„Tai blefas.“ Netikėta žinia apie branduolinius ginklus Baltarusijoje ()
Baltarusijos prezidentu save laikantis Lukašenka prisideda prie Putino branduolinių grasinimų pasauliui. Tačiau Putinas siekia vieno, o Lukašenka – kito.
Visi šio ciklo įrašai |
|
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Branduolinių ginklų perdavimas Baltarusijai jau pradėtas, tačiau branduolinių galvučių Lietuvos kaimynės teritorijoje dar nėra, teigia BYPOL įkūrėjas Aleksandras Azarovas.
Aleksandras Lukašenka prisideda prie Putino branduolini šantažo, kursto kalbas apie didžiulę branduolinių ginklų grėsmę, tačiau tuo pačiu sako, kad Baltarusija nenori naudoti tokių ginklų.
„Jis grasina Ukrainai, Vakarams, JAV, sako, kad neįmanoma daryti spaudimo Putinui, nes kitaip jis panaudos branduolinį ginklą ir tada nukentės visas pasaulis“, – sakė Aleksandras Azarovas.
Lukašenka žino, kad Vakarų šalims jis tėra valdžią užgrobęs nusikaltėlis ir Baltarusijos diplomatai negali vykti į užsienį ar rengti tarptautinių susitikimų. Lukašenka nori turėti branduolinių ginklų, kad išgąsdintų Vakarus ir priverstų juos derėtis.
„Lukašenka visą savo istoriją balansavo tarp Vakarų ir Rusijos, naudodamas tai savo interesams. Jei bendravo su Vakarais, jis prašė kažko daugiau Rusijoje ir atvirkščiai“, – sakė Azarovas.
Yra informacijos, kad Baltarusija jau gavo strateginę raketų sistemą „Topol-M“, kurios veikimo nuotolis yra 12 000 kilometrų. Tačiau pačios branduolinės galvutės dar tik bus pristatytos.
„Jei jos būtų atgabentos į Baltarusiją, palydovai jas būtų susekę radijo bangomis. Tokios informacijos nebuvo, tai tėra blefas, branduoliniai ginklai dar neatgabenti“, – pabrėžė Azarovas.
Tupo tarpu Putinas ne tik baugina Vakarus, bet ir sukuria naują prieigą prie Baltarusijos. Branduolinių ginklų gynybai nereikia daug karių. Tačiau reikia pažymėti, kad dabar Baltarusijos kariuomenė yra pavaldi bendram Rusijos ir Baltarusijos štabui, kurį valdo Rusijos generolai. Jei staiga Rusija pastebės padėties Baltarusijoje destabilizaciją, kaip buvo 2020 m., tada ji dislokuos karius - galės sakyti, kad turi užtikrinti branduolinių ginklų saugumą.