Europą ištiko šokas. „Tai, ką daro JAV, yra nepriimtina“  (6)

Atakos gali sumažinti Rusijos ekonomines galimybes tęsti karą.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

JAV raginimai Ukrainai nutraukti atakas prieš Rusijos naftos perdirbimo gamyklas šokiruoja kai kuriuos Europos politikus. Visų pirma, tai pripažino Europos Parlamento narė iš Vokietijos Viola von Cramon-Taubadel, rašo „24 kanalas“.

Ji pažymėjo, jog atakos prieš Rusijos naftos perdirbimo gamyklas gali sumažinti Rusijos ekonomines galimybes tęsti karą, todėl amerikiečių reikalavimai sustabdyti tokias atakas yra „visiškai nepriimtini“.

„Nagi! Mes kalbame apie šalies egzistavimą (...) Kaip galite JAV, sėdintys kitoje Atlanto pusėje, sakyti, kad ukrainiečiai neturėtų to daryti? Buvau tikrai šokiruota, sukrėsta ir nusivylus“, – sakė V. von Cramon-Taubadel.

Pasak europarlamentarės, tai buvo „stiprus JAV silpnumo signalas“, kas „kenkia Ukrainos ambicijoms“ išlaisvinti savo teritoriją nuo Rusijos okupantų.

Tačiau Vokietijoje, kaip tikina V. von Cramon-Taubadel, žmonės paprastai pritaria Ukrainos išpuoliams prieš naftos perdirbimo gamyklas Rusijoje.

Kovo 22 d. autoritetingas leidinys „Financial Times“, remdamasis savo šaltiniais, rašė, kad JAV nepatenkintos Ukrainos išpuoliais prieš Rusijos naftos perdirbimo gamyklas ir apie tai buvo informuota SBU vadovybė ir Vyriausioji žvalgybos valdyba.

 

Vienas iš leidinio pašnekovų teigė, kad Baltieji rūmai „vis labiau nusivylę įžūliomis Ukrainos bepiločių orlaivių atakomis“ prieš Rusijos naftos perdirbimo gamyklas. Visų pirma amerikiečiai baiminasi kylančių pasaulinių naftos kainų ir Rusijos atakų prieš Vakarų energetikos infrastruktūrą.

Po to JAV Valstybės departamento (URM) atstovas Matthew Milleris oficialiai pareiškė, kad Vašingtonas „neskatina ir nepalaiko Ukrainos atakų už jos teritorijos ribų“. Jis pažymėjo, jog tai jau seniai nusistovėjusi principinė pozicija, apie kurią informuota Ukraina.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(59)
(18)
(41)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai (6)