[Žinios trumpai] „Tai aklavietė“: skelbiama, kas įvyks fronte 2023 m. ()
Vašingtonas mano, kad nei Ukraina, nei Rusija neturi potencialo dideliems proveržiams mūšio lauke.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
„Labiausiai tikėtinas“ antrųjų Rusijos ir Ukrainos karo metų scenarijus yra „aklavietė“, kai nė viena pusė nepajėgs pasiekti reikšmingos pažangos fronte, nepaisant sunkių kovų, rašo „The New York Times“.
Leidinio pašnekovai teigia, kad Ukraina nevykdys sausumos puolimo operacijos Kryme, o daugiausia dėmesio skirs smūgiams prieš Rusijos karinę infrastruktūrą pusiasalyje, taip pat sabotažinei veiklai. Pavyzdžiui, Krymo tilto griovimui. Ukrainos pusė mano, kad itin svarbu suvaržyti pusiasalyje esančius Rusijos kariuomenės dalinius.
Be to, Ukrainos kariuomenė ir toliau laikosi taktikos, kuri anksčiau padėjo jiems susigrąžinti didelių teritorijų kontrolę šalies šiaurės rytuose. Kalbama apie silpnųjų priešo gynybos vietų nustatymą pasitelkus JAV žvalgybą ir smūgius prieš tas silpnesnes vietas. Tuo pačiu analitikai mano, kad šiuo karo etapu tokios taktikos dėka galima pasiekti „kuklią sėkmę“.
Ekspertai taip pat mano, kad vien smūgių Rusijos kariniams objektams ir logistikos maršrutams nepakaks, kad Rusijos kariai būtų priversti palikti okupuotas teritorijas.
Ekspertai atkreipia dėmesį į Rusijos pozicijų sustiprėjimą dėl 300 tūkstančių mobilizuotųjų. Naująjį Rusijos kariuomenės Ukrainoje vadą Sergejų Surovikiną ekspertai vadina efektyvesniu kariniu lyderiu nei jo pirmtakai.
Kartu ekspertai pažymi, kad Rusija neturi reikiamų išteklių rimtai pažangai. Taigi aklavietę analitikai vertina kaip labiausiai tikėtiną karo tęsimosi scenarijų.