„Huawei“ pristatė rudeninę flagmanų seriją „Mate 40“: įspūdingi telefonai, bet Lietuvoje jie greičiausiai bus retenybė (Video)  ()

Kinijos įmonė „Huawei“, nepaisydama sankcijomis taikomo spaudimo, beveik nemažina tempo ir pristatė naujausius savo telefonus – rudeninę flagmanų seriją „Mate 40“, kurioje yra du įrenginiai. Įmonės pranešime spaudai nurodoma, jog pagrindiniai pakeitimai naujoje serijoje yra dizaine, procesoriuose, patobulintoje kameroje ir programinėse naujienose: atsirado įrenginio valdymas žvilgsniu ir vaizdo įrašų redagavimo įrankis tiesiai telefone.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Iš viso pristatyti trys nauji „Mate“ serijos telefonai – „Mate 40“, „Mate 40 Pro“ ir „Mate 40 Pro+“.

„Kiekvienais metais „Mate“ telefonų serija į vieną vietą sujungia įdomiausias rinkos technologijas – tai ir apibrėžia jos esmę. Šiais precedento neturinčiais laikais mes ir toliau esame pasiryžę kurti geresnę ateitį su naujoviškomis technologijomis, kurios daro teigiamą ir prasmingą poveikį vartotojų gyvenimui. Ateityje ir toliau glaudžiai bendradarbiausime su savo partneriais, kad sklandus dirbtinio intelekto veikimas būtų užtikrintas viso pasaulio vartotojams“, – sako Richardas Yu, „Huawei Consumer Business Group“ vykdantysis direktorius ir vadovas.

Dizainas: pažįstama nugarėlės forma ir lenktas ekranas

Naujieji „Mate“ serijos telefonai pasižymi vartotojams jau matytu „Space Ring“ dizainu – tai futuristiškai atrodantis žiedo formos kameros blokas telefono nugarėlėje, kuris buvo įmontuotas ir pernykščiuose „Mate 30“ serijos telefonuose (tiesa, jie Lietuvos rinkai nebuvo tiekiami).

Gamintojų teigimu, visi naujieji telefonai sukurti laikantis pagrindinio „Mate“ serijos principo, kad forma turi atlikti funkciją – būtent tai ir atspindi šiuose telefonuose esančio berėmio (angl. borderless) ekrano dizainas. Flagmanai kraštuose turi 88 laipsnių kampo linkį, kuris tarsi praplečia ekraną ir jame rodomą vaizdą už telefono ribų.

 

Flagmanų korpusas pasižymi papildyta IP 68 apsauga nuo dulkių ir vandens. Įrenginių šoninėje briaunoje vartotojai ras tiek fizinius, tiek virtualius garso reguliavimo mygtukus ir patobulintą apsaugą nuo netyčinio mygtukų paspaudimo (angl. mistouch prevention algorithms).

Filmavimas: telefonas lyg vaizdo įrašų studija

Šiandien, kai kalbama apie išmaniųjų telefonų kameras, vartotojams svarbi ne tik nuotraukų kokybė, bet ir galimybė kurti vaizdo įrašus. Todėl telefonų gamintojai stengiasi tobulinti ir šią sritį – naujuose „Huawei“ flagmanuose jai skirtas ypatingas dėmesys.

Telefonuose pristatyta „XD Fusion HDR“ funkcija, užtikrinanti kokybišką ypač aukštos 4K kokybės filmavimo galimybę ir apsauganti nuo netikėto vaizdo „išdeginimo“ – kai balta šviesa tiek ryški, jog kadre nieko nesimato. Be to, ši technologija kartu su jau vartotojams pažįstama „Steady Shot” padeda geriau stabilizuoti vaizdą ir taip kurti aukštos kokybės vaizdo įrašus.

Turint omenyje, kad šiandien vartotojai kuria daug vaizdo turinio ir nori juo dalintis kaip įmanoma greičiau, „Huawei“ suteikė galimybę telefone patogiai apdoroti filmuotą medžiagą. Vartotojams pristatyta „Story Creator“ funkcija, kuri vaizdui suteikia kinematografinius efektus, o vartotojai papildomai gali pridėti muzikos, vaizdo filtrų ir kitų efektų.

 

Filmavimui ne ką mažiau svarbi ir garso kokybė, tad „Huawei“ suteikė vartotojams galimybę naudoti „Bluetooth“ įrenginius garsui įrašinėti, o kameroje įdiegė garso fiksavimo (angl. Audio Focus) ir garso priartinimo (angl. Audio Zoom) technologijas. Pastarosios leis ryškiai fiksuoti tą garsą, kuris sklinda iš ten, kur nukreiptas objektyvas. Taip būsite tikri, kad vaizdo, kurį filmuojate, garsas bus ryškus ir aiškus.

Fotografavimas: nugarėlėje – dvigubi objektyvai

Šiandien telefonuose vartotojus ypač domina kameros galimybės. „Huawei“ šioje srityje jau spėjo nustebinti rinką, bet kartelę ir šiemet kilsteli aukščiau, toliau bendradarbiaudama su fotografijos rinkoje puikiai pažįstamais partneriais – kompanija „Leica“.

