Gal jau laikas išbandyti nemokamą operacinę sistemą? Dabar tam puikus metas - išleistas naujas „Linux“ paketas „openSUSE Leap 42.2“

Komentarai Prisijungti

Viršuje:   Seniausi | Naujausi

kionig 2016-11-16 22:57
O vat didelis ir labai skirtumas, kaip techniškai efektyviai įgyvendinta sistema. Visų pirma skirtumas kaip diena ir naktis. Kuo efektyviau įgyvendinta, tuo geriau, kuo labai atsilieka W10. Vat būtent, kad windozė ir yra ta OS, kurią reikia mesti per tvorą. Nei ji ten surašo draiverių normaliai, kuriuos po to reikia rankomis ieškoti ir sukalti, kad veiktų koks nors HW. Pasitaiko ir dažnai. Paprastam vartotojui įdavus į rankas kompą su pliku W10, pažiūrėčiau kaip jis parašytų dokumentą be nesančio Wordo. Ir iš kur Wordą gautų labai įdomu. O jei Wi-fi neįsirašo? Ethernetas irgi? USB'o driveriai? Ir basta. Tuo tarpu, Ubuntu tas pats Suse, vartotojas sugebėtų greitai peprasti UI, prisijungti prie Wi-fi, parašyti dokumentą, ir išsiųsti docx'u ar pdf etc. Programa užsidaro be įspėjimo? Taip, būna tų crash'ų, kai kurios programos lūžta, bet tau rodo įspėjimą ir kad gali pranešti kūrėjams. Nereikia ten googlinti 0x000000*** klaidos kodo, nes vis tiek nesužinosi nei ten tau reikia kaip paprastam vartotojui žinoti. Su garsu kaip tik nėra jokių problemų, gal tik nustatymuose programų reikia pažiūrėti pirmiau kokie numatytieji leidimo įrenginiai. Aš asmeniškai turiu erzinantį dalyką su BT ausinėmis, automatinis prisijungimas pasimeta, kai poruoji su kitu įrenginiu. Neišbaigta arba pačio ausinių gamintojų HW programinis neišbaigtumas. Bet iš esmės veikia.
kionig 2016-11-16 23:09
5. Tas pats Frankonui kaip Anglonui. Ta pats gamintojas, nenusiteikęs pritaikyti savo versijų linux.
kionig 2016-11-16 23:32
Čia kaip jau ir aukščiau minėjo, praėjo tas laikas, kada reikėdavo bash'inti labai intensyviai. Dabar viskas daroma GUI, išskirtinais atvejais reikia naudotis terminalu. O be to, nieko sunkaus ir sudėtingo nėra, kai duotos instrukcijos. Keletą eilučių nukopijuoti-įklijuoti, paspausti enter ir suvesti slaptažodį, o ne spaudinėti kvailo UAC'o klausimą ar paleisti nepatikimo PĮ gamintojo setup'ą ir nežiūrint spaudinėti next.
Shinigami 2016-11-17 12:50
1) O kas kuria programas? Linux kūrėjai ar tu programų kūrėjai? Kodėl linux turėtu būti kaltas, kad programų kūrėjai nesukuria savo programų ant linux? Kas kaltas, kad Rovio nesukurė žaidimo Plunder Pirates nei ant windows, nei ant linux, nei ant Mac OS? Šios OS? Ar šio žaidimo kūrėjai? 2) Kodėl linux turėtu būti kaltas jei gamintojai net tik nekuria tvarkyklių linux OS. Bet dar uždaro savo tvarkykles, kad niekas kitas jų negalėtu sukurti. Arba kaip neseniai buvo čia straipsnis dėl kompiuterio kūrėjo ir windows susitarimo, kad ne tik nesakys kaip sukurti linux tvarkykles, bet dar ir trukdys jų kūrimui? 3) Lygiai tas pats galioja ir windows vartotojams. Kiek dažnai mačiau ir teko tvarkyti, kai windows vartotojas instaliuoja kažkokia programą rasta internete spausdamas next, next, next, o paskui užsiėmęs už galvos verkia, kodėl jo paieškos sistema pasikeitė. Kodėl namų puslapis pakeistas. Iš kur papildoma įrankių juosta naršyklėje ir t.t. O kas svarbiausia kai kuriuos šiuos dalykus labai sunku pašalinti iš windows. Gan dažnai man tenka tikrinti kodėl neveikia elektroninis parašas. Ir t.t. ir t.t. Kas dėl to kaltas? OS ar tarpinė tarp kėdės ir ekrano?
FtBall 2016-11-17 19:44
Šiandien kaip tik tėvai paskambino. Sako, nėra garso ant Windows. Tai paaiškinau, kaip Linux'us įjungt. P.S. pats sugadinau, nes naujesnis kernelis neveikė pas juos, tai 5 minutes užtrukau, kol paaiškinau, kaip senesnį kernelį naudot. Jei Windows'ai po atnaujinimo neveiktų, abejoju, ar per dieną pavyktų atstatyt į veikiančią būseną. P.P.S. Net ir paprastas vartotojas su minimaliu kiekiu veikiančių smegenų sugebėtų tokią informaciją susirasti internete. 1. Į google įveda "ubuntu does not start after update" 2. pirmam link'e parašyta "Reboot your PC, hold shift while boot load and select previous kernel" 3. vsio, veikia
infoguru 2016-11-17 22:40
[Part I] Dėl bendros statistikos pasidalinsiu gerąja patirtimi. Offise pasistatėm naujus 8 workstationus iš kurių 3 grafines stotis su 4TB RAID1, SSD, 32 GB RAM, Hexa Core I7 Intel CPU 6800K ir dual 980 GTX. Kituose dėjome įvairiai - nuo 970 GTX iki 1070 GTX. Visur NIVDIA - kažkaip iš patirties geriau draugaudavo su linux. Visur - Debianas (daug metų naudojau Ubuntu, bet tiesa pasakius paskutiniu metu kažkaip erzino su Unity tai sudėjau visur Debianus 8 Jessie su Gnome Shell). Susiinstaliavo gražiausiai - be jokių ožių ar fokusų - netgi su tuo pačiu RAID1 kurį kūriau pirmą sykį gyvenime. Ok, Gnome standartinis icon setas man nelabai - patiuninau su "Faenza". Atrodo profesionaliai ir gražiai. Veikia stabiliai. Blenderis skraido renderinant, o Web ir Mobile developinimui daugiau nieko ir nereikia. [Part II] Kita istorija. Sūnaus PC. 1TB, 970 GTX, i7-4790, 8 GB RAM. Konfigūracija analogiška, motina tokia pat kaip aukščiau minėtuose workstationuose. Debianas susinstaliavo - niekas net nekriuktelėjo - Out of The Box. Puiku. Sekantis žingsnis Dual bootas su Windows7 (sorry, Win8-10 mano galva visiška beskonybė, kažkoks visų prieš tai buvusių versijų mixas.) - kad įpėdinis galėtų išbandyti tėvo ilgus metus kauptą žaidimų kolekciją. Susisintaliavo - no worries. Viskas puikiai. Pasileido... Mmmmm jau kvepia geimai... vaiko akys net blizga. Reikia grafinių draiverių žinoma. Kuria čia tas internetas... NO INTERNET. Whaaaaaaat? 20 metų tobulinta, milijardus vartančios korporacijos OS nepažįsta ELEMENTARIOS TINKLO PLOKŠTĖS. Yep. "Revoliucija" kaip sakant. Žiūrim giliau - Device Manager krūva įrenginių iš viso nerasta. Vienu žodžiu nepaleisti grafinės - na dar galiu suprasti, bet nepaleisti po defaultu elementaraus tinko mano galva - gėda. GarbageOS - tiesiogine ir netiesiogine prasme. Kitaip nepavadinčiau. [Epilogas] Istorija žinoma baigėsi gerai - po ranka senas, geras, patikimas notebookas (su Ubuntu žinoma) tai netrukus motinos draiveriai buvo vietoje ir viskas susitvarkė. P.S. Meluočiau jei sakyčiau, kad nėra buvę, kad Linux ar garsas koks neveikia ar kokia WiFi. Būdavo - neveikia. Ypač notebookuose. Stacionaruose kažkaip geriau. Pasiknisu - sutvarkau. Daug ko išmokau tvarkydamas. Patirtis taip sakant. Nepykstu kad neveikia. Tai softas galų gale. Džiaugiuosi tik tuo, kad kai Linux veikia - veikia stabiliai, o ne tai kad USB įkiši ir BSOD pasipila (Yep, atspėjote - tas pats sūnaus PC ant Win7). Gero vakaro
Paprastas_zmogus 2016-11-17 23:02
MacOS vartotojas, skaitau diskusiją http://giphy.com/gifs/reaction-watching ... CIzO1XlnUI