Kinijos turgelio stebuklai: žinomų gamintojų planšetiniai kompiuteriai, kurių Lietuvoje nerasite nė su žiburiu (1)
Planšetiniai kompiuteriai pastaraisiais metais praranda savo populiarumą, tačiau gamintojai neatsisako jų gamybos – yra nemažai situacijų, kur planšetiniai kompiuteriai tiesiog nepakeičiami. Kaip jau įprasta, artėjant rudeniui elektroninės parduotuvės skelbia įvairias nuolaidas ir akcijas, kurių metu galima surasti tikrai išskirtinių ir netradicinių kompiuterių variantų, ypač tokioje milžiniškoje šalyje kaip Kinija.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Pavyzdžiui, Kinijos elektroninėje parduotuvėje „Gearbest“ siūlomų skirtingų gamintojų planšetų pasirinkimo asortimentas – neįtikėtinai platus. Specialiai pirkėją pritraukti skatinančių akcijų metu galima pastebėti, kad „Gearbest“ pardavinėja tokius vietinių kinų gamintojų planšetus kaip „Teclast“ ar „Onda“, tačiau tuo pačiu metu pirkėjui visada gali pasiūlyti ir tokių gerai žinomų prekinių ženklų kaip „ASUS“ ar „XiaoMi“ planšetinių kompiuterių. Iš pastarųjų ypač įdomūs tokie modeliai, kurie Lietuvoje iš vis nepardavinėjami. Iš viso asortimento atrinkome kelis įdomesnius pavyzdžius.
„XiaoMi“ produkcija kol kas tik nedaugeliui pažįstama Lietuvoje, tačiau šis gamintojas dėl savo neįprastos kainodaros susilaukia vis daugiau potencialių pirkėjų dėmesio. Pavyzdžiui, planšetinį kompiuterį „XiaoMi Mi Pad 2“ šiuo metu galima įsigyti vos už 180 JAV dolerių. Ir būtent tokios pinigų sumos pakanka, kad Kinijoje įsigytas planšetas būtų aprūpintas 64 bitų „Intel Atom X5-Z8500“ centriniu procesoriumi, 2 GB operatyviąją RAM ir 16 GB vidine atmintimis, turėtų 7,9 colių įstrižainės 2048 x 1536 raiškos (326 PPI) ekraną, gale integruotą 8 megapikselių kamerą, 6190 mAh talpos bateriją, USB-C tipo jungtį bei įdiegtą „Android 5.1“ operacinės sistemos versiją.
Abejojantiems „XiaoMi“ kokybe „Gearbest“ gali pasiūlyti ir kur kas geriau Lietuvoje žinomo gamintojo „ASUS“ planšetinį kompiuterį „ZenPad S 8.0 Z580CA“. Pastarojo planšeto senesnės kartos modelio alternatyvų be didesnių problemų galima įsigyti ir Lietuvoje, tačiau šio modelio mūsų šalyje tikrai nerasite. Be to, beveik 300 JAV dolerius kainuojantis „ZenPad S 8.0 Z580CA“ modelis turi kur kas daugiau privalumų nei senesnės kartos modeliai.
Šis 8 colių IPS technologijos 2048 x 1536 raiškos ekranu išsiskiriantis „ASUS“ planšetinis kompiuteris turi „Intel Atom Z3580“ centrinį procesorių, 4 GB operatyviąją RAM ir 64 GB vidinę atmintis, gale integruotą 8 megapikselių kamerą, USB-C tipo jungtį, gerokai mažesnės 4000 mAh talpos bateriją bei yra aprūpintas senesnės kartos „Android 5.0“ operacine sistema.
Lengva pastebėti, jog „ASUS ZenPad S 8.0 Z580CA“ pagal technines charakteristikas turi labai daug panašumų su jau minėtuoju „XiaoMi Mi Pad 2“ planšetiniu kompiuteriu, tačiau yra gerokai brangesnis. Galbūt tai detalių kokybė, o galbūt – tiesiog skirtingas gamintojų požiūris į kainą.
Tai tik keli pavyzdžiai, ką galima įdomaus ir naudingo surasti Kinijos platybėse.