Neįprastas vaizdas Lietuvos keliuose: specialistai paaiškino, kodėl vasarą į kelius išvažiavo barstytuvai ()
Pastarosiomis dienomis vairuotojai pastebėjo vasarą gana neįprastą vaizdą – į kelius išvažiavo barstytuvai. Pasak AB „Kelių priežiūra“, esant aukštai temperatūrai, prakaituoja ne tik žmonės, bet ir asfaltas. Kai danga įkaista, ima minkštėti bitumas, galimos deformacijos. Tam, kad vairuotojai išvengtų nepatogumų, bendrovė keliuose vykdo barstymo darbus – ant kelio pila skaldelę.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
„Vyraujantys karščiai dangą įkaitina iki 50°C, ima minkštėti asfalto dangoje esantis bitumas. Tokį reiškinį vadiname asfalto prakaitavimu. Danga tampa blizgi, minkšta, automobilių padangos formuoja provėžas. Vasarą, kaip ir žiemą, nuolat stebime oro ir dangos sąlygas bei vykstame į kelius barstyti.
Tik barstome ne druską – o smulkią itin smulkią, 2/5 arba 2/4 frakcijos, skaldelę, kuri sugeria bitumo perteklių ir padidina rato sukibimą su keliu“, – pasakoja Kelių priežiūros valdymo centro vadovas Karolis Saklauskas.
Daugiausiai bitumo išsiskiria saulės kaitinamoje kelio pusėje, didžiausią ratų apkrovą patiriančiose kelio vėžėse. AB „Kelių priežiūra“ atstovas teigia, kad vietose, kur bitumas itin išlaukęs, gali būti ribojamas ir eismas ar greitis. Tai svarbu siekiant užtikrinti stabdymo kelią, nes jis ilgėja dėl ištirpusio bitumo.
Vairuotojams, pastebėjimusiems bitumo perteklių (važiuojant danga jaučiamas/girdimas čežėjimas, matomas blizgesys), jei yra galimybė, rekomenduojama apvažiuoti „prakaituojančias“ vietas.