Arestovyčius skelbia netikėtą žinią. Apie 1991 m. sienas gali tekti pamiršti  (35)

Oleksijus Arestovyčius paaiškino, kaip Vakarai gali paveikti derybas su Rusija.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Bendros transliacijos su Marku Feiginu metu buvęs Ukrainos prezidento kanceliarijos patarėjas Oleksijus Arestovyčius atsakė į populiarų pokalbio klausimą, kuris skamba taip: „Kokį spaudimo V. Zelenskiui mechanizmą turi Vakarai, kad paskatintų jį derėtis su Maskva? Ir ar Ukrainos prezidentas atlaikys tokį spaudimą?“

„Zelenskis jau įrodė, kad gali atlaikyti bet kokį spaudimą. Klausimas, kokią strategiją jis pasirinks“, - atsakė Arestovyčius.

Pasak eksperto, Vakarai turi geležinę ir labai paprastą priemonę daryti spaudimą Kijevui – apriboti ginklų tiekimą. Žinoma, tai gali paveikti situaciją. Vakarų partneriai gali remtis objektyviomis priežastimis, pavyzdžiui, šovinių trūkumu, gamybinių pajėgumų stoka ir pan.

„Šiandien jau aišku, kad šūkis „pasitraukimas prie 1991 m. sienų“ visiškai sklaidosi ore“, - sakė Arestovyčius. – „Žmonės ir kariuomenė klausia Zelenskio: kokios perspektyvos? Ir jis yra priverstas kažką pasakyti, bet ką jis turėtų pasakyti?“

Tuomet analitikas pabrėžė, kad techniškai Vakarų partneriai gali labai efektyviai paveikti Ukrainos poziciją.

 

„Bet kaip yra su visuomenės nuomone? Respublikonai būtinai pasinaudos šia situacija ir sakys, kad štai – demokratai pasidavė Ukrainai“, - pažymėjo Feiginas.

„Taigi jie tieks ginklus, bet sumažins pagalbą tiek, kad nebūtų kalbų apie antrą ir trečią kontrpuolimą“, - aiškino Arestovyčius. – „O kai situacija bus tokia, kad frontas išliks tris-šešis mėnesius, jie sakys: „Na, frontas stovi, perspektyvų nėra, tai ką mes darysime? Šaudysimės, ar taikysimės?“

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(9)
(38)
(-29)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai (35)

Susijusios žymos: