Nuspręsta: „Huawei“ pačių kurtą „Harmony OS 2.0“ į naujus savo telefonų modelius pradės diegti nuo kitų metų  ()

Kinų kompanija pačių kurtą „Harmony OS 2.0“ į naujus savo telefonų modelius pradės diegti 2021 m., praneša „Wall Street Journal“. Tai leis „Huawei“ apeiti draudimus, kuriuos inicijavo JAV prezidentas Donaldas Trumpas.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

2019 m. gegužę JAV Prekybos departamentas įtraukė „Huawei“ į juodąjį sąrašą – „dėl veiklų, besikertančių su nacionaliniu JAV saugumu“. Kinų kompanija tokius kaltinimus iki šiol neigia.

Patekimas į juodąjį sąrašą lėmė, kad JAV kompanijos be specialaus leidimo nebegali pardavinėti savo kuriamų produktų ir technologijų kinams – ir toks draudimas liečia operacinę sistemą „Android“ kuriančią „Google“.

Šiemet Vašingtonas JAV kompanijoms uždraudė „Huawei“ pardavinėti ir mikroschemas, kurios kurtos naudojantis amerikietiškomis technologijomis. Viso to pasekmė – nutrūkę verslo ryšiai tarp „Huawei“ ir „Google“, „Qualcomm“, „Intel“, „Facebook“ ir „Microsoft“.

 

Praėjus keliems mėnesiams po sankcijų taikymo, „Huawei“ paskelbė apie savo jau kurį laiką kuriamą operacinę sistemą „Harmony OS“. O ketvirtadienį per programuotojų konferenciją „Huawei“ vadovas Richardas Yu pareiškė, kad operacinė sistema „žymiai padidins mobiliųjų įrenginių galią ir efektyvumą“.

Iki metų pabaigos prieigą prie „Harmony OS“ atvirojo kodo beta versijos gaus Kinijos ir visų kitų šalių programų kūrėjai.

Nepaisant sankcijų, 2020 m. antrąjį ketvirtį „Huawei“ pirmą kartą tapo pasauliniu išmaniųjų telefonų pardavimo lyderiu, aplenkdami „Samsung“ ir „Apple“.

 

Pasak „Wall Street Journal“, šį rezultatą užtikrino išmaniųjų telefonų tiekimas Kinijai, kur vartotojai įpratę naudoti „Google“ programinės įrangos alternatyvas. Pasak ketvirtadieninio R.Yu pranešimo, gali nutikti ir taip, kad „Huawei“ pradėti teikti „Harmony OS“ operacinę sistemą ir kitiems išmaniųjų telefonų gamintojams. „Wall Street Journal“ teigimu, taip pasakyta turint omenyje kitus Kinijos mobiliųjų telefonų gamintojus – tokius kaip „Oppo“, „Vivo“ ar „Xiaomi“, kurių įrenginiuose šiuo metu veikia „Android“.

Parengta pagal „Forbes“.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(11)
(1)
(10)

Komentarai ()

Susijusios žymos: