Kinijos turgelio stebuklai: 490$ tekainuojantis nešiojamas kompiuteris su „Intel Core i7“, 8 GB RAM ir SSD disku ()
Nešiojamas kompiuteris turbūt kiekvienam iš mūsų jau gana seniai yra toks pat svarbus įrenginys kaip ir išmanusis telefonas. Skirtumas galbūt tik tas, kad išmaniuosius telefonus esame linkę atnaujinti kur kas dažniau nei nešiojamus kompiuterius. Tikėtina, kad tokias tendencijas lemia kur kas didesnė aukštosios klasės nešiojamų kompiuterių kaina. Vis dėlto, jeigu poreikiai nėra dideli ir jau jaučiate norą naujam kompiuteriui, alternatyvos visada verta pasižvalgyti Kinijoje – kaina maloniai nustebins, nors tai ir nebus aukščiausios klasės kompiuteris.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Pavyzdžiui, nešiojamas kompiuteris „Martian A8“ Gearbest parduotuvėje tekainuoja 490 JAV dolerių, tačiau žvilgtelėjus į šio kompiuterio techninę dalį galima išties maloniai nustebti. Šis 13,3 colių įstrižainės aukštosios raiškos (1920 x 1080) ekraną turintis nešiojamas kompiuteris yra komplektuojama su savo laiku itin galingu buvusiu „Intel Core i7-4650u“ centriniu procesoriumi bei „Intel HD Graphics 5500“ grafine vaizdo apdorojimo posisteme, turi 4 GB arba 8 GB operatyviąja RAM atmintį, 128 GB talpos SSD tipo diską ir santykinai talpią 5700 mAh bateriją.
Dėl šiek tiek morališkai pasenusios techninės dalies „Martian A8“ mobilumo savybės (svoris 1,5 kg, storis 1,50 cm) nėra tokios geros kaip norėtųsi. Vis dėlto santykinai aukštas našumas, solidžiai atrodantis dizainas bei iš aliuminio bei magnio lydinio pagamintas ekrano galinis dangtis kompensuoja šiuos trūkumus, todėl galiausiai tenka sutikti, kad „Martian A8“ – tiesiog puikus ekonominės klasės nešiojamas kompiuteris už patrauklią kainą.
Dideliu privalumu galima laikyti ir tai, kad „Martian A8“ yra parduodamas be iš anksto įdiegtos operacinės sistemos. Būtent tai užtikrina nešiojamo kompiuterio aparatūrinės dalies architektūrinį originalumą. Kitaip sakant, pirkėjas įsigijęs nešiojamą kompiuterį iš Kinijos be operacinės sistemos gali jaustis užtikrintai, nes į jį tikrai pavyks įdiegti bet kurią su x86-64 architektūra suderinamą operacinės sistemos versiją („Windows“, „Linux“, „OS X“ ir t.t.).
Galiausiai dar galima paminėti tai, kad nešiojamas kompiuteris „Martian A8“ yra aprūpintas WiFi, LAN, Bluetooth 4.0 ryšio moduliais, USB 2.0 ir USB 3.0 jungtimis bei Mini HDMI vaizdo išvestimi. O būtent tai ir yra viskas, ko gali prireikti specifinių reikalavimų nekeliančiam ir tuo pačiu taupančiam pirkėjui.