Ką daryti, jei telefonas įkrito į sniegą? Ryžiai jo neišgelbės  ()

Lietuvoje iškritęs pirmasis sniegas – tikras džiaugsmas išsiilgusiems žiemos, tačiau orams šąlant verta prisiminti, kaip saugiai naudotis savo išmaniuoju žiemą, o ypač – ką daryti ištikus nelaimei, pavyzdžiui, telefonui žnektelėjus į purų sniegą. Naudingais patarimais dalinasi „Telia“ telefonų kategorijos vadovė Rimantė Marcišauskienė.


„Žiemą pavojai telefonų tyko už kiekvieno kampo: jie gali sudužti išslydę iš sušalusių rankų ar žmogui pargriuvus ant ledo, o naudojant šaltyje, sningant ar tiesiog telefonui įkritus į sniegą kyla grėsmė vidiniams komponentams. Be to, šaltis ir vanduo yra klastingi – net jei telefonas veikia, tai dar nereiškia, kad žala nepadaryta ir kad jis nesuges po kelių dienų ar savaitės“, – pastebi R. Marcišauskienė.

Saugokite nuo šalčio ir drėgmės

Anot jos, artėjant žiemai išties verta pagalvoti apie apsauginį telefono dėklą. Garantijų jis nesuteiks, bet dužimo tikimybė sumažės, be to, nuo šalčio įrenginį saugos papildomas sluoksnis.

Su dėklu ar be, esant minusinei temperatūrai telefonu naudotis nepatartina. Taip pat jį geriau laikyti ne rankinėje ar kuprinėje, o arčiau kūno, pavyzdžiui, kelnių ar vidinėje striukės kišenėje. Jei būtina atsiliepti į skambutį, įspėkite pašnekovą, kad netrukus perskambinsite ir paieškokite šiltesnės vietos – kavinės, parduotuvės ar pan.

Ilgai naudoti telefoną šaltyje pavojinga, nes tai gali pakenkti jo „viduriams“. Jei nešiojate akinius, puikiai žinote, kad užėjus į šiltą patalpą jie kaipmat aprasoja. Tie patys procesai vyksta ir telefono viduje, tik jūs to nematote: jei metaliniai komponentai lauke pakankamai atšalo, įėjus į šiltą patalpą jie aprasos.

Telefono gelbėjimo atmintinė

Vanduo telefono viduje – negailestingas priešas. Laikant telefoną įjungtą gali įvykti trumpasis jungimas, o jei vandens pateko daugiau, mikroschemas gali pažeisti korozijos procesai.

Todėl jei vandeniui neatspariu telefonu kalbėjote smarkiai sningant ir jis sušlapo arba tiesiog įkrito į sniegą ar balą, būtina kuo skubiau jį išdžiovinti. Tik nepulkite ieškoti ryžių, jie ne tik nepadės, bet gali ir dar labiau pakenkti. Verčiau vadovaukitės šiomis instrukcijomis:

1. Pirmoji pagalba. Telefonui įkritus į sniegą ar balą, kuo skubiau jį ištraukite, išjunkite, nuimkite dėkliuką, jei įmanoma – ir galinį dangtelį, bateriją, ištraukite SIM kortelę.

 

2. Nusausinkite. Idealu, jei turite mikropluošto skiautę, bet tiks ir popierinis ar medžiaginis rankšluostis, vienkartinė nosinaitė, blogiausiu atveju – sausas šalikas ar pirštinės. Nebandykite vandens išpurtyti, nes taip jį galite tik dar labiau „išsklaidyti“ telefono viduje.

3. Ištraukite vandenį. Grįžę namo galite pabandyti vandenį ištraukti dulkių siurbliu: naudokite siaurą antgalį ir ypatingą dėmesį skirkite mygtukams bei jungtims. Jokiu būdu nenaudokite plaukų džiovintuvo – jis vandenį tik „įstums“ dar giliau, be to, nuo karščio gali įskilti ekranas.

4. Leiskite išdžiūti. Padėkite telefoną šiltoje, sausoje vietoje ir palikite džiūti. Tam prireiks nuo 24 iki 72 valandų, taigi galite ramiai vėl eiti į lauką džiaugtis žiemos pramogomis. Neskubėkite telefono įjungti: net jei jis įsijungs ir veiks, viduje esanti drėgmė jam vis dar kelia pavojų.

 

5. Gudrybės. Džiūvimo procesą gali šiek tiek paspartinti silikagelis – jo pakelių būna batų, drabužių ar elektronikos pirkinių pakuotėse. Turite kelis? Įdėkite juos su telefonu į sandarų maišelį ir palaukite parą. „Užmirškite ryžius. Ryžių dubenyje vanduo iš telefono vidaus garuos ne ką greičiau nei jį tiesiog padėjus sausoje vietoje, tačiau žalos gali būti dar daugiau: ryžių grūdeliai gali įstrigti įkrovimo ar ausinių jungtyse, o smulkesni trupiniai ar dulkės – patekti į telefono vidų. Be to, ryžiuose esantis krakmolas gali paspartinti korozijos procesą“, – paaiškina R. Marcišauskienė.

Jei telefonas nebeįsijungia ar veikia netinkamai, pagalbos kreipkitės į autorizuotą serviso paslaugų centrą.

Aut. teisės: www.technologijos.lt
(4)
(0)
(4)

Komentarai ()