Komentarai Prisijungti
Viršuje: Seniausi | Naujausi
Benediktas 2021-02-08 21:07
Ko tu tuos Apple fanus vis prikaišioji. Aš ne Apple, o technologijų fanas, tas pats liečia ir automobilizmą ir raketas. Technologijos, kurios turi potenciją keisti ir pradeda keisti main stream realiai jau yra gamyboje ir yra apie ką įdomu kalbėti. Dar galima kalbėti, kaip kokie pavieniai mokslininkai atrado kažką laboratorijose, bet nesuprasi, ar tai reklama, ar tai apsimoka, ar tai bus išvis realizuota.
Dabar dėl emuliacijos - ar tau bus svarbu x86 architektūra, jei ta pati programa emuliuota ant ARM veiks taip lygiai arba greičiau nei ant x86. Kai tik Microsoft nupoliruos x86 emuliaciją, o gamintojai pereis ant sparčių ARM, nemažesnės spartos nei M1 ARM procesorių - viskas, toliau įvykiai labai greitai gali klostytis. O Linuksui ARM jau seniai pažįstamas. Realiai reikia TSMC techologinių patentų kitoms gamykloms. Jei subombins kinai, tai progresas atitols.
Bet šiaip kiekvienas turi teisę kažką mėgti arba nemėgti. Tai aš gerbiu tavo nuomonę, kad ARM nepakeis x86 architekt8ros visiškai, nors pats taip nemanau. Manau, kad pakeis. Nepyk, bet jei ateityje, matysiu teiginius, kad win32api ar win64api jokiais būdais negalima paleisti ant ARM, vėl įsikišiu, nes galima Windows for ARM versijoje, kaip tai padaro Microsoftas, jau jų reikalas, juk Rosseta irgi tvarkosi su senu programu x86 requestais.
conjurer 2021-02-09 02:28
Dažniausiai nėra svarbu jei programa veikia. Idealiu atveju ji bus sukompiliuota reikiamai architektūrai. Bet paėmus windows platformą kaip visumą, yra per daug softo kuris priklauso nuo x86 instrukcijų. Ir tobulai visam softui emuliacijos nepadarysi. Dalies problemų bus beveik neįmanoma atrasti, ypač tų kurios atsiras dėl "race condition", kuris gali atsirasti dėl blogos programos logikos, ir skirtingų instrukcijų vykdymo laikų. Kitų dėl didelio softo kiekio.
Bet bus dalis žmonių, kurie bus pririšti prie x86 dėl kelių senų specifinių programų. Ir tai dažnai būna verslai kuriems atsinaujinimai kainuoja daug (dažnai dėl to kad softas parašytas išskirtinai jiems, kompanijos kuri jau neegzistuoja). Tarp jų bus ir tie kuriems reikia AVX instrukcijų našumui, bet čia visiška mažuma, nes jau visi migruoja į OpenCL.
Taip pat paėmus žaidimų sceną, tikrai bus 1995-2015 metų žaidimų, kurie tobulai neveiks, ir niekas per daug nesistengs jų padengti emuliatoriuose. Nauji žaidimai bus pritaikyti/ištestuoti, bet didelė dalis klasikos tikrai ne.
O dauguma žmonių dabar pagrinde naudoja html aplikacijas, ir tam tereikia naršyklės. Jiems jau užtenka kokio androidinio tableto, ar chromebook. Ir tapšnoklių rinka jau didesnė už PC, pagal pardavimus per metus, taigi ARM dabar yra laimėtojas (ar nvidia?).
Taigi įdomu kur per 10 metų viskas nueis, bet kadangi vis dar yra verslų naudojančių Windows XP, kuri jau 12 (arba 6 verslams) metų mirus, manau x86 bus dar sunkiau atsikratyti (jei aišku bus alternatyvų PC segmente, kurių dar nėra).
Komentuoti gali tik registruoti lankytojai.
Neregistruotiems lankytojams komentavimas uždraustas siekiant sumažinti
paviršutiniškų, beverčių ir įžeidinėjančių žinučių kiekį.
Lustų rinkoje kyla temperatūra: TSMC fiziškai negali patenkinti rinkos ir AMD tenka imtis sprendimų