Dėl „patiktukų“. Moksleiviai tai daro masiškai. „Labai pavojinga“ ()
Tai sukelia trumpą jungimą, dūmų debesis ar net gaisrus.

© Max Fischer (Public Domain) | https://www.pexels.com/photo/a-children-clapping-together-5212700/
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
„TikTok“ išplito naujas pavojingas „čelendžas“, kuriame JAV moksleiviai tyčia gadina mokyklų išdalintus „Chromebook“ nešiojamuosius kompiuterius. Paaugliai kiša į USB lizdus metalinius daiktus — sąvaržėles, adatėles, net žirkles — tai sukelia trumpą jungimą, dūmų debesis ar net gaisrus.
Keliuose mokyklose tokie „eksperimentai“ baigėsi evakuacijomis ir pamokų atšaukimais. Vienu atveju moksleivis įkišo žirkles, o iš kompiuterio pradėjo sklisti toksiški dūmai — paauglį teko hospitalizuoti dėl apsinuodijimo, o kaltininkui gresia byla nepilnamečių teisme, rašo „Tom’s Hardware“.
Tai jau ne pirmas kartas, kai virusiniai iššūkiai socialiniuose tinkluose kelia pavojų vaikų sveikatai ir gyvybei. Anksčiau populiarumo buvo sulaukęs Kia „Challenge“, kai paaugliai vogdavo „Kia“ ir „Hyundai“ automobilius, bei tragiškai pasibaigęs „Blackout Challenge, kuriame vaikai filmuodavo, kaip dusina save iki sąmonės netekimo — keli atvejai baigėsi mirtimi. Dar 2020 m. buvo virusinis „iššūkis“ kišti metalinius daiktus į elektros lizdus, kas taip pat sukeldavo gaisrus.
|
„TikTok“ administracija sureagavo gana greitai: dabar pagal užklausą „Chromebook Challenge“ rodomas įspėjimas, kad ši frazė gali būti susijusi su elgesiu ar turiniu, pažeidžiančiu platformos taisykles. Vis dėlto dalis vaizdo įrašų, kuriuose paaugliai „testuoja“ kompiuterių atsparumą, dar lieka platformoje.
Ekspertai ragina tėvus ir mokytojus atidžiau stebėti, kaip naudojami mokykliniai įrenginiai, ir paaiškinti vaikams, kokią realią grėsmę kelia tokie „žaidimai“. „TikTok“ žada ir toliau šalinti pavojingą turinį, tačiau pažymi, kad visiškai sustabdyti tokio pobūdžio tendencijas beveik neįmanoma.
Specialistai pabrėžia: tokie veiksmai itin pavojingi, nes pažeidus ličio jonų akumuliatorius gali kilti sprogimas ar sunkūs apsinuodijimai. Mokyklų apygardos Kolorade, Naujajame Džersyje, Šiaurės Karolinoje ir Vašingtone jau išsiuntė tėvams oficialius perspėjimus apie šią riziką.