Netoli Lietuvos pastebėtas JAV karinis orlaivis tyrinėjo Baltijos jūrą: įtarė galimą Rusijos karinio povandeninio laivo branduolinį incidentą  ()

Viešumoje pasklido informacija apie rugpjūčio 5 paskelbtą pranešimą, jog virš Baltijos jūros pastebėtas JAV karinių oro pajėgų lėktuvas Boeing WC-135W Constant Phoenix, kuris ieškojo radioaktyviojo užterštumo ore.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Apie tai pranešė portalas thedrive.com. Buvo manoma, kad branduolinius teršalus galėjo palikti Rusijos povandeninis laivas Oriol K-266, anskčiau turėjęs techninių problemų.

Kaip pranešė „Klaipėdos diena“, šis branduolinis laivas rugpjūčio pradžioje buvo pastebėtas pakliuvęs į avarinę situaciją Danijos vandenyse. „Oriol“ Danijos teritoriniuose vandenyse dreifavo 1,5 mazgo greičiu link vienos iš šios šalies salų.

Tačiau vėliau technines problemas įgula sutvarkė ir laivas vėl ėmė plaukti.

Po šio įvykio Radiacinės saugos centras informavo, kad rugpjūčio mėnesį radiacinis fonas Lietuvoje nebuvo pakitęs ir gyventojams nėra jokio pagrindo nerimauti. Primename, kad normalus radiacinis fonas Lietuvoje yra iki 300 nSv/val, o vidurkis kas mėnesį siekia nuo 50 iki 100 nSv/val.

Ankstyvojo perspėjimo ir informavimo sistemos (RADIS) teikiami aplinkos dozės galios matavimų rezultatai yra nuolatos (24/7) stebimi 10 minučių intervalu, todėl apie bet kokį gresiantį pavojų, susijusį su radioaktyviųjų medžiagų pasklidimu aplinkoje, gyventojus atsakingosios institucijos informuotų nedelsiant.

 

Radiacinio fono Lietuvoje stočių teikiamų duomenų kitimą gali stebėti kiekvienas gyventojas šioje nuorodoje www.rsc.lt/radis. Taip pat radiacinio fono matavimų Lietuvoje apžvalgą galite stebėti čia.

Aut. teisės: delfi.lt
(13)
(6)
(7)

Komentarai ()