Nauda lygi nuliui. Putino „grėsmingas superginklas“ – tik muilo burbulas?  ()

Diktatorius gali ruošti „Burevestnik“ kaip derybinę priemonę galimoms būsimoms deryboms dėl karo prieš Ukrainą.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas tvirtina, kad jo eksperimentinė branduoline sparnuotoji raketa „Burevisnik“ veikia, tačiau net jei tai tiesa, tai gali būti ne toks „superginklas“, koks buvo sukurtas.

Tai pranešė „Insider“, remdamasi branduolinių ginklų ekspertu.

Pasak eksperto, raketa „Burevisnik“ (paukštis audrašauklis, angliškai petrel) nėra papildymas tų branduolinio ginklo variantų, kuriuos Rusija jau turi savo arsenale. Nepaisant to, raketa nėra nenaudinga.

Anksčiau spalį Putinas paskelbė apie sėkmingą raketos 9M730 „Burevisnik“ – vieno iš šešių naujų Rusijos kuriamų strateginių ginklų – bandymą.

Pirmieji pranešimai rodo, kad rusai 2017–2019 metais atliko kiek daugiau nei tuziną bandymų. Joks testas nebuvo sėkmingas. Tuo pačiu metu vienas ar du testai gali būti daug žadantys.

„Kadangi „Burevisnik“ yra naujas ginklas, leiskite dar kartą pakartoti – šios ginklų sistemos (jei ji veikia) naudingumas yra nulinis“, – netrukus po Putino pareiškimo socialiniame tinkle X sakė branduolinių ginklų ekspertas Pavlo Podvigas.

 

„Insider“ komentare ekspertas teigė, kad „Burevisnik“ raketa „nesuteikia jokių pranašumų prieš esamas strategines sistemas“, kurias jau turi Rusija. Tai tarpžemyninės balistinės raketos ir iš povandeninių laivų paleidžiamos balistinės raketos.

 

„Jei manytume, kad ji (raketa – red.) veikia taip, kaip reklamuojama, tai tik sparnuotoji raketa, kurios nuotolis yra labai didelis“, – aiškino Podvigas.

Jis pridūrė, kad tokios raketos negali perimti priešraketinės sistemos, skirtos atremti tarpžemynines balistines raketas. Tai yra, teoriškai „Burevisnik“ gali prasiskverbti per pagrindinę priešo oro gynybą, kad pasiektų taikinį.

 

„Manau, kad tarpžemyninė balistinė raketa su keliomis kovinėmis galvutėmis yra daug geriau nei tokio tipo sistema“, – įvertino branduolinių ginklų ekspertas.

 

Tokiu atveju, pažymi leidinys, kyla klausimas: kam išvis kurti „Burevisnik“? Podvigo teigimu, „tai vienas iš tų politinių projektų tipų, kurie daugiausia kuriami tam, kad prezidentas būtų laimingas“.

Be to, Putinas gali paruošti „Burevisnik“ kaip derybų kozirį, nes diktatorius gautų tai, ko nori. Ekspertas sako, kad „Burevisnik“ suteikia galimybę Rusijos Federacijos prezidentui pasakyti, kad jo valstybės arsenale yra unikalus ginklas. Ir to gali pakakti prie derybų stalo.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(2)
(13)
(-11)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()