Marienburgas – didžiausia pasaulyje pilis ir didžiausio Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės priešo sostinė: tarnavo ir nacių propagandos mašinai (Foto, Video)  ()

Malborko arba Marienburgo pilis, esanti šiaurės Lenkijoje, turi du rekordus. Tai ne tik didžiausia pasaulyje pilis pagal plotą, bet ir didžiausia pasaulyje mūrinė pilis.


Malborko arba Marienburgo pilis
Malborko arba Marienburgo pilis
© Eigenes Werk (CC BY-SA 3.0) | https://de.wikipedia.org/wiki/Datei:Panorama_of_Malbork_Castle,_part_4.jpg

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Pilis iš pradžių buvo pastatyta XIII a. Kryžiuočių (Teutonų) riterių, Vokietijos katalikų kryžiuočių ordino, po Senosios Prūsijos užkariavimo, siekiant sustiprinti savo teritorijos kontrolę. Per ateinančius šimtą metų pilis buvo padidinta, papuošta ir sustiprinta, kol ji tapo didžiausia pilimi pasaulyje.

Pilies planas
Pilies planas
© Maximilian Dörrbecker (CC BY-SA 2.5) | https://de.wikipedia.org/wiki/Datei:Plan_der_Ordensburg_Marienburg.png

Malborko pilis, arba Marienburgas, stovi žemoje Nogat upės pakrantėje, maždaug 40 km nuo Baltijos jūros. Upė sudaro natūralią ribą pailgai 52 arų teritorijai, kurioje stovi pilis. Kitos dvi pusės yra apsaugotos pelkėmis, paliekant gintis tik į pietus nukreiptą pilies pusę. Šią pusę labiausiai stiprina sienos ir bokštai. Šiame siena apsuptame aptvare yra trys savarankiškos gynybinės struktūros, sujungtos įmantriu įtvirtinimo tinklu.


© Gregy (CC BY-SA 3.0 PL) | https://en.wikipedia.org/wiki/File:Zesp%C3%B3%C5%82_Zamku_Krzy%C5%BCackiego_MALBORK_01.jpg

Išorinėje pilyje buvo įsikūrusi administracija, aptarnaujantis personalas ir dirbtuvės. Vidurinė pilis buvo administracinis centras, joje taip pat buvo svečių kvartalas. Aukštutinė pilis buvo šios tvirtovės širdis su bažnyčiomis, kapitula, bendrabučiais, valgykla, virtuve ir kt.

Lietuvos pirkėjai rekomenduoja: net 2-3 kartus pigiau masiškai perkamas kampinis šlifuoklis - „pristatė prie pat namų durų. Dirba idealiai. Puikus daiktas“ (Video, „Drillpro F38309“)
2390 2

Nuostabi kaina

Net 2-3 kartus pigiau nei analogai

Iš Čekijos

Išsamiau

 

© DerHexer (CC BY-SA 3.0) | https://en.wikipedia.org/wiki/File:Dansker_und_Marienburg.jpg

Pilis buvo pastatyta iš plytų, nes regione trūko kokybiškų statybinių akmenų. Tačiau norint, kad pilis atsilaikytų prieš įsibrovėlius, reikėjo tvirto pagrindo. Taigi visų sienų pirmieji 1,2-2,1 metrai buvo pastatyti iš upių riedulių, tarpus užpildant mažesniais akmenimis.

Plytos buvo gaminamos ir degamos vietoje, išoriniame kieme, naudojant purvą iš upės krantų. Vėliau mūrinė statyba buvo perkelta į priešingą upės krantą. Akmuo buvo naudojamas retai, tik dekoratyviniams elementams, ypač bažnyčios ir kapitulos namų įėjimuose. Manoma, kad pilies statybai buvo sunaudota nuo 7 iki 30 milijonų plytų.

 
Pilis 1890-1905 metais
Pilis 1890-1905 metais
© https://en.wikipedia.org/wiki/File:Marienburg_(1890-1900).jpg

Strateginė Malborko pilies padėtis prie upės suteikė Kryžiuočių riteriams prekybos upėmis monopolį ir leido surinkti upių rinkliavas iš praplaukiančių laivų. Pilis tarnavo riteriams apie 150 metų, kol 1457 m. per Trylikametį karą ją užgrobė Lenkijos kariuomenė. Ji tapo Lenkijos karalių karališkąja rezidencija ateinančius 300 metų – daugiau nei du kartus ilgiau nei Kryžiuočių ordino būstinė.


© Diego Delso (CC BY-SA 3.0) | https://en.wikipedia.org/wiki/File:Castillo_de_Malbork,_Polonia,_2013-05-19,_DD_13.jpg

Tęsinys kitame puslapyje:

(52)
(0)
(52)

Komentarai ()