Telefonai nugarėlėje turi trijų objektyvų kamerą, kurią sudaro pagrindinis, itin plataus kampo ir teleobjektyvas. Bet šiemet visų jų galimybės dar labiau patobulintos.

Plataus kampo kamera turi jau antrosios kartos „Ultra-Wide Cine“ objektyvą, kuris, anot gamintojo, tiek pat galingas kiek ir pagrindinis bei suteikia dar platesnį vaizdą nei anksčiau. Be to, vaizdo kokybę ryškina „Full Pixel Octa PD AutoFocus“ technologija, kuri taiso dėl plataus kampo atsirandančius vaizdo iškraipymus veido ir kūno srityje. Be to, šis objektyvas geriau prisitaiko prie šviesos stingančių vietų, todėl plataus kampo objektyvą galima drąsiai naudoti įvairiausiose situacijose, nebijant, jog žmonės nuotraukose atrodys nerealistiškai.

 

Priekinės „The Ultra Vision Selfie“ kameros plotas telefonų ekrane dar mažesnis nei anksčiau, tačiau nuo to jos kokybė nė kiek nesuprastėjo. Dabar ji palaiko 4K kokybės filmavimą, o vartotojams suteikiama galimybė filmuoti vienu iš trijų režimų – nuo stambaus plano iki itin plataus kampo. Be to, priekinė kamera netgi turės sulėtinto filmavimo funkciją.

Procesorius: pajėgumai skirti 5G ryšio erai

Telefonuose integruotas „Kirin 9000“ lustas, sukurtas taip, kad atlaikytų aukštas duomenų perdavimo 5G ryšiu apkrovas, intensyvius skaičiavimus ir daug užduočių vienu metu. Gamintojų teigimu, jis išmaniausias 5G kartos procesorius rinkoje, savo protėvius lenkiantis galia ir efektyvumu.

Grafikos apdorojimo blokas (angl. Graphic Proccessing Unit, GPU) naujuosiuose flagmanuose yra moderniausias iš visų kompanijos telefonų. Jis leidžia įrenginiams kokybiškai apdoroti grafinius elementus ir taip vartotojams suteikti aukštos kokybės audiovizualinę patirtį ir galimybę žaisti aukštos vaizdo raiškos žaidimus.

 

Visa tai papildo ekranas su 90 Hz vaizdo atkūrimo dažniu 240 Hz prisilietimų atkūrimo dažniu – tai užtikrina greitą reakciją į vartotojų pirštų judesius ir prisilietimus. Todėl telefone bus ypač patogu žaisti žaidimus ar naršyti internete. Šis pramogoms skirtų funkcionalumų paketas naujuosiuose flagmanuose papildytas dviem „stereo“ garsiakalbiais, tad leidžia įrenginiuose patogiai žiūrėti filmus bei vaizdo įrašus.

O kad naudojantis telefonu niekada nepristigtų baterijos energijos, abu flagmanai palaiko ypač greito įkrovimo technologiją „SuperCharge“.

Funkcionalumas: dar daugiau interaktyvumo ir saugumo

Kompanija tęsia jau anksčiau pristatytos „1+8+N“ ekosistemos vystymą ir stengiasi vartotojams suteikti galimybę vienu metu patogiai valdyti kelis įrenginius. Todėl naujuosiuose flagmanuose vienu metu bus galima valdyti net tris programėles, ir tuo pat metu sujungti telefoną su kompiuteriu.

Kompanijos operacinėje sistemoje „EMUI“ dar daugiau dėmesio skiriama saugumui. Jai suteiktas „CC EAL5+“ saugumo sertifikatas, kuris laikomas aukščiausio lygio įvertinimu komerciniams saugumo sprendimams. Todėl operacinėje sistemoje vartotojai ras ir naujų funkcijų, pavyzdžiui, siųsdami nuotraukas galės panaikinti asmeninę informacija – vietą, laiką ir įrenginio detales. Užrašai telefone bus koduojami, o juos užrakinti bus galima PIN kodu ar biometriniu užraktu.

 

„Huawei“ taip pat pristatė naujas programėles, kurias išbandyti galės viso pasaulio vartotojai. Pavyzdžiui, „Petal Search“ paieškos variklį, žemėlapių programėlę, pritaikytą naujųjų flagmanų gestų funkcionalumui, „Petal Maps“, ir dokumentų valdyklę „Huawei Docs“.

Gamintojas paskelbė ir įrenginių kainas: „Paprastasis“ „Mate 40“ kainuos 900 eurų, vidutinis flagmanų serijos atstovas kainuos 1200 eurų, o brangiausiasis „Mate 40 Pro+“ kainuos 1400 eurų. Informacijos apie prekybos pradžios datas (ir ar ta prekyba Lietuvoje apskritai bus vykdoma) gamintojas nepateikė. Užsienio ekspertai dar prie keletą mėnesių prognozavo, kad telefonų pasiūla bus labai ribota dėl to, kad JAV sankcijos apribojo „Huawei“ galimybę naudotis vienintelio technologinius reikalavimus atitinkančio lustų gamintojo – TSMC – paslaugomis, todėl turimas lustų kiekis yra ganėtinai ribotas.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: 15min.lt
(3)
(3)
(0)

Komentarai ()

Susijusios žymos: