Pergalės viltis blėsta... 2024-ieji bus dar sunkesni. Ką skelbia ekspertai  (1)

CNBC pašnekovų teigimu, karo veiksmai tęsis ir kitais metais, tačiau greičiausiai Ukrainos ginkluotosios pajėgos nepradės didelio masto atsakomojo puolimo.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

2023 metų pradžioje buvo daug vilčių, kad ilgai lauktas Ukrainos kontrpuolimas karo svarstykles persvers Ukrainos naudai. Tačiau to neįvyko ir proveržio perspektyva 2024 metais taip pat mažai tikėtina, rašo amerikiečių kanalas CNBC, remdamasis karo ekspertais ir gynybos analitikais.

Karo likimas bus sprendžiamas toli nuo mūšio lauko

Kanalo pašnekovų teigimu, karo veiksmai tęsis ir kitais metais, tačiau greičiausiai Ukrainos ginkluotosios pajėgos nepradės didelio masto kontrpuolimo. Tuo tarpu Rusija greičiausiai sutelks dėmesį į jau užgrobtos teritorijos, ypač Rytų Ukrainos, išlaikymą.

Karo ekspertai mano, kad karo eiga bus sprendžiama toli nuo mūšio lauko, didžiausioje Ukrainos sąjungininkėje JAV. Labai svarbu, ar pagalba Ukrainai sumažės JAV prezidento rinkimų išvakarėse ir po jų.

„Rusija gali laimėti karą arba ukrainiečiai gali laimėti karą. Kas buvo pasiekta šiais metais? Rusija pasiekė labai mažai, tą patį galima pasakyti ir apie ukrainiečius“, - sakė JAV kariuomenės generolas leitenantas Stephenas Twitty, buvęs JAV vadovybės Europoje vado pavaduotojas.

„Dabar esame tokioje situacijoje, kad jei nebus aiškaus laimėtojo, ateityje atsiras aklavietė ir galbūt įšaldytas konfliktas. Svarstyklės, mano nuomone, gali pavirsti, jei ukrainiečiai nepasipildys atsargomis, jei nebus padidintas finansavimas, ir jie negaus reikiamos įrangos ir žmonių. Tada šis karas gali pakrypti rusų naudai“, – sakė Twitty.

Lūkesčiai nepasiteisino

Prieš metus tarptautinė karinė parama Ukrainai buvo stipri – NATO pažadėjo remti Kijevą „tiek ilgai, kiek reikės“, kol ginsis nuo 2022-ųjų vasarį pradėtos Rusijos invazijos.

Tačiau vasarą Ukrainos pajėgų iššūkis buvo itin aiškus, nes jos bandė prasiveržti per stipriai įtvirtintas Rusijos pozicijas ir gynybos linijas.

Vasarą išlaisvinę kelis kaimus, Ukrainos kariai daugiausia susidūrė su alinančiomis kovomis ir nė viena pusė nepasiekė reikšmingų laimėjimų.

Ukrainos karinė vadovybė pripažino, kad viltys dėl didelio proveržio kontrpuolime nepasitvirtino. Tačiau Ukrainos lyderiai teigia, kad Rusijos pajėgos patyrė didelių aukų ir kad jų pajėgos padarė gyvybiškai svarbią pažangą kituose frontuose, pavyzdžiui, Juodojoje jūroje.

 

Oro sąlygos Ukrainoje blogėja: purvas, stingdantis lietus, sniegas ir ledas apsunkina puolimą ir žvalgybą. Nepaisant to, tęsiasi intensyvios kovos, ypač aplink Bachmutą ir Avdijivką, kur okupantai vykdo puolimo operacijas ir neseniai pasiekė tam tikrų patvirtintų sėkmių.

Praėjusią savaitę Karo studijų instituto (ISW) analitikai pastebėjo, kad rusai tikriausiai pradėjo puolimo operacijas keliuose fronto sektoriuose atšiauriu rudens-žiemos sezono metu, „bandydami perimti ir išlaikyti iniciatyvą“ prieš Rusijos prezidento rinkimus 2024 metų kovo mėnesį.

Tuo pačiu metu ISW analizėje pažymima, kad „Ukrainos pajėgos kuria ir stiprina gynybines pozicijas, kad išsaugotų gyvąją jėgą ir išteklius būsimoms puolimo pastangoms“.

Ukrainos pajėgos pagal aplinkybes užėmė labiau gynybinę poziciją. Leidinio teigimu, Ukrainos kariai fronto linijoje susiduria su artilerijos trūkumu ir dėl užsienio pagalbos stokos sumažino kai kurias karines operacijas.

Tęsinys kitame puslapyje:

Pasidalinkite su draugais
(8)
(10)
(-2)

Komentarai (1)