Kaip sukurti net 10 dienų veikiantį išmanųjį laikrodį? Vietoj „Android“ įdiegti originalią „Kood“ sistemą (Apžvalga)  (1)

Kompanija „Asus“ – Taivane įsikūręs IT įrangos gamintojas, siūlantis nešiojamuosius kompiuterius, jų dalis, mobiliuosius telefonus ir t.t. Šiandien mums jis pamėtėjo išmanųjį laikrodį „Asus VivoWatch“. Šis „Asus“ gaminys, kaip teigiama, yra varomas Kood – visiškai kitokios programinės įrangos nei „Android Wear“ ir gali pasigirti net 10 dienų akumuliatoriaus gyvavimo laiku. „Android Wear“ ir „Apple“ laikrodžių operacinės sistemos reikalauja nemažai energijos.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Šis laikrodis labiau yra išmanioji apyrankė, nei išmanusis laikrodis, bet solidus dizainas ir naujos technologijos paverčia šį produktą išmaniuoju įrenginiu. Gamintojas „VivoWatch“ vartotojui siūlo funkcijas, kurios yra būdingos išmaniosioms apyrankėms, sekančioms sudegintas kalorijas, nueitus žingsnius, širdies ritmą ir miego kokybę. Visi šie rodikliai susiejami į vieną vienetą, vadinamą laimės indeksu. Skamba išties įdomiai ir neįprastai.

Pakuotė ir komplektacija

Laikrodis pristatomas popierinėje dėžutėje, kuri nėra labai informatyvi, tačiau patvari ir elegantiška. Laikrodis neturi jokio laikiklio, tiesiog įdėtas į specialiai iškirptą ir suformuotą „lizdą“, aplink kurį slepiasi papildomi priedai – vartotojo instrukcija, tarptautinės garantijos kortelė, jungtis įkrovimui ir micro USB kabelis.

Asus vivowatch (1)Asus vivowatch (2)

Specifikacijos

„Asus VivoWatch“ turi labai patrauklų vartotojui (taupumo prasme) 1,28 colio LED ekraną, turintį Corning Gorilla Glass 3 stiklą. Tai juodai baltas LCD ekranas su atmintimi. Ši technologija leidžia sumažinti pikselių judėjimą ekrane, kai juda tik tie pikseliai, kurie yra paliesti, t.y., paveikslėliai ir piktogramos persijungia be mirktelėjimo – užgęsta tik tos paveikslėlio dalys, kurios yra nereikalingos. Šitaip gamintojas papildomai prailgino akumuliatoriaus gyvavimo laiką. Pikseliai ekrane ryškūs, matomi ir stipriai apšviesti saulės. Tamsoje naudotis laikrodžiu taip pat ne problema – atrakinus ekranas sušvinta švelnia melsva šviesa.

„VivoWatch“ yra varomas visiškai naujos operacinės sistemos, kurią kūrė pats gamintojas, kuris pavadino ją Kood. Mažiau energijos sunaudojama dar ir todėl, kad laikrodyje yra ne procesorius, o mikrovaldiklis. Taigi, „Asus“ buvo ypač suinteresuoti, kad išskirtinis „VivoWatch“ bruožas būtų būtent žemas energijos suvartojimas, kas leido į laikrodį sumontuoti mažesnį akumuliatorių nei „Asus ZenWatch“ (369 mAh, 2 dienos veikimo). „VivoWatch“ laikrodyje yra sumontuotas 123 mAh Li-Ion akumuliatorius, kuris, pasak gamintojo, leidžia naudotis įrenginiu iki 10 dienų. Bandant laikrodį jis iš tiesų tiek laiko ir tarnavo.

Mažesnės energijos sąnaudos leido šį įrenginį priartinti prie klasikinio, įprasto laikrodžio – ciferblatas visada rodo valandas, datą ir akumuliatoriaus lygį.

Laikrodis su telefonu susiejamas per Bluetooth 4.0 versiją. Išmanioji programėlė yra pritaikyta Android 4,3+, iOS 7+, Windows PC ir MAC operacinėms sistemoms.

Išorinių jungčių nebuvimas leido pasiekti IP67 atsparumo vandeniui ir dulkėms klasę.

Laikrodis turi 3 ašių akselerometrą, kuris skaičiuoja žingsnius, sudegintas kalorijas ir tiria miego laiką bei kokybę. Optinis širdies ritmo matuoklis su „ASUS VivoPulse“ technologija leidžia visą parą sekti širdies ritmą ir pagal tris kriterijus (fizinį aktyvumą, sudegintas kalorijas ir miego trukmę) paskaičiuoti naudotojo laimės indeksą. Ekrano apačioje esantys taškai matuoja UV spindulių stiprumą.

specifikacijos

Išorinis dizainas

Savo dizainu laikrodis yra šiek tiek panašus į savo pirmtaką „ZenWatch“ – juodą kvadratinį Gorilla Glass 3 ekraną apvaliais kampais supa plieninis korpusas. Priekinėje dalyje matomi du taškai – UV spindulių jutikliai – ir indikacinė pailga lemputė, šviečianti žaliai arba raudonai, kai laikrodis kraunamas arba sportuojant (mankštinimosi režimu), kai padidėja širdies ritmas.

Ekrano stiklas su apsauga nuo subraižymų labai kokybiškai išpjautas užapvalinant tiek kampus, tiek patį stiklą šalia rėmelio, braukyti pirštu ypač malonu, pirštų antspaudų lieka minimaliai. Labiau nusičiupinėja metalinė korpuso dalis, nei stiklas.

Dešinėje korpuso pusėje yra įmontuotas vienintelis plieninis laikrodžio mygtukas, turintis „namų“, atrakinimo ir mankštinimosi režimo įjungimo funkcijas. Jis įdiegtas plastikiniame galiniame dangtelyje, kuris prisukamas keturiais varžteliais. Vidinėje laikrodžio pusėje yra širdies ritmo jutiklis ir jungtis įkrovimo priedui. Skirtinguose kraštuose apyrankės pusėse galima pamatyti dvi įpjovas plastiko dangtelyje – už jų kabinasi įkrovimo adapteris.

Asus vivowatch (3)Asus vivowatch (4)

Laikrodžio apyrankė yra standartinio 22 mm pločio, tad ją esant poreikiui galima pasikeisti kita. Komplektacijoje esanti apyrankė yra silikoninė, užsegimo skylutės pritaikytos tiek moteriškam, tiek vyriškam riešui, vidinėje pusėje banguota, kad neliptų prie odos, išorinėje pusėje smulkios faktūros, kuri man pasirodė didžiausias laikrodžio trūkumas, nes mažulytėse skylutėse greit kaupiasi purvas, kurį sudėtinga išvalyti. Apyrankė šiuo atveju yra silpnoji dalis, aš ją tikrai pasikeisčiau į praktiškesnę arba bent jau išvaizdesnę, nes gamintojas suteikė tokią galimybę. Sagtelė – patvari plieninė.

Pats laikrodis nėra didelis, 11 mm korpuso aukštis leidžia nedraskant megztinio paslėpti patį laikrodį po rankove, nėra problemos rengiantis, net jei striukės rankogaliai siauri.

Asus vivowatch (5)Asus vivowatch (7)

 

Pasidalinkite su draugais
(3)
(1)
(2)

Komentarai (1)