„Kelia grėsmę Europai ir NATO.“ JAV – išspirta. Ką pavojingo sugalvojo Rusija ()
Kremlius nori „susirinkti“ politinius sąjungininkus žemyne, o tai padeda sušvelninti Vakarų izoliaciją tarptautiniuose forumuose ir leidžia propaguoti Rusijos informacinius naratyvus.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Didėjantis Rusijos karinis buvimas Afrikoje leidžia Maskvai panaudoti savo ribotus išteklius, kad keltų grėsmę pietiniam NATO flangui ir susilpnintų Vakarų įtaką. Tai teigia Karo studijų institutas (ISW).
Visų pirma kalbama apie Rusijos karinio jūrų laivyno bazę Libijoje. Anot analitikų, bazė padės palaikyti Rusijos veiklą Viduržemio jūroje, taip pat potencialiai galės priimti nuolatines Rusijos pajėgas, kurios gali kelti grėsmę svarbiai NATO infrastruktūrai tolimojo nuotolio sparnuotųjų raketų smūgiais iš jūros.
„Aukščiausi Rusijos pareigūnai susitinka su Rusijos partneriais visoje Afrikoje, siekdami pasiekti Kremliaus strateginius tikslus plėsti Rusijos įtaką, išstumti Vakarus ir sudaryti geresnes Rusijos pozicijas ilgalaikei konfrontacijai su Vakarais. Šie vizitai sustiprina Rusijos karinį buvimą žemyne, leidžia Kremliui panaudoti savo ribotus išteklius, kad keltų grėsmę NATO pietiniam flangui ir susilpnintų Vakarų įtaką, skatina naratyvą, kad Rusija yra atgimstanti didžioji galia, prilygstanti Vakarams“, – rašo ISW.
Analitikai teigia, kad Rusija taip pat bando stiprinti ekonominį bendradarbiavimą su Afrika įvairiuose sektoriuose, kad sušvelnintų įtampos su Vakarais poveikį, naudodama naujus pajamų srautus ir eksporto rinkas.
Be to, Kremlius siekia įgyti politinių sąjungininkų žemyne, o tai padeda sušvelninti Vakarų izoliaciją tarptautiniuose forumuose ir propaguoti Rusijos informacinius naratyvus.
ISW paaiškino, kad Rusijai užėmus JAV bazę Nigerio šiaurėje, Rusijai atsirastų galimybė grasinti NATO operacijoms Viduržemio jūroje.