Lenkijos rekordas pagerintas net 15 metrų – atidarytas giliausias pasaulyje baseinas: pasitelkta NASA technologija ir ištisas įspūdingas povandeninis „miestas“ (Foto, Video) (1)
Milžiniškame povandeniniame mieste yra net 80 vietų restoranas, kurio stiklinės plokštės yra nukreiptos į baseiną tiems, kurie neišdrįs panerti.
Visi šio ciklo įrašai |
|
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Giliausias pasaulyje nardymo baseinas „Deep Dive Dubai“, buvo atidarytas šią savaitę, liepos 7 d., Dubajaus Nad Al Sheba rajone, praneša „GulfNews“.
Baseinas nusileidžia iki 60,02 metro gylio ir talpina 14 milijonų litrų vandens, o tai atitinka šešis olimpinio dydžio baseinus.
Tai reiškia, stulbinantis 60 metrų gylio baseinas „Deep Dive Dubai“ sumušė Lenkijos baseino „Deepspot“, kurio gylis viršija 45 metrus, rekordą.
Betoninė konstrukcija, kurią Gineso Pasaulio Rekordai patvirtina kaip giliausią pasaulyje nardymo baseiną, apima didžiulią apskritą šachtą, kuri šiek tiek panaši į garsiojo iniciacijos šulinio struktūrą Sintroje, Portugalijoje.
60 metrų yra toks gylis, kuriame nardymas gali būti laikomas giluminiu nardymu, nors naujojo Dubajaus objekto narai greičiausiai nenaudos specialios įrangos, kuri paprastai reikalinga žemiau tokio gylio.
Baseinas panašus į apokaliptinį panardintą miestą – jame yra butai, garažai ir pasažas. Jis užpildytas rekvizitais, įskaitant povandeninį biliardo stalą, panardintą automobilį it kt.
NASA filtravimo technologija
Nors 1 500 kv. m „Deep Dive Dubai“ įrenginiai mokys narus, jie skirti daugiau turistams, nes 80 vietų restoranas, kurio stiklinės plokštės yra nukreiptos į baseiną ir didelės apžvalgos zonos leis lankytojams mėgautis baseinu, net jei jie nepraktikuoja nardymo.
Baseiną atidarė Dubajaus princas Hamdanas bin Mohammedas. „Deep Dive Dubai“ atstovas spaudai Abdulla bin Habtoor apibūdino objektą kaip „investiciją į augančią Dubajaus sporto kultūrą ir pridės dar vieną pasaulinio lygio lankomą objektą prie klestinčio Dubajaus turizmo ir nuotykių sporto sektoriaus“.
„Deep Dive Dubai“ vanduo filtruojamas naudojant NASA sukurtą technologiją, kuri taip pat naudojama kai kuriuose nardymo baseinuose treniruoti astronautams. Kornvalyje, Anglijoje, astronautų mokymo tikslais neseniai buvo atidarytas kitas baseinas, siekiantis 50 metrų gylį – „Blue Abyss“.
Tęsinys kitame puslapyje:
Nors baseinas jau veikia, bet visuomenei bus atidarytas vėliau šiais metais. Dubajaus karūnos princas šeichas Hamdanas bin Mohammedas bin Rashidas Alas Maktoumas, uolus naras, buvo vienas pirmųjų lankytojų ir savo patirtimi pasidalijo socialiniuose tinkluose.
Vandens temperatūra palaikoma 30 laipsnių Celsijaus, tai yra patogi temperatūra dėvint ploną kostiumą ar maudymosi kostiumėlį.
Povandeninis miestas
Uždaras baseinas yra 1500 kvadratinių metrų ploto austrių pavidalo konstrukcijoje – aliuzija į Jungtinių Arabų Emyratų, kaip perlų narų krašto istoriją.
Tačiau didžiausia „Deep Dive Dubai“ atrakcija yra baseino povandeninis miestas. Narai gali apžiūrėti „apleistus“ nuskendusius miesto apartamentus ir pasaže pažaisti povandeninį biliardą. Siekiant sukurti skirtingą atmosferą, baseino viduje buvo sumontuotos pažangiausios apšvietimo ir garso sistemos.
Baseinas taip pat veikia kaip povandeninė kino studija – didžiausia tokio pobūdžio regione. Netoliese esančioje įstaigoje yra laikmenų redagavimo kambarys.
„Deep Dive Dubai“ siūlo kursus tiek nardymo pradedantiesiems, tiek sertifikuotiems narams. Narai taip pat gali patys apžiūrėti baseiną ir povandeninį miestą po ekskursijos su vienu iš nardymo vadovų.
Aplink baseiną buvo sumontuotos maždaug 56 kameros, užtikrinančios narų saugumą. Jame taip pat yra pažangiausia hiperbarinė kamera, kurioje avarijos atveju telpa 12 žmonių.