ES drebina automobilių pramonę. Revoliucinis draudimas. „Jo automobiliuose neliks“  (2)

Ši medžiaga yra daug lengvesnė už aliuminį ir tuo pačiu patvaresnė už plieną. Jau daugelį metų ji buvo naudojama lėktuvų, motociklų ir automobilių komponentų gamyboje.


Nissan GT-R (R35) anglies pluošto spoileris
Nissan GT-R (R35) anglies pluošto spoileris
© Yahya S., CC BY 2.0 | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Nissan_GT-R_%28R35%29_carbon_fiber_spoiler_%2824322793889%29.jpg

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Europos Sąjunga anglies pluoštą priskyrė prie pavojingų medžiagų ir planuoja uždrausti jo naudojimą automobilių pramonėje.

Įvairių pramonės šakų gamintojai naudoja anglies pluoštą, kad sumažintų savo gaminių svorį ir padidintų jų stiprumą ir standumą. Jis ypač populiarus tarp prekės ženklų, gaminančių sportinius ir elektromobilius, daugiausia dėl savo lengvumo ir ilgaamžiškumo. Tačiau Europos Sąjunga nori uždrausti šios medžiagos naudojimą lengvuosiuose automobiliuose. Tai pirmas kartas pasaulyje, kai anglies pluoštas buvo pripažintas pavojinga medžiaga.

Europos Parlamentas, atsakingas už ES reglamentus, neseniai užbaigė eksploatuoti netinkamų transporto priemonių (ELV) direktyvos, reglamentuojančios transporto priemonių išmontavimą ir perdirbimą, peržiūros projektą. Visas procesas turėtų būti daug draugiškesnis aplinkai, todėl naujos pavojingomis laikomos medžiagos nuolat atsiranda juodajame sąraše. Anglies pluoštas ką tik prisijungė prie švino, gyvsidabrio, kadmio ir šešiavalenčio chromo.

[EU+Kuponai] Teleskopinės kopėčios - būtinos kiekvienam. Aukščiausia kokybė ir nuostabi kaina. Ribotas kiekis
1070 2

Labai geros kainos

Specialūs kuponai

Iš Vokietijos greitas ir saugus pristatymas

Aukščiausia kokybė

Labai ribotas kiekis

Išsamiau

Tai mažų mažiausiai stebinantis sprendimas, nes ši medžiaga daugelį metų buvo naudojama aviacijos ir automobilių pramonėje, taip pat vis dažniau atsiranda motocikluose. Priežastis – galimas žalingas jo poveikis – tiek gamybos etape, tiek įvykus avarijai ar išmetant į metalo laužą. Pjaunant ar laužant anglies pluoštą, mikropluoštai gali patekti į orą, sudirginti ir pažeisti odą, dėl ko gali įsimesti infekcija.

Jei Europos Parlamentas oficialiai priims pataisą, naujos taisyklės Europos Sąjungoje įsigalios nuo 2029 m. Įmonės bus palaipsniui priverstos riboti anglies pluošto naudojimą gamyboje. Vien automobilių pramonei šiuo metu tenka apie 20 % pasaulinio šios medžiagos suvartojimo.

Tęsinys kitame puslapyje:

Pasidalinkite su draugais
(7)
(16)
(-9)

Komentarai (2)