To nori 63 %. Z karta keičia automobilių pramonę. Kas vyksta?  ()

Jaunų vairuotojų požiūris į automobilius skiriasi nei jų tėvų.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Šiandien agresyvus dizainas, garsus variklis ir sportiškas charakteris nebėra svarbūs. Z karta automobilius renkasi visiškai kitaip – ​​svarbiausia šiuolaikinės technologijos, patogumas ir suderinamumas su išmaniaisiais telefonais. Kaip tai veikia rinką?

Dar prieš keliolika metų automobilio išvaizda buvo vienas svarbiausių kriterijų jį perkant. „Auto Trader“ tyrimas tarp JK vairuotojų rodo, kad šiandien 63 % 17-25 metų vairuotojų teikia pirmenybę technologijoms, o ne automobilio stiliui. Palyginimui, 1990-aisiais šis rodiklis buvo tik 24 %.

Tai reiškia, kad jaunimas nebūtinai ieško automobilių, kurie „darytų įspūdį“ gatvėje – jiems labiau patinka modeliai, kurie bus funkcionalūs ir suteiks galimybę naudotis moderniais sprendimais.

„TikTok“ formuoja automobilių skonį

Socialinė žiniasklaida, ypač „TikTok“, turi didžiulę įtaką pirkimo sprendimams. Pastaraisiais mėnesiais susidomėjimas automobilių priedais „TikTok“ išaugo 321 %, o prietaisų skydelių kamerų paieškų skaičius išaugo net 22 300 %!

[Pasaulinė premjera!] Iš EU su kuponais pasaulinio lyderio energijos stotelės. Aukščiausia klasė, galimybės ir šokiruojanti kaina
11809 3

Specialūs kuponai

Iš Europos sandėlių

2 metų garantijos

1) „Ampace Andes 1500“ - LFP, 1462Wh, 2400W energijos stotelės

2) „Ampace Andes 600 Pro“ - LiFePO₄, 584Wh, 600W energijos stotelės

3) „Fossibot SP200“ - 200W saulės panelės

Išsamiau

Įdomu tai, kad 11 % jaunų vairuotojų ieško pirmojo automobilio „TikTok“. Vadovai, testai, apžvalgos – čia dažnai prasideda automobilio pasirinkimo procesas.

Kokių priedų reikia jauniems vairuotojams?

Dešimtajame dešimtmetyje buvo populiarūs dideli spoileriai, sportinės juostos ir garsios dujų išmetimo sistemos. Šiandien karaliauja komfortą ir patogumą gerinantys sprendimai.

Dažniausiai trokštami elementai yra:

  • LED apšvietimas – 44 %
  • Oro gaivikliai ir automobilių kvepalai – 41 %
  • Telefono laikiklis su įkrovimo funkcija – 40 %
  • Automobilio kamera – 34 %
  • „Bluetooth“ – 32 %
  • Veidrodinės dekoracijos – 27 %
  • Mini šiukšliadėžė – 23 %

 

Jaunuoliai savo automobilio interjerą mieliau priderina prie savo gyvenimo būdo – pirmenybė teikiama komfortui, išmaniųjų telefonų priedams ir praktiškiems priedams.

Tęsinys kitame puslapyje:




Pirmasis automobilis kainuoja daugiau nei anksčiau

Pirmojo automobilio pirkimas nebėra toks pigus, kaip buvo 1990-aisiais. Tada pirmojo automobilio vidutinė kaina buvo 826 svarai (1000 eurų). Šiandien ji yra 4143 svarai (5000 eurų).

Nepaisant aukštesnių kainų, „Ford Fiesta“ vis dar išlieka dažniausiai pasirenkamu modeliu. Kadaise tai buvo pirmo įperkamo automobilio jaunimui simbolis – toks vaidmuo išlieka iki šiol.

Elektromobiliai vis labiau vilioja jaunimą

Z karta vis dažniau galvoja apie elektromobilius. Daugiau nei 25 % jaunų vairuotojų teigia, kad kitas jų automobilis bus elektrinis.

 

Tai aiškus signalas gamintojams – būsimi modeliai turi derinti modernias technologijas ir ekologišką variklį, jei nori patikti jauniausių vairuotojų skoniui.

„Dešimtojo dešimtmečio vidurys buvo laikas, kai jaunieji vairuotojai troško kitus sužavėti greitais ir galingais automobiliais, papuoštais ryškiomis lenktynių juostelėmis, dideliais spoileriais ir triukšmingais išmetimo vamzdžiais. Mūsų tyrimai rodo, kad dabartinės kartos skoniai akivaizdžiai pasikeitė – dabar jie labiau linkę orientuotis į naujausias technologijas ir priedus savo transporto priemonėse, o ne į išorinę išvaizdą“, – teigia „Auto Trader“ redaktorė Erin Baker.

Tai iššūkis automobilių gamintojams, kurie turi pritaikyti savo modelius prie naujos realybės. Daugiau technologijų, geresnė integracija su mobiliaisiais įrenginiais ir modernios multimedijos sistemos – tokios ateities tikisi Z karta.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(3)
(9)
(-6)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()