„Microsoft“ patiria nuostolius dėl „netbook“ kompiuterių populiarėjimo  (26)

„Microsoft“ pranešimas apie planuojamą 5 000 darbuotojų atleidimą per artimiausius 18 mėnesių atskleidžia vieną svarbiausių problemų: labiausiai bendrovės pajamos mažėja dėl vis labiau populiarėjančių „netbook“ kompiuterių, skelbia „PC World“.


„Microsoft“ pareiškime teigiama, kad dėl blogėjančios ekonomikos ir mažėjančio vartojimo IT sektoriuje ji bus priversta atleisti 5000 darbuotojų. Palyginti su paskutiniuoju 2007 m. ketvirčiu, „Microsoft“ pajamos 2008 m. spalio–gruodžio mėnesiais padidėjo 2 proc. Tačiau bendrovės atstovai pripažįsta, kad programinės įrangos pardavimas sumažėjo, ir prie to labai prisidėjo didėjanti „netbook“ kompiuterių paklausa.

„Dėl asmeninių kompiuterių rinkos smukimo ir tebesitęsiančios pigių „netbook“ kompiuterių populiarėjimo tendencijos programinės įrangos pardavimas klientams sumažėjo 8 proc.“, - „Microsoft“ atstovus cituoja „PC World“.

Leidinio teigimu, tai iš tiesų stebinantis „Microsoft“ prisipažinimas – jis reiškia, kad vis daugiau vartotojų ima teikti pirmenybę ne brangiems „notebook“ tipo nešiojamųjų kompiuterių modeliams, o pigiems „netbook“ kompiuteriams. O daugelyje jų naudojama „Linux“ OS: ši operacinė sistema buvo įdiegta 30 proc. visų parduotų „netbook“ kompiuterių. „Microsoft“ ne tik praranda „Windows“ OS, bet ir pagrindinio savo pardavimo šaltinio – „Microsoft Office“ paketo – pajamas.

Būtent todėl „Microsoft“ stengiasi paspartinti naujosios operacinės sistemos „Windows 7“, kuri esą yra pritaikyta „netbook“ kompiuteriams, kūrimą. „PC World“ teigimu, naujoji OS beveik neabejotinai bus pateikta rinkai anksčiau, nei oficialiai nurodyta jos debiuto data – 2010 metai.

Aut. teisės: TV3
TV3
(0)
(0)
(0)

Komentarai (26)