Komentarai Prisijungti
Viršuje: Seniausi | Naujausi
Axx 2010-07-15 09:10
Nei vienas nenori pirkti katės maiše.
Per daug įsijautė į "verslą" kino platintojai ir kas blogiausia jiems, kad didžioji dalis visuomenės jau tai žino:
1. kad neatspindi filmo esmės treileris, o dažniausiai būna sumiksuotos akį traukiančios ištraukos su geriausiais efektais.
2. kad visokie liaupsinimai žiniasklaidoje yra dažniausiai marketinginės kampanijos dalis.
3. kad prieš tai gerai išreklamavęs, gali parduoti visišką šūdą, kurio niekas niekada nepirktų.
Geram produktui piratavimas daro tik teigiamą įtaką (reklama), o katėmis maiše prekiaujantys "verslininkai" skundžiasi kad iš jų vagia. Nevogtų žmonės, jei patys nesijaustų apgaudinėjami. Žmonės ieško daugiau informacijos apie perkamą produktą ir tai natūralu.
Piratavimas išnyks tada, kai išnyks sukčiaujantys verslininkai, reklamuojantys vieną, o parduodantys kitą.
xuy 2010-07-15 09:41
Kur dingo musu forumo megztinis
lmn 2010-07-15 10:24
Mano nuomone, čia ir yra svarbiausia vieta - nelegalus platinimas (gali būti) nustatomas (kaip įrodymas!) ne pradžioj, o vėliau, jau iš vartotojo kompe rastų duomenų. Tuomet nebereikalinga sertifikuota programinė įranga (?!).
Jei lygintume su su greičio matavimu, tai su tuo matuokliu ir nustatomas pažeidimas, todėl matuoklis turi būti sertifikuotas, nors, manyčiau, užtektų jo reguliarios metrologinės patikros. O, pagal aptariamą scenarijų, pažeidimas nustatomas jau iš vartotojo kompe rastų duomenų.
lmn 2010-07-15 10:39
žinutėse perskaitėt, ką norėjot perskaityt, ir nelabai radot argumentų savai nuomonei.
andrewd 2010-07-15 11:32
Platinimas - komerciniai tikslai. Šiuo atveju viešas paskelbimas, nekomerciniais tikslais, nors, esmės tai nekeičia.
Taip paprasčiausiai negali būti, kadangi tie "dokumentai", kurie yra kompiuteryje, gali būti, kad jie nebuvo viešai paskelbti. Kokiu pagrindu tada būtų pradėta byla? Kažkas to užsinorėjo? Šiuo atveju pažeidimas nustatomas ne iš vartotojų kompiuteriuose esamų duomenų. Prisiminkim pirmą atvejį kai Lanva ar policija naudojo utorrent'ą, taip rinkdama įrodymus ir t.t., (tik klausimas ar jie taip galėjo daryti) viešai paskelbdami 106 vartotojams tą patį windows7. Taigi daroma daugmaž tas pats kas ir su greičio matuokliu.
bullka 2010-07-15 11:45
Kaip žinome - yra sunku kovoti "prieš sistemą". O šiuo atveju "sistema" yra leidėjų/autorių pusėje. Tad tikrai idėjos apie laisvą platinimą, legalius Low Quality filmus per p2p ir t.t. į dangų nenueis.
Pastebėjau tokį dalyką (tiek savo atveju, tiek mano pažįstamų rate), kad noras viską gauti 4free dingsta maždaug tuo metu, kai atsiranda darbas/šeima (su vaikais)/hobis. T.y. laiko žaidimams, filmams, muzikai lieka labai nedaug (nebent hobis = filmų žiūrėjimas).
Ir įvertinus tą laiką, kurį gali skirti šiems dalykams, tie legalūs įrašai pasirodo ne tokie ir brangūs:
- Į kiną kartą į mėn. tikrai ne problema nueiti.
