Pasižiūrėkite ką sugeba įspūdingiausios mašinos pasaulyje: „Caterpillar“ pristatė autonominį megakrautuvų parką naujos kartos kasybai - 30 metų nuolatinio progreso ir 2 mlrd. investicijų duoda rezultatą (Foto, Video) ()
„Caterpillar“ kasybos technologijos ateitis priklauso nuo 284 tonas sveriančių autonominių sunkvežimių, dirbančių visą parą.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
„Caterpillar“ gamina įspūdingiausias kasybos mašinas pasaulyje. Gamintojo sunkvežimiai važiuoja ten, kur negali kiti sunkvežimiai, atlikdami sudėtingas užduotis ir gabendami žaliavinę rūdą.
Tačiau tik nedaugelis žino, kad „Caterpillar“ neleidžia savo transporto priemonių parkui sustabdyti autonominių technologijų diegimą.
CES 2021 m. „Caterpillar“ demonstravo savo autonominių sunkvežimių technologijas transporto priemonėse.
„Caterpillar“ nesvetima autonomijos samprata. Straipsnio rengimo metu gamintojas gali didžiuotis 2 milijardų JAV dolerių investicijomis į mokslinius tyrimus ir plėtrą – šiuo metu autonominėje transporto priemonių erdvėje turi 16 000 aktyvių patentų.
Priežastis, dėl kurios jis taip giliai pasineria į autonomiją, yra intensyvūs kasybos operacijų poreikiai visame pasaulyje.
„Caterpillar“ autonominiai sunkvežimiai gali važiuoti visą parą
Kasyklų pelningumas priklauso nuo jų produktyvumo, o tai paprastai reiškia, kiek akmens ir žaliavinės rūdos komandos per tam tikrą laiką iškasa iš Žemės.
Tai dažnai reiškia 24 valandų darbo grafikus slenkančiomis pamainomis, kurios gali atsiliepti darbuotojų fiziniam kūnui ir protui, o atsiradusios prastovos neša didžiulius nuostolius.
„Caterpillar“ išnagrinėjo idėją „autonomizuoti“ visus savo didžiulius sunkvežimius darbo vietose ir mano, kad tai perspektyvu.
Autonominiai „Caterpillar“ sunkvežimiai jau pervežė visą pasaulį apimantį žemės kiekį
„Caterpillar“ autonominiai sunkvežimiai be krovinio sveria 284,6 tonos – kai kurios didesnės transporto priemonės turėtų pakrauti dar 687,5 tonos krovinio.
„Caterpillar“ daugiau nei 30 metų eksperimentavo su autonomija, tačiau panašu, kad ši technologija pasiekė savo pažangą.
CES pristatymo metu „Caterpillar“ teigė, kad autonominiai sunkvežimiai jau pervežė pakankamai žemės, kad nutiestų didesnę nei 1,8 m aukščio keturių eismo juostų magistralę, besidriekiančią per visą pasaulį.
Autonominiai sunkvežimiai neturi laiko avarijoms ar klaidoms
Apibendrinant, „Caterpillar“ autonominiai sunkvežimiai iš viso pervežė 2,2 trln. kilogramų. Šis realaus pasaulio spektaklis yra gaivus oro gurkšnis autonomijos pramonėje, dažnai pripildytos futuristinių prognozių.
Pažymėtina, kad visa tai buvo atlikta, sunkvežimiams dirbant visą parą kasybos operacijose, be avarijų ar klaidų, dėl ko būtų prarandamas laikas.
Kasimo operatoriai gali praktiškai valdyti kelias transporto priemones, kad supaprastintų kasybą
CAT sukūrė įspūdingą programinės įrangos sąsajos sistemą, leidžiančią darbuotojams atidžiai stebėti ir prireikus net valdyti autonominius sunkvežimius.
Vienas realaus pasaulio pavyzdys parodė autonominį krautuvą, naudojamą kartu su pilotuojamu kasėju.
Pagal šį scenarijų kasimo operatorius gali pasirinkti, kur jiems reikalingas krautuvas, kad jis galėtų pastatyti krovinį, naudodamas paprastą sąsają su „CAT Terrain“ programine įranga.
Kadangi transporto priemonės veikia autonomiškai, jos gali atlikti operacijas, kurių paprastai negali atlikti realus vairuotojas.
„Caterpillar“ pasiūlė nuleisti krautuvo kaušą judant į priekį. Paprastai tai nėra rekomenduojamas manevras pilotuojamoms transporto priemonėms, nes tai gali perkrauti transporto priemonę ir sukelti avarijas.
Tačiau kadangi transporto priemonė yra autonomiška, visi mašinos veiksmai yra puikiai valdomi ir nuotolinio darbo sąlygomis.
Naujausia „Caterpillar“ autonominių sunkvežimių programinė įranga „MineStar Edge“
Didelių sunkvežimių, esančių didelėse darbovietėse, ateitis neabejotinai yra autonomiška, atsižvelgiant į įspūdingus „Caterpillar“ duomenis realiame pasaulyje.
Naujausias kompanijos programinės įrangos pasiūlymas „MineStar Edge“ suteikia operatoriams galimybę realiuoju laiku tvarkyti projektų duomenis debesyje, taip įgyvendinant visų finansinių partnerių, turinčių autonominę techniką, tikslus.