Įspėjimas vairuotojams. „Prasideda maratonas. Bent 1500 greičio matuoklių“ ()
Kelių ereliai bus nufotografuoti ir nubausti.

© iwin (Unsplash License) | https://unsplash.com/photos/an-empty-street-at-night-with-street-lights-p3Lr1DUlQgc
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Dėmesio, vairuotojai! Vokietijos policija šią savaitę pradeda „greičio matavimo kamerų maratoną“, o tai reiškia, kad daugelyje šalies regionų keliuose bus tikrinamas greitis.
Vokietijos automobilių klubo ADAC duomenimis, akcijoje dalyvauja 14 iš 16 Vokietijos federalinių žemių. Dvi išimtys yra Saro kraštas ir Berlynas.
Patikrinimai ypač bus atliekami maršrutuose, kuriuose yra daug nelaimingų atsitikimų, ir šalia mokyklų bei kelių tiesimo darbų. Akcijos tikslas – didinti eismo saugumą. Per didelis greitis yra viena dažniausių mirtinų eismo įvykių priežasčių.
Kampanija pasieks kulminaciją trečiadienį (balandžio 9 d.), kai greičio matavimo kamerų patikrinimai apims visas dalyvaujančias federalines žemes. Kelių ereliai turi tikėtis, kad bus nufotografuoti ir nubausti. ADAC teigimu, kai kuriose žemėse, pavyzdžiui, Žemutinėje Saksonijoje ir Saksonijoje-Anhalte, kontrolė bus sustiprinta visą savaitę. Vidaus reikalų ministerijos duomenimis, vien Bavarijoje šią savaitę bus įrengta apie 1500 greičio matuoklių.
Šimtai aukų dėl pernelyg didelio greičio
|
Federalinės statistikos tarnybos duomenimis, pernai Vokietijoje eismo įvykiuose žuvo 2780 žmonių. Daug aukų būtų buvę galima išvengti, jei ne per didelis greitis. Pavyzdžiui, Bavarijoje maždaug ketvirtadalis visų mirtinų eismo įvykių pernai įvyko dėl pernelyg didelio ir neteisėto greičio viršijimo.
Federalinės automobilių transporto tarnybos (KBA) duomenimis, 2023 m., kaip ir ankstesniais metais, vyrai buvo užfiksuoti viršijantys greitį žymiai dažniau (apie 1,9 mln. kartų) nei moterys (apie 550 000 kartų). Abiejų lyčių atstovų tarpe greitį viršijantys asmenys paprastai yra nuo 25 iki 44 metų amžiaus. KBA dažniausiai fiksavo greičio viršijimą ne gyvenvietėse.
ADAC skaičiuoja, kad „greičio kamerų maratonas“ padeda didinti kelių saugumą Vokietijoje. Supažindina eismo dalyvius apie per didelio greičio pavojus. Tačiau viena savaitė sustiprintos kontrolės kelių eismo pavojų iškart nepašalins, pabrėžia ADAC atstovas.
„Kiekvienam svarbu ne kartą išanalizuoti savo elgesį kelyje ir prireikus jį keisti“, – perspėja ADAC.