Unikalūs oro uostai, kuriuose keleiviai specialiai atideda skrydžius, kad pabūtų kuo ilgiau: jei norite įspūdžio, aplankykite šiuos oro uostus (Video)  (1)

Jeigu anksčiau laukimo valandos oro uostuose neįtikėtinai prailgdavo dėl neturėjimo ką veikti, tai šiandien oro uostai varžosi tarpusavyje dėl inovacinių sprendimų, pramogų, paslaugų, vis įdomesniais interjero sprendimais užpildytų erdvių. Atsipalaidavimo ir poilsio ložės verslo klientams jau seniai nebestebina, įkrauti mobiliuosius telefonus, prisipildyti geriamo vandens nemokamai galima jau daugelyje oro uostų. Tai nebėra tik skrydžio laukimo vieta su keliomis parduotuvėmis ir kavinėmis, tai – ištisi miestai, o kai kuriuose jų yra tiek pramogų, kad norisi, jog lėktuvas tiesiog vėluotų išskristi.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Nuo miego kapsulių, čiuožyklų, kirpyklų, kino ir jogos salių, muziejų iki įspūdingų sodų, kuriuose tūkstančiai medžių, drugelių, krioklių ar baseinų. Yra tokių oro uostų, kuriuose galima susituokti, šokama salsa pagal gyvai grojamą muziką, įrengti golfo aikštynai, keleiviams orientuotis padeda vaiko dydžio robotai, įrengtos keliautojų veido atpažinimo sistemos, dirba advokatų kontoros. Vis daugiau oro uostų siūlo gyvūnams pritaikytas erdves, skirtas keliaujantiems su savo keturkojais draugais. 

Kelionių organizatoriaus “West Express” Kauno regiono pardavimų vadovas Marius Lauraitis sako, kad kartais verta rinktis skrydžius ne tik atsižvelgiant į kainą, bet ir šalies oro uostą, į kurį arba per kurį vykdomas skrydis: „Daugelis oro uostų renovuoja savo terminalus, kai kurie iš jų itin inovatyvūs ir įspūdingi, siekiantys, kad oro uostas pats savaime taptų kelionės tikslu. Jei oro uostas įdomus, galima pasilikti daugiau laiko tarp skrydžių ir pasimėgauti unikaliais architektūriniais objektais, įrengtais skverais, sodais, pailsėti ar smagiai papramogauti“.  Štai keletas įdomesnių oro uostų, į kuriuos užsukę nepasigailėsite.

Stambulo oro uostas, Turkija

Praėjusių balandį atidarytas, 12 mlrd. dolerių kainavęs naujas, niekada nemiegantis, vienas didžiausių pasaulyje Stambulo oro uostas iš koto verčia visus, ten apsilankiusius dėl savo architektūros, dydžio, veiklos pasirinkimo.

Būtent jame orientuotis keleiviams padeda ant ratukų judantys robotai, ant kurių krūtinės įtaisyti ekranai. Juose nuskaičius bilietą, robotas suteikia visą informaciją apie skrydį, rankos parodo kryptį, animacinis veidas keičia išraiškas. Norintiems gyvo bendravimo skirti informaciniai stendai, sujungiantys su operatoriumi.

Oro uoste veikia ne tik vaikų žaidimų kambariai, parduotuvės, begalė restoranų, barų, bet ir siuvykla, batų taisykla, kirpyklos, drabužių valymo centras. Nenorintiems vaikščioti po parduotuves, galima aplankyti įvairias parodas, čia įkurtas muziejus, milžiniškose erdvėse daug poilsio zonų su minkštasuoliais. Oro uoste yra viešbutis.

Keliaujantiems su „Turkish Airlines“ oro uostas siūlo nemokamas ekskursijas po Stambulą, jeigu kito skrydžio laukimas užtrunka ilgiau nei 6 val. Ekskursijos vyksta tam tikromis valandomis, todėl detalesnės informacijos ieškokite informaciniuose centruose. Beje, pasitaiko ne vienas atvejis, kai klientai atideda savo skrydžius vien dėlto, kad ilgiau pasimėgautų nuostabiu Turkish Airlines lounge.

Ciuricho oro uostas, Šveicarija

Be visų pramogų, esančių viduje oro uosto, gamtos apsaugos zonoje, esančioje tarp dviejų Ciuricho oro uosto takų, auga ne tik įvairios augalų rūšys, bet ir laksto gyvūnai. Jei turite laiko tarp skrydžių, pasiimkite porą šiaurietiško ėjimo lazdų ar išsinuomokite dviratį iš oro uosto sporto įrangos nuomos ir apžiūrėkite apylinkes. Čia taip pat vykdomos ekskursijos po oro uostą, įskaitant krovinių zoną, angarus ir techninės priežiūros parduotuvę. Norintiems ramybės, galima išsinuomoti dienos kambarį su televizoriumi, žadinimo tarnybos paslaugomis. Traukiantiems dūmą - yra rūkymo zonos.  

Miuncheno oro uostas, Vokietija

Geriausiu Europoje pripažintas, vienintelis savo alaus daryklą, pavadinimu „AIRBrau“ turintis Miuncheno oro uostas traukia ne tik keliautojus, bet ir vietinius gyventojus. Oro uostas per garsųjį „October Fest“ alaus festivalį keliaujančių tranzitu taip lengvai nepaleidžia, nes visi bent kelioms valandoms pasijaučia lyg sudalyvavę žymiojoje fiestoje. Žinoma, visi turi įsivertinti savo pajėgumus, nes padauginus alaus, gali būti sunkoka spėti į kitą skrydį.

Miuncheno oro uostas yra labai erdvus ir gauna net 5 žvaigždučių kategoriją dėl savo erdvių išnaudojimo. Įdomu tai, kad net pačio piko metu čia nebūna eilių. Žiemą oro uoste veikia Kalėdinis miestelis, čiuožyklos, vasara įkuriama vieta banglentininkams. Čia taip pat galima rasti atrakcionų vaikams, čia rengiami gyvos muzikos pasirodymai, interaktyvios parodos, galima susipažinti su aviacijos istorija - jos mėgėjai gali pasižvalgyti po jo užkulisius ir sužinoti, kaip veikia oro uostas. Lankytojai taip pat gali apkeliauti tris istorinius orlaivius, pakilti į 28 metrų aukščio apžvalgos platformą, kad iš arti pamatytų lėktuvų kilimo ir tūpimo takus. Galima žiūrėti aviacijos filmus oro uosto 60 vietų kino teatre.

Keliautojai taip pat gali leisti laiką 18 duobučių mini golfo aikštyne, žaisti lošimo automatais. Yra odontologijos kabinetas, taip pat yra keletas medicinos specialistų. Čia veikia advokatų kontora. Jeigu norite poilsio – galima išsinuomoti miego kabiną.

Amsterdamo oro uostas, Olandija

Keliaujantiems per Amsterdamą taip pat netrūksta įdomybių. Jame yra įsikūręs Amsterdamo muziejus „Rijksmuseum“, garsaus to paties pavadinimo meno muziejaus Amsterdamo mieste, filialas. Keleiviai, praėję pasų kontrolę, gali apžiūrėti muziejaus Olandijos meistrų darbų kolekciją, taip pat gali išbandyti savo laimę čia pat veikiančiame kazino. Šiame oro uoste galima net susituokti - poros gali pasirinkti iš keturių skirtingų vestuvių paketų, įskaitant 1930-ųjų stiliaus ceremoniją, surengtą Douglas DC-3 Dakotos kariniame lėktuve. Keliaujantiems su kūdikiais skirta vaikų priežiūros zona su lopšiais ir ramiomis vietomis poilsiui.

Changi oro uostas, Singapūras

Geriausias pasaulio oro uostas žymus ne tik savo architektūra ir sklandžiai vykdomomis operacijomis. Jeigu tik turite daugiau laiko tarp skrydžių – nerkite į čia esančias pramogas, juk ne veltui šis oro uostas geriausiu pasaulyje pripažintas jau 7 kartą! Čia rasite prabangų kompleksą „Jewel“, kurį sudaro įspūdingo grožio sodas su aukščiausiu pasaulyje uždarose erdvėse įrengtu kriokliu (40 m) ir prekybos bei pramogų zona.

Komplekso sode auga du tūkstančiai medžių ir šimtai tūkstančių gėlių bei augalų. Yra įrengtas IMAX kino teatras, daugiau nei 200 pačių įvairiausių pasaulio virtuvių restoranų, barų, kuriuose skrydžių laukiantys keliautojai gali mėgautis gyvais muzikiniais pasirodymais. Oro uoste yra ne tik visą parą veikiančios kino salės, bet ir baseinai, sūkurinė vonia, vaikų žaidimų kambariai, sporto salė, kelių aukštų čiuožykla. Vertinantiems ramų poilsį skirtos verslo, VIP ložės. Keliautojams siūlomos nemokamos ekskursijos po Singapūrą.

Tarptautinis Inčono oro uostas, Pietų Korėja

Keliaujantys per Incheoną, gali išsamiai susipažinti su Pietų Korėja net neišėję iš oro uosto. Čia įrengtas Korėjos kultūros muziejus, kuriame galima apžiūrėti 5000 metų istorijos artefaktų kolekciją. Tradicinės Korėjos kultūrinės patirties zonoje lankytojai taip pat gali stebėti šokių spektaklį su kaukėmis arba išmokti tradicinių amatų, pavyzdžiui, siuvinėti ar gaminti aitvarus. Poilsiui ir ramybei skirti septyni įspūdingai suprojektuoti sodai.

Oro uostas – vartai į šalį

Oro uostai tampa tikrais architektūriniais atradimais su vis įdomesnėmis pramogų, poilsio ir paslaugų zonomis. „Inovatyvūs oro uostai jau dabartis. Kiekvienas keliaujantis nori, kad kelionė būtų sklandi, patikros greitos, o laukimas tarp skrydžių neprailgtų. Norisi, kad kelionė būtų maloni nuo momento, kai iškeliame koją iš namų iki kol į juos grįžtame. Tai, kad oro uostai, suprasdami, jog būtent jie yra vartai į šalį, investuoja, renovuojasi, stato naujus terminalus bei tarpusavyje konkuruoja, inspiruoja keliauti daugiau, - neabejoja M. Lauraitis, - Įdomių potyrių visiems keliaujantiems!“

Aut. teisės: www.technologijos.lt
Autoriai: Vaiva Arnašė
(11)
(3)
(8)

Komentarai (1)