Mokslininkai sukūrė pirmąjį holografinį optinį diską grafeno pagrindu (2)
Mokslininkams Australijoje pavyko sukurti pirmąjį grafeno optinį diską. Dėl stebuklingų grafeno savybių, kalbame ne tik apie Blu-ray ar DVD diską, kurio įrašantysis sluoksnis pakeistas grafenu, bet apie milžiniškos talpos holografinę atmintį, prigimtinį didelį saugumą ir tikriausiai apie gebėjimą atkurti duomenis netgi iš sulaužyto disko.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Min Gu ir kolegų iš Swinburne'o technologijos universiteto Melburne atliktas tyrimas prasidėjo nuo grafeno oksido (GO) vandeninės suspensijos. Tada ši suspensija buvo sumaišyta su polivinilalkoholiu (PVA), mišiniu padengtas besisukantis stiklinis diskas ir palikta išdžiūti. Gavosi diskas, padengtas GO polimeru. GO polimeras natūraliai stipriai fluorescenciškas, bet apšvietus jį dviejų fotonų femtosekundiniu lazeriu, paverčiamas redukuotu GO, kuris nėra fluorescenciškas. (Redukuotas GO iš esmės yra žemo lygio grafenas). Tada nesunku panaudoti kitą lazerį kartu su fotodetektoriui ir nefluorescuojančias vietas nuskaityti. Voilà – turime skaitomą ir rašomą GO polimero optinį diską.
Jei to dar negana, GO polimero įrašantysis sluoksnis pakankamai storas, kad nuskaitymo/įrašymo lazeriai galėtų būti sufokusuoti į daugelį sluoksnių. Redukuoto GO laužiamoj geba irgi gali būti moduliuojama, priklausomai nuo įrašančiojo lazerio panaudojimo. Kartu šie du faktoriai leidžia panaudoti GO polimero diskus kaip holografinę atmintį. Nesigilinant į holografinės atminties veikimo principus, pakaks pasakyti, kad taip galima sukurti neįtikėtiną duomenų tankį. Šiuo atveju australai sakosi pasiekę maždaug 0,2 Tb kubiniame centimetre tankį, arba 3,2 Tb kubiniame colyje (Tb/in3). Sunku palyginti holografines ir neholografines atmintis, bet kietieji diskai pamažu slenka link 1 terabito kvadratiniame colyje, tu tarpu Blu-ray diskų duomenų tankis keliomis dydžio eilėmis mažesnis, gigabitų kvadratiniame colyje lygyje.