JAV Karinis jūrų laivynas oficialiai išplatino užfiksuotų NSO vaizdus (Video)  (2)

JAV karo laivynas oficialiai išslaptino ir internete paviešino tris vaizdo klipus, kuriuose užfiksuoti JAV naikintuvų kontaktai su neatpažintais skraidančiais objektais (NSO). Vaizdai jau buvo nutekėję ir anksčiau, bet be oficialaus NSO tyrimų grupės leidimo.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Filmuotoje medžiagoje, kurią prieš kelerius metus užfiksavo JAV pilotai, matyti paslaptingi besparniai skraidantys aparatai, skriejantys viršgarsiniu greičiu be jokios matomos varomosios jėgos šaltinių.

Vaizdo įrašai į viešumą pateko 2017 ir 2018 m., bet 2019 m. rugsėjį Jūrų operacijų viršininko pavaduotojas informacinėms kovoms Josephas Gradisheris pareiškė, kad taip nutiko be oficialaus leidimo.

Ketvirtadienį trys vaizdo siužetai, pavadinti „FLIR“, „GOFAST“ ir „GIMBAL“, pirmą kartą oficialiai publikuoti JAV Karinių jūrų oro pajėgų vadavietės tinklalapyje, ir remiantis JAV Informacijos laisvės įstatymu, kiekvienas gali juos parsisiųsti.

Išleisdamas vaizdo įrašus, JAV Karinis jūrų laivynas oficialiai pripažįsta, kad lakūnai susidūrė su vadinamaisiais nežinomaisiais oro reiškiniais (angl. unidentified aerial phenomena), praneša karinių naujienų svetainė Military.com.

Vaizdus 2004 lapkritį ir 2015 sausį karinių pratybų metu užfiksavo naikintuvų „F/A-18 Hornet“ pilotai.

Priešingai nei naikintuvai, paslaptingi objektai neturėjo „jokių išsiskiriančių sparnų, jokios išsiskiriančios uodegos, jokio išsiskiriančio išmetamųjų dujų srauto“, 2019 m. „History Channel“ dokumentiniame filme „Unidentified: Inside America's UFO Investigation“ sakė JAV karinių oro pajėgų leitenantas pilotas Danny Accoinas.

Gynybos departamento pareigūnai nusprendė paviešinti vaizdo įrašus po to, kai nustatė, kad filmuota medžiaga „neatskleidžia jokių jautrių pajėgumų ar sistemų ir neturi įtakos jokiems vėlesniems neatpažintų oro reiškinių karinėje oro erdvėje tyrimams“, pranešime teigia Pentagono atstovė spaudai Sue Gough.

Privati NSO tyrimų grupė „To The Stars Academy“, įkurta roko grupės „Blink-182“ vokalisto Tomo DeLonge „Flir“ ir „Gimbal“ klipus publikavo 2017 m., o „GoFast“ -2018 m., ir nors vaizdo įrašų aprašymuose teigta, kad visi trys klipai buvo „perėję oficialų JAV vyriausybės išslaptinimo peržiūros procesą ir patvirtinti viešam publikavimui“, filmuota medžiaga nebuvo tinkamai išslaptinta ir neturėjo būti dalijama viešai, sakė 2019 m. teigė J.Gradisheris.

Iki šiol nesama jokių paaiškinimų, kas užfiksuota minėtuose vaizdo įrašuose.

Populiariausios versijos kalba apie radaro sutrikimus (t. y. kad fiziškai jokių NSO ir nebuvo), apie eksperimentinius įslaptintus Kinijos, Rusijos ar ir pačios JAV dronus, galinčius skrieti viršgarsiniu greičiu ir akimirksniu keisti kryptį.

Nežemiška NSO kilmė nėra svarstoma.

Parengta pagal „Live Science“.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(12)
(5)
(7)

Komentarai (2)