- Žaidimai: žaidžiu tik xbox'u ir man tikrai neatrodo brangu nusipirkti vieną kitą žaidimą. Nebent žaidžiama viskas iš eilės. Bet grįžkim prie to, kad tam tiesiog nėra laiko.
- Programos: net ir Angloną išmečiau gan senai nes tam puikiai tinka translate.google.com.
- ir t.t.
Taip kad.. užaugsite ir nustosite piratauti natūraliai. Ir kuo anksčiau pradėsite mąstyti vakarietiškai, tuo trumpesni fleimai bus prie tokių temų.
Zebediejus 2010-07-15 14:33
Kai žmogus pamato, kad diskusija neimanoma, jis pasitraukia. Ir nesistebiu. Mintys pas jį teisingos, deja, auditorija ne ta..
Axx 2010-07-15 14:49
Tie "potencialūs pirkėjai" gal ir neperka nieko, bet dėka jų sklinda informacija ir kuo jų daugiau, tuo daugiau nuomonių ir tuo objektyvesnes išvadas galima padaryti apie produktą. Tai išjudina nemažą dalį legaliai mokančių už produktus vartotojų.
Tie, kas kuria tikrai gerą produktą- piratų nebijo. Bijo tik skelbiantys, kad jų produktas geras, nors yra atvirkščiai, o tokių daug...
bullka 2010-07-15 15:04
Kažko aš čia nesuprantu.
Jeigu nebūtų piratavimo, tai apie kažkokį gerą filmą taip ir likčiau nesužinojęs? Vargšos tos civilizuotos šalys (na tos, kur piratavimas nėra laikomas normaliu reiškiniu ir kur piratavimo lygis yra žemas), kurios arba žiūri Š, arba iš vis nieko, nes apie gerus filmus neturi galimybės sužinoti.
Net ir mūsų bananų respublikoje (atsiprašau: plačiajuosčio ryšio šalyje) yra visos galimybės:
- Nueiti į kino teatro puslapį
- Pažiūrėti youtube trailerius (įskaitant jų alternatyvias versijas), sneak peak'us, teaser'ius
- Paskaityti forumus
Kažkodėl man visam šitam piratų tikrai nereikia.
Axx 2010-07-15 16:03
Bullka,
labai paviršutiniškai mąstai. Šalyse, kur didelis gyventojų skaičius ir be piratų informacijos daug.
Atmesk iš forumų piratus ir liks keletas postų, iš kurių pusė bus pačių platintojų reklaminiais tikslais priskiesta.
Man negaila pinigų už pažiūrėtą šūdiną filmą kino teatre- man gaila laiko
gabus 2010-07-15 22:14
Išeik anksčiau iš salės, niekas nelaiko.
Axx 2010-07-16 08:06
Taip ir darau, bet po penkių minučių žiūrėjimo negali spręsti, ar jau eiti lauk ar ne.
bullka 2010-07-16 15:29
Offtopic:
Keista.. bet dar niekada nesu išėjęs iš kino salės. Nelabai suprantu tokių žmonių, kurie šitaip pasielgia. Turbūt turi būti labai didelis nerūpestingumas arba spontaniškumas, kad reiktų taip nusivilti rodomu filmu.
Linas000 2010-07-18 15:23
ok, paziurekim dar viena momenta.
Tariame, kad as esu naujas interneto vartotojas, man "niolika" metu. Perskaitau ar isgirstu naujiena, kad kazkokioj linkomanijoj yra butent mano auditorijai pritaikytas filmas. Tai ka as darau? Tikriausiai einu pasidometi kas per naujas daiktas ta linkomanija. Ir jei pavyksta, tai kaip tokiam zmogui paaiskinti, kad daug kas ten yra draudziama, ir nereikia liesti?
Padek saldaini viduryje aikstes su lemtele "paimk mane". Ar tada dar kazkas dristu tiketis, kad atsiras tokiu, kurie ims ir paklaus ar jis turi teise i ta saldaini?
Na, tikrai debiliska situacija. Tai priestarauja prigimciai. Jei netinka sistema, tai negamink tokio produkto, kuri visi vagia.
