Ir ką jis čia veikė? Žvejys Adrijos jūroje sužvejojo JAV karinio jūrų laivyno paliktą slaptą registravimo sistemą - „toks įrenginys čia galėjo būti nuo 2000-ųjų“  ()

Sužvejotas įrenginys yra identiškai panašus į JAV karinio jūrų laivyno naudojamas slaptas „EARS“ jutiklių sistemas.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

JAV karinio jūrų laivyno paliktą slaptą registravimo sistemą Adrijos jūroje aptiko Kroatijos žvejys.

Remiantis žiniasklaidos pranešimu, žvejybinis laivas „Marianas II“ į savo žvejybinius tinklus pagavo prietaisą, kuris svėrė apie 100 kg.

Neturėdamas jokio supratimo, ką čia tokio pavyko sužvejoti, žvejys kreipėsi į vietos žiniasklaidos atstovus ir pastarieji nusprendė šiuo įvykiu pasidomėti detaliau.

Istorijai tampant vis plačiau aptarinėjamai ir nušviečiamai, galiausiai su žveju susisiekė JAV karinis jūrų laivynas ir paprašė jiems grąžinti šį prietaisą.

Po to, kai JAV karinis jūrų laivynas sutiko žvejui atlyginti už sugadintus tinklus padarytus nuostolius, prietaisas grįžo kariškiams.

Ir ką čia tokio sužvejojo žvejys?

Pasak karinio jūrų laivyno analitiko H. I. Suttono, tai yra identiškas karinio jūrų laivyno naudojamai „EARS“ jutiklių sistemai įrenginys.

Suttonas netgi atrado seną, 2014-aisiai metais paviešintą įrašą „Twitter“ tinkle, kaip iš vandens ištraukiamas „EARS“ prietaisas. Tokį patį sugavo ir Adrijos jūroje žvejojęs žvejys.

O kas yra „EARS“?

„EARS“ yra „aplinkos akustinio įrašymo sistema“ ir kaip teigia Suttonas, ji galėjo būti dislokuota 2000-ųjų metų pradžioje ir įrašinėti garsus ne vienerius metus.

Kaip pažymi „Popular Mechanics“, JAV karinis jūrų laivynas „EARS“ sistemas naudoja įrašyti garsams, kurie įprastai po vandeniu nėra girdimi. Tad toks prietaisas Adrijos jūroje galėtų padėti JAV kariškiams atpažinti neįprastus garsus. Garsus, kurie parodytų priešo judėjimą, ypač povandeninių laivų.

Šie įrenginiai suprojektuoti taip, kad sėdi ant vandenyno dugno ir įrašinėja garsą. O kai karinis jūrų laivynas nori juos pasiimti, išsiunčia užkoduotą signalą, įrenginys atsiskiria nuo jį laikančio inkaro ir iškyla į paviršių. Belieka tik prie jo priplaukti ir įsikelti į laivą, teigia „Popular Mechanics“.

Aut. teisės: Technologijos.lt
Autoriai: Darius Verbickas
(49)
(3)
(46)

Komentarai ()