„Politico“ – JAV svarsto Korėjos karo scenarijaus Ukrainoje galimybę: ką tai reiškia? ()
Daugybė žurnalistų pašnekovų teigia, kad ilgainiui karo įšaldymas gali patenkinti Kyjivą ir Maskvą. Vienintelis klausimas – kur nubrėžti įprastinę skiriamąją liniją.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
JAV pareigūnai mano, kad didėja tikimybė, kad Ukrainos karas gali virsti įšaldytu konfliktu daugeliui metų, kaip tai vyksta Korėjos pusiasalyje. Apie tai praneša „Politico“.
Tarp ilgalaikio karo įšaldymo variantų, apie kuriuos tariamai diskutuoja Bideno administracija, yra klausimas, kur nustatyti galimas demarkacijos linijas. Jos turi įtikti Kremliui ir Ukrainai. Teigiama, kad diskusijos vyksta įvairiuose Amerikos departamentuose ir Baltuosiuose rūmuose.
Gali būti, kad šis scenarijus ilgainiui gali tapti realiausiu, turint omenyje, kad nei Ukraina, nei Rusijos Federacija nėra pasirengusios pripažinti pralaimėjimo. Ši mintis taip pat stiprėja JAV jaučiant, kad Ukrainos ginkluotųjų pajėgų kontrpuolimas nesuteiks „mirties smūgio Rusijos Federacijai“.
Karo įšaldymas yra vienas iš variantų, kuriam JAV ruošiasi. Tuo pat metu vieni pasisako už tai, kad Ukraina turėtų Mariupolį ir priėjimą prie Azovo jūros, o kiti mažiau koncentruojasi į teritorijas ir daugiausia dėmesio skiria Ukrainos saugumui.
Kartu pareigūnai teigia, kad „Korėjos variantas“ svarstomas ankstyvoje stadijoje, o karas išliks karštas dar ilgai. Todėl Joe Bideno administracija planuoja aprūpinti Ukraina pakankamai ginklų, kad Ukrainos ginkluotosios pajėgos kuo labiau išstumtų Rusijos Federaciją iš savo teritorijų.
Galiausiai 5 aukšto rango JAV administracijos pareigūnai teigia, kad vienintelis aiškus variantas – Rusijos Federacija neužkariauja Ukrainos, o visi kiti atsarginiai planai yra labai nestabilūs.
„Karo įšaldymas Korėjos pavyzdžiu tikrai yra tai, apie ką diskutuoja ekspertai ir analitikai vyriausybėje ir už jos ribų, kai kalbama apie Ukrainą. Tai tikėtina, nes nė viena pusė neprivalės pripažinti naujų sienų. Vienintelis dalykas, kuris turės būti deramasi, kur reikia nutraukti ugnį pagal tam tikrą liniją“, – sakė anoniminis pareigūnas.
Kartu žurnalistai pastebi, kad Korėjoje derybos dėl demarkacinės linijos truko dvejus metus. Be Korėjos, panašiu principu buvo sustabdytas karas Sakartvele su Rusijos Federacija, Indijoje su Pakistanu dėl Kašmyro regiono. Panaši situacija buvo Ukrainoje prieš prasidedant Rusijos Federacijos plataus masto invazijai gilyn į Ukrainą.