„4 kartus didesnės sąskaitos! Net kojos pradėjo drebėti“ – gailisi suvilioti „žaliojo šildymo“ mada  (10)

Jei valdžia iš pradžių būtų pasakiusi tiesą apie sistemos kainą ir didelius mokesčius, „niekas to nebūtų daręs“.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Po to, kai Europoje buvo priimtas aplinkosaugos įstatymas, vietoj dujų ir anglies katilų Lenkijos valdžia pradėjo skatinti privačiuose namuose įrengti šilumos siurblius, kurie, be naudos aplinkai, taip pat turėjo sutaupyti lenkų sąskaitas. Tačiau daugelis, kurie įdiegė stebuklingas sistemas, nusivylė. Lenkijos žiniasklaida pranešė apie didžiulius lenkų skundus.

Lenkai skundžiasi, kad šilumos siurbliai nepasiteisino dėl brangios priežiūros ir didelių šildymo išlaidų.

Vienas lenkas, turintis 30 metų patirtį būsto ir komunalinių paslaugų sektoriuje, teigia, kad šilumos siurbliai daugiausia skirti tausoti aplinką, bet ne taupyti. Pasak jo, šios sistemos išlaikymo kaina gali siekti „kelis tūkstančius zlotų per metus“.

[EU+Kuponas] Būtinas visiems! Fantastiškos galimybės. Aukščiausios klasės pramoninio lygio endoskopas už juokingą kainą
4724

Nuostabiai gera kaina

Specialus kuponas

Iš Vokietijos greitas ir saugus pristatymas

Aukščiausia kokybė

Labai ribotas kiekis

Išsamiau

Vyras skundėsi, kad jei valdžia iš pradžių būtų pasakiusi lenkams tiesą apie sistemos kainą ir didelius mokesčius, „niekas to nebūtų daręs“. Niekas nesivargino išaiškinti, kiek iš tikrųjų kainuotų įrengti ir prižiūrėti šilumos siurblius, kurie, anot vyro, netaupo europiečių piniginių, pranešė „Business Insider“.

„Nusprendžiau pasitikėti Lenkijos vyriausybe. Tačiau gavęs sąskaitą už elektrą, ėmė drebėti kojos. Investavęs visas savo santaupas – 50 000 zlotų (apie 11 570 eurų) į „pigią“ energiją, kaip žadėjo valstybė, gavau net 2000 zlotų (apie 463 eurų) sąskaitą“, – savo bloga patirtimi dalijosi kitas lenkas.

 

Kitas vietos gyventojas, taip pat suviliotas „žaliojo šildymo“ mada, su kartėliu pažymėjo, kad jo sąskaitos „išaugo beveik keturis kartus“.

Kaip tai veikia?

Šilumos siurblys – tai sistema, kuria galima perduoti šilumą iš mažiau šildomo korpuso į labiau šildomą, padidinant pastarojo temperatūrą. Tai reiškia alternatyvius energijos šaltinius ir skirstoma į:

  • geoterminiai siurbliai (šiluma paimama iš žemės arba vandens);
  • oro siurbliai (energija išgaunama tiesiai iš atmosferos);
  • naudojant antrinę šilumą (orą, vandenį, nuotekas).

Tačiau turėtumėte suprasti: norėdami įdiegti tokią sistemą savo svetainėje, turite arba gręžti iki 200 metrų gylio šulinius, arba skirti 500–600 „kvadratų“ teritorijos, o tai taip pat, žinoma, nėra pigu. Be didelės įrengimo kainos, kuri, pasak specialistų, gali neatsipirkti net per 5 metus, dar vienas trūkumas – ne itin aukšta šildomo vandens temperatūra. Paprastai ji yra tik 50-60 °C.

 

Specialistai mano, kad apie šilumos siurblį kaip apie šildymo sistemą prasminga galvoti tik tuomet, jei šiame name planuojate gyventi visą likusį gyvenimą, o jo plotas yra ne mažesnis kaip 200 kvadratinių metrų. Tačiau ir čia reikia viską paskaičiuoti, nes kuo didesnė šildoma patalpa, tuo šilumos siurblio kaina didesnė.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(63)
(36)
(27)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai (10)

Susijusios žymos: