„Kodėl lėktuvai neskraido virš Antarktidos?“ „Paslaptis“ atskleista  ()

Turi tiesioginės įtakos sveikatai.


Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
© Pexels (Pixabay Content Licence)|https://pixabay.com/photos/aeroplane-aircraft-airplane-1867548/

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Nors maršrutas per Antarktidą galėtų sutrumpinti skrydžių laiką, komercinė aviacija dėl įvairių priežasčių vengia šio regiono.

Antarktida, penktas pagal dydį žemynas Žemėje, užima apie 14,2 mln. kvadratinių kilometrų plotą. Nepaisant didžiulio ploto, maršrutas per jį tarp oro linijų bendrovių nėra populiarus, ir tam yra kelios svarbios priežastys. Apie tai rašo leidinys „Mirror“.

Kaip paaiškino aviacijos ekspertė ir pilotė iš Ispanijos Marita, planetos atmosferos sluoksniai nėra vienalyčiai, o ties ašigaliais jie daug plonesni nei ties ekvatoriumi. Tai turi tiesioginės įtakos keleivių sveikatai, nes dėl sumažėjusio atmosferos storio gali padidėti radiacijos poveikis.

[EU+Kuponas] 270€ pigiau ir su dovanomis! Tobulas robotas siurblys. Galimybės iš ateities ir juokinga kaina (Video, „Narwal Freo X Ultra“)
8316 2

Žemiausia fiksuota kaina

Specialus kuponas

Papildomai dovanų

Labai ribotas kiekis

Iš Lenkijos sandėlių greitas ir saugus pristatymas

Aukščiausia kokybė ir galimybės

Išsamiau

„Jei lėktuvai skris per troposferą ten, kur ji per plona, gausime daugiau radiacijos“, – teigė Marita.

Ji taip pat pridūrė, kad pilotai per savo karjerą gauna daugiau radiacijos nei atominių elektrinių darbuotojai.

Be to, Antarktidoje nėra oro uostų ar ryšio bokštų, todėl bet kokios avarinės situacijos tampa itin pavojingos. Sugedus lėktuvui nėra kur nusileisti, o tai taip pat didina riziką, aiškino ekspertė.

 

Kitas veiksnys – turbulencija dėl ekstremalių oro sąlygų regione. „Skrydis iš Argentinos į Australiją per Antarktidą gali būti itin greitas, tačiau jis bus turbulentiškas“, – pažymėjo ji.

Nors skrydžiai virš Antarktidos nėra uždrausti, jie yra itin brangūs. Privačios bendrovės tokius maršrutus gali pasiūlyti už maždaug 15 000 eurų, tačiau dėl to jie nėra įperkami daugumai keleivių, sakė pilotė.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(17)
(3)
(14)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()

Susijusios žymos: