Nustebo net ekspertai: Rusija skelbia apie naują „T-72“ tankų apsaugą  ()

Ekspertai abejoja „Arena-M“ efektyvumu, nes sistema jau ne kartą buvo išbandyta ir susidorojo tik su 1,2 km per sekundę greičiu skriejančiais sviediniai. Modernaus sviedinio greitis siekia 1,5 km/s.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Rusijos žiniasklaida praneša, kad „Rostec“ sėkmingai išbandė aktyvios apsaugos kompleksą „Arena-M“ su tanku T-72. Pasirodė informacija, kad ateityje planuojama „Arena-M“ montuoti naujesniuose Rusijos tankų modeliuose, tokiuose kaip T-80 ir T-90. „Defense Express“ išanalizavo „Arena-M“ apsaugos sistemos efektyvumą

Informacija apie „Arena-M“ bandymus pasirodė balandžio 5 d. Pranešta, kad „Arena-M“ bandymai buvo atliekami ne tik su rusiška amunicija, bet ir su užsienietiškais ginklais.

 

„Arena-M“ turėtų greitai tapti standartine T-72 dalimi. Tiesa, ekspertai primena, kad „Arena“ sistema kuriama nuo aštuntojo dešimtmečio.

„Ji braižyti pradėta dar SSRS aštuntajame dešimtmetyje, pagal eksperimentinį projektą „Šater“. 1982 metais į poligoną iškeliavo pirmasis sovietinio aktyviosios apsaugos komplekso pavyzdys, tačiau darbai nebuvo baigti iki SSRS žlugimo. Ir nuo tada jis buvo įprastoje Rusijos vystymosi stadijoje - „analogų nėra“, rašo ekspertai.

 

„Arena“ pirmtakas „Drozd“, montuotas ant T-80U, buvo išbandytas Sumų regione. Tiesa, nesėkmingai.

Be to, stebėtojai pažymėjo, kad informacija apie aktyvius „Arena-M“ bandymus su T-72 ir T-90 tankais buvo gauta dar 2017 m. O prieš tai rusai su tokiu pat entuziazmu demonstravo ankstesnę „Arena“ versiją 1997 m. Tada kompleksas buvo atskiras blokas ant tanko bokštelio, kuris šiek tiek priminė paukščių namelį.

Stebėtojai pabrėžia, kad situacija nepasikeitė nuo pirmųjų prototipų prieš 40 metų, todėl apsaugos efektyvumas kelia tam tikrų abejonių. Kyla klausimas, ar „Arena-M“ sugebėtų laiku reaguoti į atskriejančią raketą ar sviedinį.

 

„Arena-M“ sistemą sudaro radaras, kuris pastebi atskriejantį ginklą. Tuomet atskriejančios raketos ar sviedinio kryptimi iššaunamas skeveldrinis užtaisas, kuris turėtų sudaryti skeveldrų užuolaidą. Sistema turėtų veikti labai greitai ir ekspertai abejoja, ar dar aštuntajame dešimtmetyje pradėta vystyti sistema būtų tokia greita. Ir kaip ji susitvarkytų su pakartotinėmis atakomis iš tos pačios pusės.

(6)
(12)
(-6)

Komentarai ()