Gal laikas keisti operacinę sistemą? Didieji „Android“ trūkumai: kas jus seka ir kodėl sulėtėja telefonai  (15)

Galbūt atėjo laikas pereiti prie kitos mobiliosios operacinės sistemos?


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

1. „Google“ seka jus

„Android“ apie jus surenka didžiulį kiekį informacijos. Jei nekeičiate numatytųjų paskyros nustatymų, „Google“ gauna informaciją apie tai, kam jūs skambinate ir rašote SMS žinutes, ko ieškote, kokiose svetainėse lankotės ir kokias programas įdiegiate.

Kompanija lengvai gali sužinoti kur jūs vykstate ir kur vyksite ateityje. Visa ši informacija yra labai naudinga reklamos specialistams, o „Google“ daugiausia pajamų gauna iš reklamos.

2. Išmanieji telefonai, užpildyti iš anksto įdiegtomis programomis

Dažnai išmaniųjų telefonų gamintojai ir mobiliojo ryšio operatoriai į „Android“ OS gali įdiegti viską, ką tik nori. Tai padeda jiems padaryti savo prekės ženklą unikalų. Ir jei jums patinka standartinės „Samsung“ programos, tuomet jums tiesiog tenka „prisirišti“ prie šios įmonės išmaniųjų telefonų.

Iš anksto įdiegtos vaizdo paslaugos, žaidimai, ofiso paketai ir kiti įrankiai gali būti naudingi, tačiau dažnai jų negalima net pašalinti. Jie užima vertingą atmintį, ir kartais dėl to prietaisas veikia lėčiau nei galėtų.

3. Sistemos atnaujinimuose jaučiamas chaosas

Kartais „Android“ atnaujinimai yra reguliarūs, tačiau dažniausiai juose yra daug painiavos. Viskas priklauso nuo prietaiso gamintojo, o kartais net nuo operatoriaus. Kuomet pasirodo didelis atnaujinimas, jis kartais nepatenka į daugelį išmaniųjų telefonų, nes naujos versijos paprastai yra prieinamos tik daugiau ar mažiau naujiems įrenginiams.

Kita rimta problema yra saugumo naujinimų trūkumas. Jie neišleidžiami taip dažnai, kaip norėtume, todėl netgi palyginti naujuose išmaniuosiuose telefonuose išlieka pažeidžiamumai, kurie jau seniai nustatyti ir ištaisyti.

4. „Android“ sąsaja nuolat keičiasi

Pamenate „Android Gingerbread“? Būtent ši operacinės sistemos versija sukėlė rimtą iššūkį „iOS“. 2011 m. buvo išleistas „Ice Cream Sandwich“ atnaujinimas, kuriame buvo pakeista tema, o fiziniai navigacijos elementai buvo pakeisti virtualiais.

Po kelių metų, išleidus „Android Lollipop“, „Google“ pristatė naują dizainą. Jis aktualus iki šių dienų, nors ir pakeistoje formoje. Tačiau vėliau „Android Pie“ atnaujinime, kompanija visiškai atsisakė trijų virtualių mygtukų ekrano apačioje, taip paveikdama daugelio vartotojų įpročius.

Nuolatiniai pokyčiai visumoje nėra blogai. Tačiau dėl jų atrodo, kad „Android“ sistemoje yra kažkas, kas vis dar yra neišbaigta ir todėl tai nesukelia pasitikėjimo.

5. Daug kas priklauso nuo „Google“ paslaugų

Pirmomis mobilios OS gyvavimo dienomis, jūs siuntėtės programas iš „Android Market“, o ne iš „Google Play“, o į svetaines patekdavote naudodami standartinę naršyklę, o ne „Chrome“.

Dabar išmanusis telefonas su „Android“ OS, be „Google“ programų, kurioms būtinai reikalinga veikianti paskyra, – yra kažkas iš fantastikos srities. Ir net jei siunčiatės programą iš trečiosios šalies kūrėjo, tikėtina, kad norint ja naudotis jums reikės „Google“ paskyros.

6. Vis mažiau „Android“ komponentų yra atviro kodo

Kai „Android“ tik pradėjo plėtotis, jos paleidimo įrenginys, naršyklė, žemėlapiai ir kitos programos turėjo atvirą kodą. Tai leido trečiųjų šalių kūrėjams juos keisti kaip panorėjus ir padaryti juos naudingesnius.

Dabar „Google“ neleidžia keisti savo paslaugų. Todėl kūrėjams tenka kurti programas nuo nulio arba remtis pasenusia programine įranga. Pavyzdžiui, „LineageOS“ kalendorius – vienas populiariausių „Android“ versijos pakeitimų atrodo taip, kaip „Android KitKat“ versijoje 2013 m.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Sugedo.lt
Sugedo.lt
(24)
(43)
(-19)

Komentarai (15)

Susijusios žymos: