Kokia ateitis laukia OLED televizorių? (5)
Jau dabar televizoriai su OLED ekranais yra ganėtinai populiarūs, o šios technologijos ateitis žada būti išties įdomi. Pasak Varle.lt televizorių specialistų, didžiausi televizorių gamintojai investuoja į OLED technologijos vystymą, OLED televizoriai siūlo aukščiausią vaizdo kokybę ir vis daugiau didelės ekrano įstrižainės televizorių yra būtent OLED.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Televizorių industrijoje pastaraisiais metais įvyko didelių pokyčių. Nors vis dar didžioji dalis rinkoje tenka LCD skydeliams paremtoms konstrukcijoms, vis labiau populiarėja OLED technologija. Būtent į šią sritį investuoja didžiausi įrangos gamintojai, pvz., „LG“ ar „Philips“. Kol kas čia pirmauja „Samsung“ kompanija, kuri vysto QLED kvantiniais taškais paremtą technologiją. Iš tikrųjų „Samsung“ yra vienintelis didesnis gamintojas, kurio veikla remiasi augančiu OLED ekranų populiarumu.
Aukščiausia vaizdo kokybė už vis mažesnę kainą
Varle.lt televizorių specialistų teigimu, OLED ekranai lyginant su visomis kitomis rinkoje prieinamomis technologijomis, šiuo metu siūlo geriausią vaizdo kokybę. Visų pirma, tai reiškia labai gilią juodą spalvą, taip pat didelį kontrastą, kurių dėka atvaizduojama spalvų paletė yra platesnė ir tikroviškesnė. Iš tikrųjų OLED plėtra jau vyksta keletą metų, tačiau atrodo, kad tik dabar televizoriai su šia technologija gerokai užkariauja naudotojų širdis ir pardavimų pozicijas.
Jau dabar OLED ekranai yra tie, kuriais pasižymi didelės įstrižainės televizoriai, perteikiantys 4K raiškos vaizdą. Varle.lt televizorių specialistų teigimu, klientų norai dažniausiai sukasi aplink didelius ekranus, kurie pajėgūs pasiūlyti aukštos kokybės vaizdą. Ne paslaptis, kad OLED technologija taip pat leidžia apriboti tų televizorių dydį: net didžiuliai 60 ar 70 col. įstrižainės ekranai gali pasigirti paprasto stiklo storiu, kas labai aktualu tada, kai norima tokį įrenginį pakabinti ant sienos. Rėmelių trūkumas bei plonas dizainas šiandien taip pat yra vieni svarbiausių elemetų, nulemiančių televizoriaus pasirinkimą.
Ir nors didesni OLED televizoriai vis dar kainuoja nemažai, artimiausiais mėnesiais, pasak Varle.lt televizorių specialistų, jų kaina turėtų kristi. Tai yra augančio populiarumo ir didesniu mastu mažėjančių gamybos kaštų pasekmė. Taip pat įtakos turi ir 4K turinio pasiūlos didėjimas ir klientų juo susidomėjimas. Galų gale, Ultra HD – tai juk ne tik „Netflix“.
Dydis yra svarbus
OLED televizorių ateitis atrodo pozityviai. „LG“ kompanija pranešė, kad susitelkia ties šios technologijos vystymu, kiti gamintojai ko gero taip pat neatsiliks. Apie tai liudija, pavyzdžiui, „Philips“ veiksmai. Gamintojas per pastaruosius mėnesius pristatė keletą flagmanų su OLED ekranais modelių. Taigi galite būti tikri, kad jeigu artimiausioje ateityje norėsite įsigyti naują didesnės ekrano įstrižainės televizorių, ko gero tai nebus LCD.
Gamintojai turi keletą iš tikrųjų įdomių idėjų dėl televizorių industrijos vystymo. Jų planai yra susiję su vis įdomesnių ir didesnių televizorių pasiūla. Jau dabar būtent OLED modeliai vis drąsiau atakuoja didžiausių televizorių rinką. Mažiausias naujas tokia matrica aprūpintas televizorius pasižymi 55 colių įstrižaine, taigi akivaizdu, į kokį segmentą taikosi didžiausi televizorių gamintojai. O planai jų išties drąsūs: nuo 80 col. įstrižainės milžinų iki įrenginių su 8K raiška. Varle.lt televizorių specialistų teigimu, abejotina, ar po dviejų metų rinka jau bus pasiruošusi 8K turiniui. 4K turinio adaptavimas vis dar juda labai lėtai. Pasaulyje dar nėra nei vieno televizijos kanalo, kuris visą programą siūlytų būtent 4K raiškoje. Pasak Varle.lt specialistų tai tikrai ne pirmas kartas istorijoje, kai įrenginiuose taikomos technologijos pralenkia turinio tiekėjų technines galimybes.
Susukamas televizorius? Kodėl gi ne?
Kur kas įdomiau atrodo darbai eksperimentuojant su elastingais ekranais. Praktikoje tokį ekraną galima būtų susukti kaip ritinį ir transportuoti į bet kokią vietą. Žinoma, tokių televizorių kūrimas pareikalaus naujos kartos OLED ekranų taikymo, tačiau yra nemažai prognozių, kad pirmieji modeliai dienos šviesą išvysti gali jau 2022 metais, taigi pakankamai greitai.
Varle.lt televizorių specialistų teigimu, garantuotai nepasikeis vienas dalykas: jeigu ieškote 300€ sumos neviršijančio televizoriaus, dar ilgai teks rinktis iš įrenginių su LED matricomis. Maži gamybos kaštai, kurie dera su LED televizorių patikimumu ir ilgaamžiškumu lemia, kad ieškant biudžetinio varianto dar kelis metus tikrai teks tenkintis būtent LED tipu.
To, kad OLED technologija nustato televizorių vystymosi kryptį, nereikia įrodinėti. OLED neabejotinai yra televizorių ateities technologija, nes naujos jos kartos gali atnešti labai daug įdomių sprendimų. Varle.lt televizorių specialistų teigimu, abejonių kelia tik tai, kad vydamiesi vis didesnius ekranų dydžius, gamintojai gali pamiršti apie vaizdo kokybę. Jau dabar FullHD turinio žiūrėjimas dideliame televizoriuje ne visada yra maloni patirtis, todėl siūlyti 8K raišką tuo metu, kai dauguma turinio tiekėjų vis dar nesusitvarko su 4K, galima vertinti kaip trumparegystę. Tačiau, jeigu gamintojams pavyks išlaikyti blaivų protą, o televizorių kainos sistemingai kris, jau po kelių metų sudėtinga bus rasti namus, kuriuose nebus modelio su OLED ekranu.