo ir taip išbandyti savo sprendimus realiomis sąlygomis. „Huawei“ inžinieriai čia taip pat ketina išbandyti tokius komponentus kaip daiktų internetui skirtus jutiklius ar kitus įrenginius.

„Sėkmingam 5G verslui reikalinga sveika ir klestinti aplinka. Būtent tam buvo įsteigtas jungtinis inovacijų centras, kuris yra skirtas diegti naujoves, išbandyti ir patirti 5G paslaugas. Aš tikiu, kad viena kibirkštis gali įžiebti didžiulę ugnį. Kad ir kas bus sukurta šiame inkubatoriuje, tai gali tapti svarbiu pasauliniu atradimu“, – sako Ryanas Dingas, „Huawei“ priklausančios bendrovės „Carrier BG“ generalinis direktorius.

Tuo metu „Huawei Switzerland“ vadovas Haitao Wangas pridūrė, kad minėto centro atidarymas yra itin reikšmingas įvykis ne tik pačiai kompanijai, bet ir visai 5G pramonei.

„Mūsų tikslas yra skatinti 5G ekosistemą Šveicarijoje demonstruojant realius šios technologijos panaudojimo atvejus verslui ir privatiems vartotojams. Tuo pačiu padėsime trečiųjų šalių įmonėms kurti ir išbandyti jų programas, paremtas 5G technologija. Tikiu, kad šiame centre mes galime skatinti inovacijas, juk 5G yra viena iš pagrindinių ateinančio dešimtmečio technologijų“, – pasakoja Haitao Wangas.

Padeda kurti išmanius ūkius

„Sunrise“ kompanija šiuo metu siūlo didžiausią aprėptį turintį 5G tinklą Šveicarijoje. 5G ryšį ji užtikrina daugiau nei 262 miestuose ir miesteliuose. Šios telekomunikacijų bendrovės paslaugomis naudojasi ne tik eiliniai vartotojai, bet ir verslo ar kitų sričių atstovai.

Štai Turgau mieste įsikūrę „Agroscope Tänikon“ kompanijos tyrėjai naudoja 5G tinklą išbandydami naujausias technologijas, kurios padės ūkininkams optimizuoti karvių pieno gavybą ir seks galvijų šėrimo procesą. Taip norima pasiekti kuo didesnį produktyvumą optimaliomis sąlygomis. Šiuo atveju 5G tinklas užtikrina aukštą duomenų perdavimo greitį, o ūkininkai galės stebėti viską tiesiogiai. Negana to, 5G technologija padeda taupyti žmogiškuosius išteklius ir juos panaudoti kitose srityse. Neabejojama, kad išbandoma technologija suteiks gyvulininkystei daugiau efektyvumo.

5G ryšys – gamybos procesų optimizavimui

Tuo metu tarptautinė pramonės kompanija „GF Machining Solutions“ daugiausia dėmesio skiria aukšto tikslumo gamybos technologijoms. Šioje srityje 5G tinklas atsakingas už novatoriškų sprendimų, skirtų mašinų ir gamybos procesų optimizavimui, įgyvendinimą.

Naudodama „Sunrise“ 5G tinklą, „GF Maching Solutions“ padėjo pamatus ateities gamybai. Penktos kartos ryšys gamybą paverčia itin tikslia ir preciziška, o visos gamykloje esančios mašinos gali būti stebimos operatyviai bei patogiai. Be to, spartus interneto ryšys visose patalpose reiškia, kad dabar gamybos mašinas galima pasatyti bet kurioje vietoje ir jas lengvai prijungti prie bendro tinklo belaidžiu būdu.

Neaplenks ir sporto

5G ryšio privalumus išnaudoja ir sporto pasaulio atstovai. „St. Jakob Park“ stadionas Bazelyje ar „Weisse“ arena taip pat naudojasi „Sunrise“ tiekiamu 5G ryšiu. Futbolo stadione įdiegtas 10 Gbit/s spartos ryšys žiūrovams leidžia operatyviai pamatyti vaizdo pakartojimus, vaizdą iš kelių kamerų vienu metu ar netgi mėgautis virtualiomis ekskursijomis po stadiono užkulisius.

Šių metų lapkritį „Sunrise“ planuoja paleisti ir pirmąjį pasaulyje standartizuotą 5G tinklą slidinėjimo kurorte, kuris veiks 2252 m aukštyje. Šis tinklas siūlys ne tik spartų mobiliojo interneto ryšį, bet ir užtikrins aukštos kokybės vaizdo įrašus iš viršukalnių, papildytosios realybės keliones kalnų dviračiais ir kt.

Galiausiai, kaip pirmoji paslaugų teikėja pasaulyje, kompanija „Sunrise“ pristato naujos kartus išmaniųjų telefonų žaidimus. Pirmą kartą istorijoje įrenginiai galės palaikyti 4K raišką žaidimuose su 5G ryšio pagalba. Šių metų lapkritį „Sunrise“ su žaidimų platformų partneriu „Gamestream“ pristatys specialią „Sunrise Game Cloud 5G“ platformą.

Ši įgalins sklandžią žaidimų patirtį net ir žaidžiant 4K raiška, jei įrenginys turi tokią palaikymo galimybę. Iš viso platformoje bus patalpinta daugiau nei 50 žaidimų, įskaitant tokius kaip „Tomb Raider“, „DiRT Rally“ ir kt.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: delfi.lt
(8)
(4)
(4)

Komentarai (4)

Susijusios žymos: