„Aptera“ automobilis nepaliauja stebinti: vienu įkrovimu 1600 km, prikimštas technologijų, atrodo kaip iš ateities ir dar pagamintas iš neįprastos medžiagos - išankstiniai užsakymai pranoko visų lūkesčius (Video)  (6)

„Aptera Motors“ neseniai paskelbė, kiek užsakymų jau sulaukė. Pranešime taip pat atskleista, iš kokios medžiagos bus gaminamas triračio elektromobilio kėbulas.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

„Aptera“ - tai dar 2005 metais Kalifornijoje įkurtas automobilių gamintojas. Tiesa, pirmasis automobilis buvo varomas benzinu, o pirkėjų keistas triratis nesulaukė, todėl 2011 metais kompanija buvo likviduota. Vėliau „Aptera Motors“ atgimė ir dabar šoka ant automobilių elektrifikacijos bangos.

„Aptera Motors“ dabar ruošia elektromobilį „Aptera 3“. Tai - tas pats dizainas, bet dabar jis yra prikimštas technologijų. Šiame dviviečiame triračiame automobilyje bus 100 kWh baterija. Manoma, kad jos itin aerodinamiškam elektromobiliui pakaks 1600 km nuvažiuoti. „Aptera 3“ stogą dengiantys saulės kolektoriai prie nuvažiuojamo atstumo prisidės dar maždaug 65 km per dieną. Saulėtų kraštų gyventojams to gali ir pakakti, jei į darbą keliaujama tik 30 km. Skaičiuojama, kad „Aptera 3“ su žymiai mažesne baterija kainuos nuo 27 tūkstančių dolerių. O štai versija su 100 kWh baterija kainuos apie 49 tūkstančius.

 

„Aptera Motors“ per pastaruosius kelerius metus pritraukė žymių investicijų. Dabar paaiškėjo, kad kompanija jau turi apie 10 tūkstančių užsakymų. Tai - didžiuliai skaičiai. Pirmieji „Aptera 3“ automobiliai pirkėjus pasieks dar šiemet.

Beje, „Aptera“ automobiliai bus labai ekologiški ne tik dėl elektrinės jėgainės. „Aptera 3“ kėbulas yra gaminamas iš kanapių kompozito. Kanapių pluoštas yra labai tvirtas, ypač kai yra suderinamas su tinkamomis dervomis.

 

„Aptera 3“ yra toks aerodinamiškas, kad jam net nereikia valytuvų. Gamintojas teigia, kad problemų nesukels ir vabzdžiai ar sniegas. Tiesa, automobilio aerodinamika ir toliau tobulinama. „Aptera 3“ maksimalus greitis sieks 177 km/val. 

Aut. teisės: Technologijos.lt
(58)
(7)
(51)

Komentarai (6)