Kaip išgyventi lėktuvo katastrofos atveju: svarbiausia, nesumaišykite veiksmų sekos, priešingu atveju gali baigtis liūdnai (4)
Įvykus nelaimei žmonės dažnai atsiduoda panikai. Nieko negalime su savimi padaryti - daugelis žmonių karštai reaguoja į netikėtumus, kurie kelia pavojų gyvybei. Tačiau skrydžių palydovai prieš kiekvieną skrydį perspėja avarinio nusileidimo atveju išlaikyti šaltą protą ir priešintis instinktams. Kodėl nereikėtų deguonies kaukių pirmiausia dėti savo vaikams? Kodėl negalima iš karto prisipūsti gelbėjimosi liemenės?
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Iš tiesų, jūsų veiksmų tvarka gelbėjantis iš į bėdą patekusio lėktuvo yra labai svarbi. Įsivaizduokite, kad lėktuve staiga nukrito slėgis ir ėmė trūkti deguonies. 9-11 kilometrų aukštyje kvėpuoti tikrai nėra kuo, tačiau jums virš galvų iš karto nusileis deguonies kaukės, kurios kelias minutes užtikrins deguonies tiekimą. Per tą laiką pilotai pasistengs nusileisti į žemesnį aukštį, kur galėsite kvėpuoti normaliai. Tai kodėl tuomet nereikėtų kaukių pirmiausia uždėti vaikams ir senoliams?
Toks įvykis sukeltų didžiulį stresą, todėl tikriausiai drebėtų jūsų rankos, jūs susipainiotumėte kaukės juostelėse, gali būti, kad virpėtų visas lėktuvas. Taigi, uždėti kaukę kitam panikuojančiam žmogui prireiktų šiek tiek laiko. Tikėtina, kad per jį jūs patys prarastumėte sąmonę ar gebėjimą blaiviai mąstyti ir kaukės neuždėtumėte nei savo vaikui, nei sau pačiam. Norint išsigelbėti ir padėti kitiems jums reikia pirmiausia išlaikyti šaltą protą, todėl pirmiausia užsidėkite deguonies kaukę sau, o tada - visiems aplinkiniams.
O kaip dėl tos gelbėjimosi liemenės - kodėl jos negalima prisipūsti iš anksto? Vėlgi, toks noras tikrai kils. Jums drebės rankos, mintis užvaldys baimė. Atrodo, kad jei jau lėktuvas leidžiasi ant vandens, reikia stengtis pasiruošti. Tačiau liemenę prisipūsti galima tik išlipus iš lėktuvo.
Kartais žmonės pagalvoja, kad pripūsta liemenė sušvelnins smūgį. Gal ir taip, tačiau ji skirta ne tam. Gelbėjimosi liemenės prisipučia per sekundę. Jei savąją pripūsite dar salone, o tada lėktuvą užtvindys vanduo, būsite prispausti prie salono lubų ir negalėsite išplaukti į lauką. Viena liemenė lengvai išlaiko porą žmonių, todėl su ja panerti tikrai nepavyks. Jei jau padarėte tokią klaidą, teks liemenę nusisegti ir palikti, o išplaukus laikytis už kitų keleivių.