[Žinios trumpai] „Azovstal“ istorija kartojasi? Severodonecko gyventojai nuo apšaudymų slepiasi „Azot“ gamykloje ()
Kalbėdami apie Severodonecko mūšį negalime pamiršti fakto, kad tai - 100 tūkstančių žmonių miestas. Daug Severodonecko gyventojų nebuvo evakuoti, todėl dabar slepiasi kaip tik gali.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Bent keletas civilių prisiglaudė chemijos gamykloje „Azot“. Kaip blogame prisiminime apie „Azovstal“ Mariupolyje. „Azot“ irgi turi bombų slėptuvių, kuriose glaudžiasi civiliai. Tačiau atšalusi plieno gamykla Mariupolyje tam tikra prasme buvo saugesnis prieglobstis nei trąšų gamyklą Severodonecke.
Serhijus Haidajus, Luhansko gubernatorius, baiminasi, kad „Azot“ gamykloje gali būti pavojingų chemikalų. Tai - privati gamykla ir Haidajus neturi tikslių duomenų apie pavojingas chemines medžiagas jos teritorijoje. Neseniai rusai susprogdino tos gamyklos azoto rūgšties saugyklą - iš debesies buvo aišku, kad ji nebuvo tuščia, nors „Azot“ savininkai teigia, kad pavojingų chemikalų pramoniniame komplekse nėra.
„Azovstal“ pastatai ir požeminės slėptuvės buvo gerokai sudėtingesni. Iš esmės, po didžiausiu Mariupolio pramoniniu objektu yra ištisas miestas. „Azot“ slėptuvės yra paprastesnės.
„Azot“ savo veiklą sustabdė dar kovo 1 dieną. Po to gamyklos savininkai inspektavo pastatus, pasirūpino trąšų išvežimu. Taigi, ypatingai didelio pavojaus būti neturėtų, nors Haidajus baiminasi, kad mirtinai pavojingų chemikalų pramoniniame komplekse dar gali būti.