„Daugiau nei 15 GW.“ Nauja era. Į Žemę bus perduodama energija iš kosmoso (Video)  (6)

Projektas bus efektyvus ir pelningas.


Energijos perdavimas
Energijos perdavimas
© Stop kadras | https://www.youtube.com/watch?v=FCnvhwVdiFo

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Tai bus pirmasis tokio naujo atsinaujinančios energijos šaltinio pavyzdys pasaulyje. Bendradarbiaudama su „Reykjavik Energy“ ir Islandijos startuoliu „Transition Labs“, bendrovė vysto projektą, kuris žada būti pelningas ir efektyvus. Pirmasis šio ambicingo plano žingsnis – demonstracinio palydovo paleidimas iki 2030 m. Jis į Žemę galės perduoti 30 megavatų galios švarios energijos, kurios pakaktų elektra aprūpinti apie 3 tūkstančius namų. Palydovas skries aplink mūsų planetą žema orbita ir svers 70,5 tonos.

Iki 2036 metų įmonė „Space Solar“ ir jos partneriai planuoja sukurti 6 tokių palydovų parką, kuris visą parą ir nepriklausomai nuo oro sąlygų tieks gigavatų galios elektros energiją vartotojams Žemėje. Tikimasi, kad iki 2040-ųjų vidurio šios orbitinės stotys pagamins daugiau nei 15 GW energijos.

Monitorius, kuriam sunku atsispirti: Tiesiog super geras vaizdo parametrų, patogumo ir kainos derinys (AOC Q27B3CF2 apžvalga)
5017 2

Šį kartą testuojame monitorių AOC Q27B3CF2: „Quad HD“ raiška, itin spartus reakcijos laikas, tiesiog kokybiškas vaizdas, patogus ir lengvas - o kaina tokia, kad vargu ar bežiūrėsite į brangesnius konkurentus...

Išsamiau

Pirmojo įrenginio sukūrimas ir iškėlimas į orbitą kainuos 800 mln. dolerių.Tai daro jį konkurencingą su kitais atsinaujinančiais energijos šaltiniais, įskaitant branduolinę energiją.

Martin Soltau, „Space Solar“ plėtros direktorius, pabrėžia šio projekto svarbą tvarios energijos požiūriu. Kiekviena 30 megavatų stotis bus iškelta į orbitą naudojant „SpaceX“ megaraketą „Starship“.

Šiuo metu ieškoma vietų, kur būtų galima pastatyti antžemines priėmimo antenas, kurios rinks ir pavers  saulės energiją, perduodamą aukšto dažnio radijo bangoms, į elektrą. Šios stotys susideda iš modulinių blokų, todėl galima sukurti įvairaus dydžio saulės kolektorius ir vienu metu aprūpinti elektros energija kelias šalis.

 

Kitos šalys, įskaitant Japoniją ir Kiniją, taip pat planuoja ateinančiais metais pradėti savo kosminius saulės energijos panaudojimo projektus ir per artimiausius du dešimtmečius sukurti visavertes orbitines stotis. Amerikiečių startuolis „Virtus Solis“ paskelbė apie planus 2027 metais paleisti savo demonstracinį įrenginį, kuris žemiškiems vartotojams galės tiekti apie 1 MW energijos.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(10)
(1)
(9)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai (6)

Susijusios žymos: