Pigu gaminti. Efektyvumas net 99 %. Tokiu būdu pagamintas vandenilis pakeis pasaulį  ()

Japonijos mokslininkai sukūrė metodą, kuriuo vandenilį galima gaminti pigiai, efektyviai ir aplinkai nekenksmingu būdu.



© geralt (Free Pixabay license) | https://pixabay.com/illustrations/chemistry-molecules-hydrogen-7030097/

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Kol kas vandenilio negalime vadinti idealiu kuru, nors mokslininkai deda daug pastangų, kad situacija keistųsi. Naujausios jų pastangos dedamos sumažinti gamybos sąnaudas, kartu siekiant didžiausio įmanomo efektyvumo.

Abu šie klausimai iki šiol buvo problemiški, todėl jų sprendimas gali būti energetinės revoliucijos įžanga. Naujasis metodas, kurį pasiūlė Japonijos inžinieriai, yra pagrįstas geležies pagrindu pagamintu katalizatoriumi, naudojamu vandeniui oksiduoti. Jo dėka galima imituoti gamtoje vykstančią fotosintezę daug pigiau nei naudojant anksčiau naudotas technologijas.

Tyrimas paskelbtas „Nature Communications“.

[Pasaulinė premjera!] Iš EU su kuponais pasaulinio lyderio energijos stotelės. Aukščiausia klasė, galimybės ir šokiruojanti kaina
11482 3

Specialūs kuponai

Iš Europos sandėlių

2 metų garantijos

1) „Ampace Andes 1500“ - LFP, 1462Wh, 2400W energijos stotelės

2) „Ampace Andes 600 Pro“ - LiFePO₄, 584Wh, 600W energijos stotelės

3) „Fossibot SP200“ - 200W saulės panelės

Išsamiau

Kaip paaiškina jo autoriai, jų įdiegtas polimerizuotos geležies kompleksas užtikrina puikų stabilumą ir efektyvumą. Štai kodėl ši technologija gali būti laikoma proveržiu vandenilio gamybos sektoriuje. Juk kalbame apie galimybę kaupti energiją iš atsinaujinančių šaltinių gaminant vandenilį dideliu mastu.

Aprašyto tirpalo pagrindas yra vandens skilimas į vandenilį ir deguonį. Žinoma, pasiekti aukštą efektyvumą ir stabilumą, būdingą natūraliai fotosintezei, buvo didelis iššūkis dirbtinių katalizatorių atveju. Elementai, pagaminti iš retųjų žemės metalų, šiuo požiūriu pasiteisino gana gerai, tačiau tokiu atveju sunku kalbėti apie ekonominį pelningumą. Tai savo ruožtu riboja plataus masto naudojimą.

 

Japonijos mokslininkai sukūrė metodą, kuriuo vandenilį galima gaminti pigiai, efektyviai ir aplinkai nekenksmingu būdu.

Mio Kondo ir jo kolegos norėjo pagerinti situaciją. Jie pasirinko minėtą geležies kompleksą, kuris buvo elektrochemiškai polimerizuotas. Taip atsirado polimero pagrindu pagaminta medžiaga, kuri padidina elektrokatalizinį aktyvumą ir ilgalaikį stabilumą. Kitas darbo etapas buvo susijęs su stikliškosios anglies ir indžio alavo oksido elektrodo modifikavimu, kurio metu buvo sukurtas polimero pagrindu pagamintas katalizatorius.

Galiausiai atėjo laikas įvertinti tikrąjį gauto prietaiso naudingumą. Testavimo metu autoriai išmatavo 99 % efektyvumą. Didelis patvarumas ir reakcijos greitis yra kiti naujojo sprendimo privalumai. Ilgainiui tokia informacija reiškia galimybę gaminti žaliąjį vandenilį ir kaupti energiją iš atsinaujinančių šaltinių.

 

Neabejotinas visos technologijos pranašumas yra lengvai prieinamos ir aplinkai nekenksmingos geležies naudojimas. Atsižvelgdami į visus šiuos pranašumus, Japonijos inžinieriai kalba apie perspektyvų sprendimą visam energijos ir kuro sektoriui. Didžiausias iššūkis dabar bus masiniu mastu diegti šią technologiją, kad ji atneštų realių pokyčių pasauliniu mastu. Pasiruošę revoliucijai?

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(14)
(2)
(12)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()

Susijusios žymos: