Estijos ir JAV susitarimas praktiškai užkirs kelią „Huawei“ įrangai  (1)

Estijos premjeras Juri Ratas ir JAV viceprezidentas Mike'as Pence'as pasirašė susitarimą dėl 5G tinklo saugumo, kuriuo, tikėtina, bus praktiškai užkirstas kelias Kinijos „Huawei“ technologijų naudojimui Estijoje.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

„Šiuo susitarimu patikiname, kad plėtodami 5G laikysimės bendrųjų saugumo principų. Svarbiausias Estijos prioritetas yra pasitikėjimas naujausiomis technologijomis, o JAV yra svarbiausia saugumo sąjungininkė. Šis susitarimas patvirtina Estijos supratimą apie saugumą, 5G plėtojant kartu su sąjungininkėmis“, – pareiškė J.Ratas.

Estijos vyriausybės vadovą cituoja dienraštis „Postimees“.

Anot leidinio, Estija pažadėjo Jungtinėms Valstijoms atidžiai tikrinti 5G įrangos gamintojo galimybes paveikti vyriausybės veiklą. Būtent dėl to Vašingtonas primygtinai rekomendavo Talinui nenaudoti „Huawei“ įrangos.

Tuo tarpu „Huawei“ ne kartą teigė, kad nebendradarbiauja su Kinijos specialiomis tarnybomis ir laikosi visų tarptautinių saugumo standartų.

Pirmadienį išplatintame pranešime spaudai Kinijos telekomunikacijos milžinas reiškia „didelį susirūpinimą“ dėl šio susitarimo ir pareiškė, kad technologiniai klausimai neturėtų būti politizuojami.

„Huawei“ reiškia didelį susirūpinimą dėl bendro Estijos ir JAV vyriausybių susitarimo. Kibernetinis saugumas yra technologinis klausimas, kuris neturėtų būti politizuojamas. Tai turėtų būti įvertinta ir patikrinta remiantis faktais ir standartais, kaip vertinama ir naujausioje Europos Sąjungos 5G ataskaitoje“, – teigiama lietuvių kalba išplatintame pranešime.

Vašingtonas reiškė susirūpinimą, kad „Huawei“ technologijos gali būti pasinaudoti spragomis, kurios suteiktų galimybes Kinijos specialiosioms tarnyboms šnipinėti tarptautinį duomenų srautus, ir ragino Europos šalis pasekti JAV pavyzdžiu.

„Huawei“ nurodo esanti privati įmonė ir akcentuoja, kad „jokia vyriausybė ar organizacija neturi „Huawei“ akcijų ir jokia forma nekontroliuoja „Huawei“.

„Tikimės, kad Estijos vyriausybė priims teisingus sprendimus šalies ir Estijos žmonių labui. Mes vis dar tikime savo verslu ir investicijomis šalyje, kol mus saugo nepriklausoma Estijos teisminė kontrolė, o nuostatuose išvardinti reikalavimai buvo tiksliai apibrėžti ir tinkamai įvykdyti,“ – teigia „Huawei Technologies“ generalinis direktorius Baltijos šalims Ricky'is Chgenas.

Aut. teisės: Diena.lt
Diena.lt
(17)
(5)
(12)

Komentarai (1)

Susijusios žymos: