Prieskonis Nr. 1 smegenų sveikatai gerinti. Sumažina Alzheimerio ligos riziką  ()

Šio universalaus prieskonio galima dėti į latė, sriubas, troškinius ir kokteilius.© atulcodex (Free Pixabay license) | https://pixabay.com/photos/masala-spices-food-herbs-4096891/

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Patarimas: įtraukdami ciberžolę į savo mitybą, pagerinsite kognityvines smegenų funkcijas. Jos sudėtyje esantis kurkuminas gali padėti sumažinti uždegimą, pagerinti antioksidacinį pajėgumą ir paskatinti naujų smegenų ląstelių augimą, o tai padeda pagerinti kognityvines funkcijas ir potencialiai sumažinti neurodegeneracinių ligų, tokių kaip Alzheimerio liga, riziką.

Smegenų sveikatai įtakos gali turėti daug veiksnių. Sveika mityba, fizinis aktyvumas, streso valdymas ir socialinių ryšių palaikymas gali labai prisidėti prie jūsų protinių gebėjimų palaikymo ateityje.

Vienas iš nedidelių pokyčių, kuriuos galite padaryti smegenų veiklai palaikyti – į savo mitybą įtraukti žolelių ir prieskonių. Pasak „EatinngWell“, yra vienas prieskonis, kuris laikomas naudingiausiu kognityvinei funkcijai, tai ciberžolė.

[EU+Kuponai] Specialus rinkinukas! Vaizdo projektoriai, jų ekranai su stovais, portabilūs oro kondicionieriai, jump starteriai ir kompresoriai viename ir kt. (Video)
1645 5

Specialus rinkinukas

Kuponai

Galioja iki 2024-05-31

Labai ribotas kiekis

Iš Čekijos sandėlių greitas ir saugus pristatymas

1) „Wanbo Mozart1“ - išmanusis 1080P vaizdo projektorius

2) „BlitzWolf BW-VS6“ - 100 colių projektoriaus ekranas su stovu

3) „Topshak TS-PW1“ - 18V impulsinis suktuvas su 380Nm, su baterija ir įkrovikliu

4) „POPDEER PD-J01“ - 20000mAh, iki 2500A jump starteris

5) „TUERBB T-JA01“ - 16000mAh, iki 2000A jump starteris ir oro kompresorius viename

6) „Enjoy Cool 2380BT“ - portabilus oro kondicionierius

Išsamiau

Ciberžolė jau seniai ištirta dėl savo naudos sveikatai, kuri padeda sergant uždegiminėmis ligomis, tokiomis kaip artritas, nerimas, metabolinis sindromas, padidėjęs cholesterolio kiekis ir raumenų atsistatymas. Jos sudėtyje yra medžiagos kurkumino, pasižyminčio antioksidacinėmis ir priešuždegiminėmis savybėmis.

„Kurkuminas gali padėti sumažinti uždegimą, pagerinti antioksidacinį pajėgumą ir paskatinti naujų smegenų ląstelių augimą, o tai padeda pagerinti kognityvines funkcijas ir potencialiai sumažinti neurodegeneracinių ligų, tokių kaip Alzheimerio liga, riziką“, – sako Patricia Bannan, MSc, PhD.

Be to, tyrimai rodo, kad reguliariai vartojant ciberžolę išsaugomos pažinimo funkcijos, mažėja kortizolio ir uždegimų, didėja smegenų kilmės neurotrofinio faktoriaus, kuris palaiko mokymąsi ir atmintį, kiekis.

 

Tačiau svarbu nepamiršti, kad ciberžolės ir kurkumino tyrimai yra riboti, nes tyrimai su gyvūnais teikia vilčių, tačiau klinikiniai tyrimai su žmonėmis yra nevienareikšmiai, todėl reikia atlikti daugiau tyrimų.

 

Kaip naudoti ciberžolę

Galite naudoti šviežią ciberžolę, ciberžolę kaip atskirą prieskonį arba ciberžolę kario milteliuose. Tačiau reikėtų nepamiršti, kad nors kurkuminas pasižymi priešuždegiminėmis savybėmis, jo biologinis prieinamumas yra mažas.

Tai reiškia, kad organizmas pats jo veiksmingai neįsisavina. Tyrimai rodo, kad biologiniam įsisavinimui padidinti ciberžolė derinama su juodaisiais pipirais, kuriuose yra junginio, vadinamo piperinu, ir gali pagerinti įsisavinimą.

Kaip įtraukti ciberžolę į savo mitybą?

 

Šis prieskonis įvairiems patiekalams, pavyzdžiui, kariui, ryžių patiekalams ir sriuboms, suteikia ryškią spalvą ir žemišką skonį. O latė su ciberžole yra šildantis ir maistingas gėrimas.

Kaip naudoti ciberžolę gaminant maistą:

  • Į nekeptus energinius užkandžius, pagamintus iš datulių, avižinių dribsnių, chia sėklų ir apelsino žievelės, įberkite ciberžolės miltelių.
  • Eksperimentuokite su ciberžole aštriuose pomidorų padažuose, marinatuose ir padažuose.
  • Sumaišykite nedidelį kiekį obuolių sidro acto ir žiupsnelį juodųjų pipirų, kad pasigamintumėte naminį žvalumo suteikiantį sveikatos gėrimą.
Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Vakarų ekspresas
Vakarų ekspresas
(9)
(2)
(7)

Komentarai ()