JAV Karinis jūrų laivynas kasmet 3 milijardus išleidžia kovai su labai kasdienišku priešu: kodėl komentatoriai taip pyksta dėl tokių laivų nuotraukų ir kodėl nieko geriau nebus  ()

Jungtinių Valstijų Karinis jūrų laivynas kritikuojamas iš visų pusių. Vieni mano, kad jis - neproporcingai stiprus, todėl investicijos yra nereikalingos. Kiti teigia, kad laivynas yra apsileidęs. Tik kažin, kurią nuomonę pakeis faktas, kad JAV Laivynas kasmet išleidžia 3 milijardus dolerių vienai labai kasdieniškai problemai spręsti.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Šią vasarą socialiniai tinklai staiga suūžė kritika JAV Laivynui dėl parūdijusių laivų. Iš tikrųjų, pats brangiausias ir pajėgiausias karinis laivynas turi nemažai ruda spalva pasipuošusių laivų ir jų nesigėdija. Nuotraukos su žydinčiu geležies oksidu keliamos į socialinius tinklus, o komentatoriai širsta - negi dera taip atrodyti. Nedera, bet ką darysi?

JAV Laivynas kasmet rūdims tvarkyti išleidžia apie 3 milijardus dolerių. Padalijus šią sumą 293 laivams gausime 10,2 milijonus dolerių laivui. Tiesa, didelė dalis laivų dėmesio nesulaukia kasmet ir plaukioja parūdiję, laukdami savo eilės. Kita vertus, rūdija ne tik patys laivai.

Rūdija ir lėktuvai, kuriems tenka leistis ant lėktuvnešių. Rūdija ir ginklai, ir sraigtasparniai, ir įvairūs metaliniai pastatai, kuriuos naudoja Laivynas. Ir dėl visko kaltas sūrus jūros vanduo - rūdys yra tiesiog neišvengiamos.

Įprastai laivai nėra perdažomi. Tiesiog nušveičiamos parūdijusios vietos ir nudažomos lopais. Įdomu tai, kad dėl skirtingo dažų sluoksnių senumo galima įžiūrėti skirtingus atspalvius, kuriais su laiku pasipuošia karo laivų korpusai. Naudojami „Ameron PSX-700“ dažai, kurie kainuoja apie 250 dolerių už galoną. Pridėkite darbo kainą ir greitai suprasite, kodėl kova su rūdimis kainuoja tiek daug.

Galiausiai laivus tenka remontuoti. Jie iškeliami iš vandens, nušveičiamas ir perdažomas visas korpusas. Kaip galite įsivaizduoti, tai yra dar brangesnis procesas.

Ir kovos su rūdimis JAV Laivynas niekada nelaimės. Na, nebent laivai kada nors nebebus statomi iš plieno.

Aut. teisės: Technologijos.lt
(37)
(25)
(12)

Komentarai ()