To apie „Xiaomi“ dar nežinojote: „Xiaomi“ 11-asis gimtadienis, Guinnesso rekordai ir 10 mlrd. JAV dolerių investicijos į naują sritį  ()

Išmaniųjų įrenginių gamintojai „Xiaomi“ švenčia 11-ąjį gimtadienį. Nuo pirmųjų dienų ambicingą bendrovę lydi didžiulė sėkmė – per itin trumpą laiką ji tapo 3-4 didžiausia telefonų gamintoja pasaulyje. Praėjusiais metais pardavusi 145,8 mln. mobiliųjų, „Xiaomi“ toliau kelia iššūkius konkurentams ne tik telefonų, bet ir daiktų interneto lenktynėse. Pranešime žiniasklaidai „Bitės Profai“ pateikia įdomiausius faktus apie „Xiaomi“ kompaniją.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

„Šiandien „Xiaomi“ siūlo bene daugiausia prietaisų, prisijungiančių prie interneto – nuo paspirtukų, dulkių siurblių, oro drėkintuvų ir valytuvų iki dantų šepetėlių, išmaniųjų virdulių, apšvietimo lempų ir galybės kitų daiktų. Įvairius įrenginius vienija programėlė „Xiaomi Home“ – todėl žmonėms lengva susikurti ir valdyti išmanius namus“, – sako „Bitės Profė“ Lina Štrafėlaitė.

Priklauso ne vienas Guinnesso rekordas

„Xiaomi“ priklauso įspūdingi įrašai Guinnesso rekordų knygoje. Pirmasis pasiekimas – per 24 valandas parduota 2,11 mln. vnt. išmaniųjų telefonų. Tai įvyko 2015 m. per didžiulę „Mi Fan Festival“ šventę, kurios metu kiekvienais metais pažymimas „Xiaomi“ gimtadienis.

„Kinijos bendrovė pagerino savo rekordą, nes vieneriais metais anksčiau per gimtadienio šventę pardavė 1,3 mln. telefonų. Tai įspūdingi skaičiai prekės ženklui, kuris startavo be fizinių parduotuvių, kurias visada turėjo pirmaujančios „Apple“ ir „Samsung“ kompanijos“, – pastebi specialistė.

Po kelerių metų – 2018-aisiais per vieną dieną buvo atidaryta 500 parduotuvių Indijoje ir pasiektas dar vienas Guinnesso rekordas. Kinų bendrovei Indija svarbiausia rinka visame pasaulyje, todėl 2019 m. parduotuvių skaičius išaugo iki 2000, o šiuo metu viršija 3000. Šioje šalyje „Xiaomi“ yra ir populiariausias telefonų gamintojas.

Nuo išmanių sportbačių iki hamakų

 

Nors „Xiaomi“ labiausiai žinoma dėl nebrangių mobiliųjų ir įvairių išmanių daiktų – stebėjimo kamerų, laikrodžių ar dronų – tačiau gamina ir tokius produktus, kurių kitos technologijų bendrovės nesiūlo.

„Tai ne tik elektroniniai įrenginiai, kaip, pavyzdžiui, mikrobangų krosnelės, ryžių viryklės, virduliai – bet ir su technologijomis nesusiję daiktai: kelioninės pagalvės, hamakai, lagaminai, lovų čiužiniai, muilo dozatoriai ar paprasčiausi rašikliai“, – sako išmaniųjų įrenginių ekspertė.

„Xiaomi“ parduotuvėse galima įsigyti ir itin netikėtų įrenginių – išmaniųjų vazonų gėlėms auginti, sportbačių, kurie seka nubėgtą atstumą ir kitus rodiklius, išmanių grąžtų.

Gamins išmaniuosius automobilius

Prieš vienuoliktąjį gimtadienį „Xiaomi“ paskelbė, kad imsis elektrinių transporto priemonių gamybos ir į šią sritį investuos apie 10 mlrd. JAV dolerių. Šioje rinkoje „Xiaomi“ įnirtingai konkuruos ne tik su technologijų kūrėja „Apple“ ar automobilių gamintoja „Tesla“, bet ir šimtais Kinijos bendrovių.

 

Išmaniųjų transporto priemonių projektui kuriama dukterinė įmonė, kurią valdys „Xiaomi“ generalinis direktorius Lei Jun. Vadovas teigia, jog tai bus paskutinis verslo projektas jo karjeroje, o „Xiaomi“ netrūksta ambicijų būti lyderiais ir šioje srityje. Kol kas bendrovė nenurodo, ar gamins ekonominius modelius, ar taikysis į aukščiausios klasės automobilių gamybą.

„Kinijos interneto paieškos sistema „Baidu“, elektroninės prekybos milžinė „Alibaba“ ir viena didžiausių telefonų gamintojų pasaulyje „Huawei“ taip pat skelbia kursiančios elektrinius automobilius. Nors „Xiaomi“ ne kartą įrodė pasiekianti neįtikėtinus tikslus, tačiau gaminti paklausius išmaniuosius automobilius gali būti bene didžiausias iššūkis „Xiaomi“ istorijoje“, – pastebi ekspertė.

Per 2020 m. Kinijoje buvo parduota 1,3 mln. elektromobilių, o tai sudarė 41 proc. visų pasaulyje nupirktų elektrinių automobilių. Kinija nedaug atsiliko nuo Europos (42 proc.), tačiau gerokai aplenkė JAV (2,4 proc.), rodo tyrimų bendrovės „Canalys“ duomenys.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: www.technologijos.lt
(4)
(0)
(4)

Komentarai ()

Susijusios žymos: