Ar žinote, kodėl vieną „Merkava“ tanko šoną puošia grotelės? Šis korpuso elementas slepia šio tanko išskirtinumą  (1)

Izraelio pagrindinis kovos tankas „Merkava“ naudojamas dar nuo 1979 metų. Naujausia ketvirtoji šio tanko karta tarnauja jau nuo 2004-ųjų. „Merkava“ turi daug įdomių savybių. Pavyzdžiui, į akį krenta dešinėje korpuso pusėje sumontuotos grotelės, kurių kiti šiuolaikiniai pagrindinės kovos tankai neturi. Kairėje šio tanko pusėje jų irgi nėra. Kam jos skirtos? Ir kokią kitą įdomią „Merkava“ tanko savybę jos slepia?


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

„Merkava“ tankas savo dizainu stipriai skiriasi nuo kitų šiuolaikinių pagrindinės kovos tankų. Didelis bokštelis pasižymi aštriais šarvų plokščių kampais, kurie yra sukurti taip, kad išsklaidytų pataikiusius sviedinius. Naujausios kartos „Merkava“ turi plieninius šarvus su modulinėmis kompozitinėmis dalimis. Iš tiesų, vienas didžiausių šio tanko pranašumų yra greitas remontas.

Modulinės šarvų plokštės gali būti pakeistos labai greitai, todėl šis tankas gali greitai sugrįžti į mūšio lauką. Naudojamas „General Dynamics GD883“ dyzelinis V12 variklis išvysto 1500 ag ir leidžia tankui pasiekti 64 km/val. greitį. Beje, ir lauko sąlygomis variklis gali būti pakeistas per maždaug 30 minučių - joks kitas tankas tuo pasigirti negali.

Variklis taip pat yra susijęs ir su tomis grotelėmis. Jei gerai įsižiūrėsite, pastebėsite, kad jos yra aprūkusios.

Šios grotelės dengia išmetimo sistemą. Šone išvestas išmetimas klaidina IR taikikliu ir priešus, kurie nėra susipažinę su šio tanko konstrukcija. „Merkava“ tanko variklis yra sumontuotas priekyje. Žinoma, čia jis yra pažeidžiamesnis, tačiau tokia konstrukcija turi ir privalumų.

Visų pirma, čia sumontuotas variklis suteikia šiek tiek papildomos apsaugos tanko įgulai, ypač vairuotojui. Aišku, variklis yra pažeidžiamesnis, tačiau, kaip minėta, jis yra labai greitai pakeičiamas, jei to prireiktų. Kartu tanko gale yra daugiau vietos, kuri gali būti išnaudojama amunicijai. Čia, beje, yra ir papildomas liukas, kuris leidžia greičiau įlipti į tanką, net jei prasideda apšaudymas - nereikia lipti ant tanko, kur galima tapti lengvu taikiniu.

„Merkava“ yra labai pažangus pagrindinis kovos tankas. Kas žino, galbūt neįprasta konstrukcija sudomins ir kitus. „Abrams“ ir „Leopard 2“ varikliai yra gale, tačiau galbūt tankai, kurie juos pakeis, atrodys kitaip.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Technologijos.lt
(28)
(6)
(22)

Komentarai (1)