(gali drausti besislapinancius ant prezidenturos, bet slapinimosi nesustabysi. Bet kuris tai suprates pastatytu isviete salia)
sk8erisz 2010-07-18 15:42
Ne nu čia tu kitaip pasakei. Taigi įstatymo nežinojimas neatleidžia nuo atsakomybės. Pirmi kartai atrodo keisti, bet vėliau įprasime. Nes lietuviai ir kenčia dbr nuo krizės, dėl savo mąstymo, jog reikia stengtis už nieką nemokėt. Kažkada susimokėjas už kažką tai pinigus, vėliau juos atsiimsi...
Nightbringer 2010-07-19 20:23
Piratavimas iš esmės nėra blogas dalykas. Netgi naudingas kurėjams. Tai tik priklauso nuo žmonių sąmoningumo: ar jie supranta, kad neperkant jo mėgstamo produkto, tu nesulauksti tesinių.
Kainos internete nėra pagal mūsų, lietuvių kišene. Bet męs galime pabūti protingesniais ir prisitaikyti prie akcijų/aukcijonų taip, kad mūsų kišenė minimaliai nukentėtų. Aš pats esu prisipirkes šūsnį žaidimų iš ,,steam" ir visi dabartiniai žaidimai yra nupirkti tik per akcijas ten.
Na, aš paktiškai nebekenkiu kurėjams. Aš vis dar siunšuosi programas, žaidimus, dainas nelegaliai. Ber pažiurėkim ką aš turiu nelegalaus savo kompiuteryje: Assassin's Creed II, Transformers - War for Cybertron. Šitie du žaidimai yra paskutiniai atsiūsti nelegaliai pas mane. Pirmaji jau seniai norėjau išbandyti. Jis net gerai buvo įvertinintas.
http://www.metacritic.com/games/platfor ... sinscreed2
Bet išbandes pastebėjau, kad žaidimas man visiškai nepatinka. Tai vienas iš tų super-retų atvejų, kai norėjau baigti žaidima vos tik jį įsijunges ir nužudyti pagrindinius veikėjus, su kuriais turėjau bendrauti. Trumpai, pažiurėkit šią apžvalga ir suprasit koks sunkus yra kritiko darbas ir kaip aš jaučiuosi žaizdamas tą žaidimą.
http://www.escapistmagazine.com/videos/ ... ntasy-XIII
Antrajį žaidima įsigijau, norėdamas suteikti kurėjams šansą nustebinti mane. Ir žaidimas man patiko tiek, kad galbūt aš jį pereisiu kada nors.
Taigi, kitaip aš nebūčiau įsigijes tų žaidimų. Ir ar čia nėra nauda ,,transformerių" kurėjams, kad aš dabar seksiu, jų produkcija ir galbūt aš ką nors įsigysiu? Geriau 10% tikimybe, kad jų produkcija bus nupirkta, nei 0% tikimybe.
Beje, mano nelegalių žaidimo laikas tikrausiai dabar užima kokius 5% viso mano pražaidžiamo laiko.
Dėl programų, taip. Jos yra tikrai perbrangios. Problema yra tame, kad žmonės nesupranta, kad jiems to nereikia. Kam išpūsta programa, kurios funkcijų tu panaudosi tik 3%? Geriau nemokamai persisiūsk jos supaprastinta versija ir jos tau pilnai užteks. Kaip man su ,,deamon tools". Kompanija duoda nemokamai supaprastina programos versija, tai aš ir nevogiau jos produkcjos.
O antivirusines įsigudrinau naudoti pačias geriausias. Kitaip tariant, su žodeliu: ,,total security". Nepirataudamas, naudojuosi kompanijų gera širdimi ir persisiunčių nemokamą 30 dienų bandymą, Baigiasi bandymo laikas, sunčiusi kita. Galiausiai apsistosiu ties kokia nemokama antivirsine.
Sau patinkančia muzika radau tik per piratavima, jei ne jis, net nežinočiau, kad tokia grupė/muzika egzistuoja ir dabar visiškai nesiklaušyčiau muzikos. Jei kada pamatyčiau grupės albuma lietuvoje už padoria kaina- nusipirksiu aš jį.
Beje, kas sako, kad įmanoma išsiaiškinti ar filmas geras ar ne? Tai užtruktu ilgiau, nei pats filmas, nes surasti nuomonę, kuri neaskleistu filmo turinio ir gerai paaiškintu, kas kaip yra praktiškai neįmanoma. Nes dažnai tavo vertinimas nesutiks su juo ir tau teks skaityti visų kritikų vertinimus. Kitaip tariant: perki kate maiše.
O apibendrinant: piratavimas tik popiularina produkcija. Tai ypač gerai yra smulkesniems autoriams, nes tik taip dauguma ir sužino apie jų produkcija.
O dideli piratavimo mąstai nereiškia, kad bent puse tiek galėjo būti parduota. Apskritai, uždraudus piratavima, kris ir produkcijos pirkimas. Ne kiek stambių kurėjų, bet kiek smulkesnių. Taip tiesiam kelia monopolistams...
Problema slypi pardavėjose, nes jie savo produkcijos nenori parduoti ar kitaip tariant: eiti į kompromisus. Jiems nesvarbu, kad prikėjui tiek funkcijų nereikia ir t.t. Pvz: įsivaizduokite, kad perkate photoshopa ir jūs turite galimybe kekviena programoje esama funkcija nuimti (funkcijos net su paaiškinimais ir pavyzdžiais būna) taip sumažindami pačio pirkinio kaina. Galų gale, jūs grįžtate namo ir prisimenate, kad jūs netyčia nuimėte varnele nuo ne tos vietos. Nieko baisaus, kai suinstaluojate programa, persisiunčiate mažą programos papildyma už atitinkama kaina ir turite, to ko trūko. Argi tokia sistema nebūtų revoliucinga marketingo pasaulyje?
Pats perku net tą produkcija, kurios dabar realiai ir nenaudosiu. Bet tikrai verta prisiminti žaidima, kurį kekvieną dieną lošdavai vaikystėje...
P.S: kodėl kurėjai, kurie sakaitosi su vartotojais gauna stulbinamų rezultatų? Žaidimas ,,Ruse" buvo išleistas, kaip bandomoji versija (beta) ir galėjai žaisti visa mėnesį. Žaidėjai tiesiogine šio žodžio prasme pasiūle tiek sprendimų ir atrado tiek nesklandumų, kad žaidimas buvo atidėtas greitai po beta versijos. Beje, dabar žaidima gali žaisti kelias dienas nemokamai, kad pamatytum kiek jie nuveikė.
Arba visų žaidžiamas ,,Counter-Strike". Ar žinote, kad čia buvo mažos žmonių grupes ,,moderių" iniciatyva? Milžiniškus turtus kompanijai ,,Valve" atnešės žaidimas buvo tik jos geranoriškumo padarinys. Kompanija suteikė įrankius, kurti modifikacijas su jų žaidimui ,,Half-life". Tuo metu tai buvo labai retas reiškinys, kai kompanija leidžia naudotis savo sukurtomis technologijomis, kuriant savo žaidimus.
Atskira istorija yra su ,,Ubisoft" DMR apsauga. Ji neapsaugo nuo piratavimo ir atbaido būrius žmonių, nuo to žaidimo pirkimo. Daugelis neperka, ne dėl to, kad apsauga juos tiesiogiai paveiks, bet vien dėl principo. Beje, jei neklystų, kompanijos puslapis buvo nulaužtas. Kažin, dėl ko?
Komentuoti gali tik registruoti lankytojai.
Neregistruotiems lankytojams komentavimas uždraustas siekiant sumažinti
paviršutiniškų, beverčių ir įžeidinėjančių žinučių kiekį.
Už „Zero II“ platinimą nubaustas Linkomanija.net vartotojas