Putinas turi kur kas didesnį tikslą, nei tiesiog valdžios užgrobimas Kijeve - skelbiama apie globalų planą, kuris jau veikia  (1)

Britų leidinys mano, kad Kremliui nereikia „didžių pasiekimų“ fronte, kad paskelbtų Rusijos pergalę kare. Norint tai padaryti, pakanka išlaikyti sausumos koridorių į Krymą ir kontroliuoti visą Donbasą.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Vladimiro Putino tikslas kare yra ne tik užgrobti valdžią Kijeve, bet ir pademonstruoti NATO bejėgiškumą. Apie tai savo apžvalginiame straipsnyje „Ko Putinas nori iš Ukrainos po šešis mėnesius trukusio kruvino ir baisaus karo?“  britų laikraštyje „The Guardian“ rašo žurnalistas Philipas Shortas, neseniai paskelbtos Rusijos prezidento biografijos autorius.

Analizuodamas Kremliaus vadovo motyvus, Shortas pabrėžia, kad Putinui prioritetas yra galimybė parodyti, jog JAV ir Šiaurės Atlanto aljansas nepajėgūs jo sustabdyti. Tuo pat metu ukrainiečių kultūros naikinimas okupuotose teritorijose jam veikiau yra „papildoma premija“.

Žurnalistas taip pat cituoja dabartinio CŽA vadovo Williamo Burnso žodžius, kai jis dar buvo JAV ambasadoriumi Maskvoje, kad Ukrainos įstojimas į NATO yra „ryškiausia iš visų raudonųjų linijų ne tik Putinui, bet ir visam Rusijos elitui“.

Rusijos Federacijos vadovo planų įgyvendinimas tiesiogiai priklauso nuo padėties Ukrainos ir Rusijos fronte, kuri, savo ruožtu, yra susijusi su Vakarų paramos Ukrainai laipsniu rudens-žiemos laikotarpiu, tęsia Shortas. Tačiau akivaizdu, kad rudenį ir žiemą energijos išteklių trūkumas ir spartus pragyvenimo brangimas Kijevo partneriams taps daug labiau apčiuopiamas.

Kartu, kaip pabrėžia britų žurnalistas, Kremliui nereikia „didžių pasiekimų“, kad būtų paskelbta Rusijos pergalė kare. Tam pakanka, kad šalis agresorė užgrobtų visą Donbasą ir išlaikytų sausumos koridorių į Krymą.

 

Tačiau tai nereiškia, kad V. Putinas atsisako planų užgrobti kitas teritorijas. Taigi, jei Rusijos kariuomenė užims Odesą ir gretimą Juodosios jūros pakrantę, tai Ukrainą pavers Rusijos Federacijos vasalu. Tačiau net ir daug kuklesnės sėkmės parodytų, kad JAV galia turi ribas.

„Karas Ukrainoje nevyksta izoliuotai. Kol Rusija neigia JAV saugumo tvarką Europoje, Kinija meta iššūkį Vašingtonui Azijoje. Prasidėjo geopolitinis procesas, kurio rezultatai išryškės tik po kelių dešimtmečių", - pridūrė žurnalistas.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(13)
(13)
(0)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai (1)